Напиши нова тема Отговори на тема  [ 65 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Катастрофи, актове, поуки, закони 
Автор Съобщение
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 21:56 ч.
Мнения: 640
Мнение Re: Катастрофи, актове, поуки, закони
Понеже гледам са се натрупали неща в тая тема.

1.Актовете сами по себе си не се обжалват.Обжалват се постановленията,написани въз основа на тях.

2.Компетентен е Районен съд по местонахождение на органа,издал постановлението.Принципно ако ви наказва началника на РПУ-Свищов,няма проблем да подадете жалбата в София...просто гледайте да я подадете в деловодството на съда,а не по пощата.Съдът служебно ще я препрати в Свищов.Отнема време...Стар номер е да се адресират жалби до органи без компетентност и така да се печели време...Ама предвид това,че давноста е 3 години по ЗАНН...няма д е много от полза.Все пак става,ако ще ви взимат книжката примерно.Ден забавяне си е още ден с книжка.

3.Хората писали за Административно-процесуалния кодекс са писали като цяло големи глупости.Това е след като минете първа инстанция.По АПК се обжалват решения на първоинстанционните съдилища по административни дела.И обжалването е пред съответния Административен съд.Примерно Районен съд ви отменя постановлението.Тогава ченгето трябва да обжалва пред административния,чието решение ще е окончателно.Ако загубите,вие отивате пред административния и обжалвате решението на първоинстанционния съд.

4.За човека с 0.7 промила...Обжалваш задължително.Нарушението е сериозно,за това помисли дали не е добра идея да си наемеш адвокат.Има шансове постановлението да падне.

Сега...колко е нормално да се кара с 0.7 промила...отделна тема,но то времето наад не може да се върне.Оправяме се с каквото има.Неграмотно написани актове обаче не са по-малко нарушение от това да се кара с алкохол.В работата на полицията и изобщо на всякаква администрация има една закономерност-ако някой си върши работата мърляво,той върши така всичката си работа.Т.е. бъдете сигурни,че полицай който не може да състави правилно един акт,цялата му полицейска работа е абсолютно същата свинщина.От това никой няма полза.Но в случая понеже няма как да се направи така,че вълка да е сит,и агнето цяло,трябва да научим административния орган да си върши качествено работата.А за тоя с 0.7 се надяваме,че сам ще се превъзпита.

_________________
Libenter homines id, quod volunt, credunt


Сряда, 25.11.2009 г. 19:03 ч.
Профил ICQ
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 21:27 ч.
Мнения: 134
Местоположение: Русе
Мнение Re: Катастрофи, актове, поуки, закони
Чисто информативно искам да попитам нещо водача Дамянов. Какво пи и колко за да отчете 0,7 о/оо ? Също така и след колко време, и дали после ходи на кръвна проба :?:

_________________
Изображение


Четвъртък, 26.11.2009 г. 12:44 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 09.06.2008 г. 23:10 ч.
Мнения: 198
Местоположение: Стара Загора
Skype: etaniel4o
Automobile: Wartburg 1.3
Мнение Re: Катастрофи, актове, поуки, закони
Връщате ме доста назад но ще ви кажа. Бях пил 5 загорки със сравнително слабо мезе и след 20 мин бях спрян. На дрегера показа 0.70 обаче поисках кръвна проба. Преди да ми вземат кръв ходих до WC за да се изчисти огранизма до колкото е възможно. Крайния резултат е 0.40 на кръвната проба и ми върнаха китапа :) [smilie=2beers] .

_________________
Знания и опит се трупат с количество натрупани щети. Когато унищожиш всичко ставаш експерт.


Четвъртък, 26.11.2009 г. 17:01 ч.
Профил
Научи се да сменя скоростите

Регистриран на: Понеделник, 11.02.2008 г. 22:56 ч.
Мнения: 53
Местоположение: Огняново,Благоевград
Мнение Re: Катастрофи, актове, поуки, закони
etaniel написа:
Връщате ме доста назад но ще ви кажа. Бях пил 5 загорки със сравнително слабо мезе и след 20 мин бях спрян. На дрегера показа 0.70 обаче поисках кръвна проба. Преди да ми вземат кръв ходих до WC за да се изчисти огранизма до колкото е възможно. Крайния резултат е 0.40 на кръвната проба и ми върнаха китапа :) [smilie=2beers] .

Като отидеш до тоалетната неможеш да си изчистиш организма чак толкова,че да отчете разлика от 0,2 промила.По-скоро отчитането на дрегера не е било точно.Те затова правят и кръвна проба,защото показанията от нея са най-точни.Разликата идва от методите на работа.Дрегера отчита по алкохолните пари във въздуха,който издишаш.


Четвъртък, 26.11.2009 г. 17:07 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 09.06.2008 г. 23:10 ч.
Мнения: 198
Местоположение: Стара Загора
Skype: etaniel4o
Automobile: Wartburg 1.3
Мнение Re: Катастрофи, актове, поуки, закони
От 0.7 до 0.4 са 0.3 промила :) и аз това казах до колкото може да се изчисти огранизма наясно съм, че неможе да ида до тоалетна и да покаже,че съм трезвен.

_________________
Знания и опит се трупат с количество натрупани щети. Когато унищожиш всичко ставаш експерт.


Четвъртък, 26.11.2009 г. 17:12 ч.
Профил
Научи се да сменя скоростите

Регистриран на: Понеделник, 11.02.2008 г. 22:56 ч.
Мнения: 53
Местоположение: Огняново,Благоевград
Мнение Re: Катастрофи, актове, поуки, закони
etaniel написа:
От 0.7 до 0.4 са 0.3 промила :) и аз това казах до колкото може да се изчисти огранизма наясно съм, че неможе да ида до тоалетна и да покаже,че съм трезвен.

Да вярно,грешката е моя.Важното е все пак,че си бил под нормата.


Четвъртък, 26.11.2009 г. 17:43 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 21:27 ч.
Мнения: 134
Местоположение: Русе
Мнение Re: Катастрофи, актове, поуки, закони
Еее добре е добре. 5 Загорки и 0,4 :mrgreen:
Да се успокоя малко, че в последно време почнах да си отпускам по 2 бири [smilie=cat]
Много зависи и от човека де. Аз съм 80 кила може и повече да покажа :mrgreen:

_________________
Изображение


Четвъртък, 26.11.2009 г. 17:48 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Вторник, 26.02.2008 г. 20:29 ч.
Мнения: 550
Местоположение: Пазарджик
Skype: j_totkow
Automobile: много ясно - трабант
Мнение Re: Катастрофи, актове, поуки, закони
да питам нещо ама незнам дали е тук правилно
има една кола за скрап с номера и талон но без застраховка и винетка, ако се тегли от т.А до т.Б (два града) ще има ли някакви проблеми с полицията (казаха ми че трябва да има застраховка и винетка ахахахахах за кола за скрап хахахах или с платформа)

_________________
http://totkow.blogspot.com/


Четвъртък, 26.11.2009 г. 19:37 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 20:43 ч.
Мнения: 455
Местоположение: с.Кирилово
Automobile: