Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Проект Crazъ Frog 601s 
Автор Съобщение
Начинаещ

Регистриран на: Понеделник, 30.07.2018 г. 22:28 ч.
Мнения: 12
Местоположение: Плевен
Skype: dj.aiwan
Automobile: Trabant 601l
Мнение Проект Crazъ Frog 601s
Здравейте, колеги съфорумници. От няколко години исках да си взема трабант и да започна да го реставрирам с малки подификации но все пак да се придържам към оригинала . Ето че днес най накрая си намерих подходящата машина и след малко каране с платформа вече е пред блока и чака започване на проекта Crazy Frog , а имено името идва точно от песничката която пък съвпада идеално с звука на трабант...
Модела е 601с скромните 26 к.с добре познат на всички...
Изображение
Изображение
Изображение

за сега само ще загадна от снимка по която ще се ръководя външно, зелен металик с черен металик таван, 14ски джанти черни
Изображение

ще се радвам за съвети и критики от ваша страна, да кажа на първо четене много неща не са ми ясни по устройството на тази кола, още ми е странно дори скоростите и паленето с смукача, но ще свикна. Благодаря ви за приема в форума и не на последно място Благодаря на отзовалите се за помощ и насока предварително :)

ПС.. Сядам да пия 1 ракия да полея новата придобивка пред блока

_________________
Трабант 601с - Плевен


Понеделник, 30.07.2018 г. 22:36 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Понеделник, 30.07.2018 г. 22:28 ч.
Мнения: 12
Местоположение: Плевен
Skype: dj.aiwan
Automobile: Trabant 601l
Мнение Re: Проект Crazъ Frog 601s
имам питане към по знаещите след сваляне на предни и задни калници с цел смяна преди боя с какво се лепят после отстрани по гредата , отгоре е ясно че с болтове или нитове или както е заводско но отстрани дето личи че е лепен с силикон или с какво се лепят

_________________
Трабант 601с - Плевен


Понеделник, 06.08.2018 г. 23:28 ч.
Профил
Trabant ML
Аватар

Регистриран на: Петък, 30.07.2010 г. 19:39 ч.
Мнения: 448
Automobile: Трабант 601
Мнение Re: Проект Crazъ Frog 601s
полиуретаново лепило

_________________
С други думи, тия коне искат да ядат!Колкото повече ги юркаш толкова повече си 'апват.
Колкото повече ги 'раниш , толкова повече бягат.ОК?


Вторник, 07.08.2018 г. 22:41 ч.
Профил
Детската градина rlz
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 07.02.2008 г. 11:53 ч.
Мнения: 1183
Местоположение: Пловдив
Automobile: Trabant 601s
Мнение Re: Проект Crazъ Frog 601s
Боядисай го в някой трабантски оригинален цвят.


Сряда, 08.08.2018 г. 22:13 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Понеделник, 30.07.2018 г. 22:28 ч.
Мнения: 12
Местоположение: Плевен
Skype: dj.aiwan
Automobile: Trabant 601l
Мнение Re: Проект Crazъ Frog 601s
преди да започна с боята, утре ще сваля всичко от купето и моторния кош. започвам обработка на купето (ще има и снимки доста) и слагам главини от поло (отпред дискове и отзад може би или в последствие барабани ) чак след това ще мисля за боята но определено ще е електриково зелено с черен таван(за тавана много се мисля дали да е черен или бял) засега съм намерил главините с дисковете заедно от поло 95 година заедно с шенкелите и сичко необходимо, ще имам няколко въпроса но нека пристигнат и започна монтажа

_________________
Трабант 601с - Плевен


Събота, 11.08.2018 г. 09:19 ч.
Профил
Детската градина rlz
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 07.02.2008 г. 11:53 ч.
Мнения: 1183
Местоположение: Пловдив
Automobile: Trabant 601s
Мнение Re: Проект Crazъ Frog 601s
Боядисай го в някой трабантски оригинален цвят. :)


Събота, 11.08.2018 г. 10:12 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Понеделник, 30.07.2018 г. 22:28 ч.
Мнения: 12
Местоположение: Плевен
Skype: dj.aiwan
Automobile: Trabant 601l
Мнение Re: Проект Crazъ Frog 601s
имам едно питане, преди да прецакам сам нещо, виждам зор с отвиването на гайката дето държи задния барабан, дайте съвет как да я отвия без да я съсипя , с обратна резба ли е , немърда на никаде , пръсках с разни спрейчера няма мърдане

_________________
Трабант 601с - Плевен


Неделя, 12.08.2018 г. 10:55 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Понеделник, 30.07.2018 г. 22:28 ч.
Мнения: 12
Местоположение: Плевен
Skype: dj.aiwan
Automobile: Trabant 601l
Мнение Re: Проект Crazъ Frog 601s
здравейте, имам едно питане което ми скъса нервите, разглобил съм почти всичко но виждам зор с волата , немога да изкарам волана заедно с кормилния прът от купето за да ходи на песакоструй, от вътре сички болтове са развити и сега се държи на меката връзка само, от към мотора отвих на рейката 2 болта 10ки само и излезна една планка и при дърпане волата излиза съвсем малко от рейката и толкос. какъв е чалъма да изкарам целия прът от колата

_________________
Трабант 601с - Плевен


Сряда, 22.08.2018 г. 20:49 ч.
Профил
Street Racer
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 13:53 ч.
Мнения: 138
Местоположение: Opicvet,sofia
Skype: trabifen
Мнение Re: Проект Crazъ Frog 601s
вътре в купето под гуменото каре има болт с гайка за ключ 13 отвиваш ги и испада всичко

_________________
Не е важно колко коня има под капака а какво магаре е зад волана


Четвъртък, 23.08.2018 г. 08:36 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Петък, 15.02.2008 г. 22:12 ч.
Мнения: 305
Местоположение: София
Automobile: 601K S de luxe
Мнение Re: Проект Crazъ Frog 601s
Привет, колега. Развил ли си и шестограмите на планката, която държи патронника за контактния ключ?
Иначе, както каза колегата по-горе, трябва да развиеш болта зад гуменото каре и обикновено излиза лесно с разширяване на планката на болта с отвертка и почукване. Не е зле после да смениш пластмасовите втулки (те са 3 бели черупки) при гумената втулка малко зад самия волан. Те служат за да нямаш вертикален луфт в кормилния прът.

Като цяло ти препоръчвам да си вземеш последното издание на "библията", Аз ремонтирам Трабант със зелените корици, има ги в продавалниците за левчета. А от теб зависи после дали главният герой в края на книгата ще умре.

Интересно ми е, защо се налага да песъкоструиш купето? Поне на снимките изглежда доста добре запазено.

За малко да забравя най-важното: Боядисай го в някой трабантски цвят.


Прикачени файлове:
9.jpg
9.jpg [ 13.18 KiB | Прегледано 20226 пъти ]

_________________
Шофьори от стомана карат коли от картон
Klubburinn Skynsemin ræður
Четвъртък, 23.08.2018 г. 09:53 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Понеделник, 30.07.2018 г. 22:28 ч.
Мнения: 12
Местоположение: Плевен
Skype: dj.aiwan
Automobile: Trabant 601l
Мнение Re: Проект Crazъ Frog 601s
отвих 13ската след гуменото съединение но нейзлиза, довечера ще разшира малко скобата с една отверка и дано излезе, всичко друго от купето е премахнато, а колкото до песакоструя. искам да го оголя го чист метал искам да си реставрирам трабанта от 0.. добре подготвена основа на шасито грундове бой шегрета основи и тем подобни, а и пред педалите на съединитела и спирачката има дупка изгнило (само там) от цялата кола и затова ще мина през цялата процедура. Колкото до цвета секи ми го казва това, НО не ми харесва цвета ще е зелен отново както по талон но не оригиналния зелен а цвета ще е ФИАТ300 поне така го водят по каталозите мейду електриково и маслено зелено . Благодаря за отзивите за момента
ПС. Извинявам се за линка дето ще дам но само там качвам постояно каквото съм снимал по трабанта
https://www.facebook.com/angelovaerialphotograpfy/media_set?set=a.10211692753705496&type=3&fb_dtsg_ag=AdwfSVw1GjI5cfnH1VFKpB95s_MBrmoYD0SDqrFXJGMR_Q%3AAdxjSnkig2288ynWNFsf3_mfotHjosQPa7_hIVf2Y4_mfA

_________________
Трабант 601с - Плевен


Неделя, 26.08.2018 г. 16:19 ч.
Профил
Street Racer
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 13:53 ч.
Мнения: 138
Местоположение: Opicvet,sofia
Skype: trabifen
Мнение Re: Проект Crazъ Frog 601s
колега не слушай кой какво ти говори за цвета и тнт прави го по твой вкус... и на мен все ми повтаряха как трябвало да е как било хубаво аман от разбирачи и капацитети е затова аз спрях да качвам снимки във форума

_________________
Не е важно колко коня има под капака а какво магаре е зад волана


Неделя, 26.08.2018 г. 18:19 ч.
Профил
Детската градина rlz
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 07.02.2008 г. 11:53 ч.
Мнения: 1183
Местоположение: Пловдив
Automobile: Trabant 601s
Мнение Re: Проект Crazъ Frog 601s
djaiwan90 написа:
искам да си реставрирам трабанта от 0..


Колега, щом искаш да го реставрираш трябва да го направиш в абсолютно оригинален вид, външно и вътрешно.
До най-малката подробност с всичките му оригинални части, крепежи, тапицерия и т.н.

Ако искаш да го направиш по твой вкус, тогава това не е реставрация. И не е хубаво да го наричаш реставрация, понеже е пренебрежение към труда на тези, които минават по изключително тежкия път на това, което всъщност преставлява реставрацията.

Кажи как смяташ да защитиш купето след като го оголиш до метал с пясък ( което аз лично не ти препоръчвам да го правиш там, където е запазено оригиналното покритие ) ?


Неделя, 26.08.2018 г. 21:09 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Понеделник, 30.07.2018 г. 22:28 ч.
Мнения: 12
Местоположение: Плевен
Skype: dj.aiwan
Automobile: Trabant 601l
Мнение Re: Проект Crazъ Frog 601s
значи започвам с телената четка докато излезе сичко, а това всичко е само покрай педалите на съединитела и спирачките, от там песакоструй, после веднага при доста добри бояджий питах ме посаветваха покритие против ражда някво доста добро и скъпо двукомпонентно на полиоретанова основа, от там 2 раце грунд и боя, като местата на снадките на калниците дето е с фуга ще лепя и пълна с полиоретаново лепило, замислям да се придържам към оригинал на всичко без БОЯТА.... да подчертая.... всичко ще е в оригинален вариант на трабант за онова време без боята и няма да си сменя мнението :) надявам се няма обидени, замислям след грунд (след като сичко е защитено и чака боя) да започна с окачването , тоест минава на дискове отпред от поло и отзад на барабани от голф1 ( имам голф 1 спрен от движение но перфектно състояние на мотор и ходова част) , за момента ще е с трабантовия мотор само окачването ще промена но занапред замислям да сложа или мотора от г1 или направо от поло 1,1/1,4. като цяло вътре ще запаця табло, уреди, лостчета и сичко, БЕЗ тапицерията. Ще останат оригиналните седалки и кори но ще се претапицират с кожа в цвят на самата кола демек зелено и черно, единственото по различно ще е , че ще го правя с ел. стъка . на този етап е това ако има нещо а то ще има.. обещавам да започна сериозн да правя снимков и видео материал.

_________________
Трабант 601с - Плевен


Неделя, 26.08.2018 г. 21:56 ч.
Профил
Детската градина rlz
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 07.02.2008 г. 11:53 ч.
Мнения: 1183
Местоположение: Пловдив
Automobile: Trabant 601s
Мнение Re: Проект Crazъ Frog 601s
Аз бях до тук. :)


Неделя, 26.08.2018 г. 22:30 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов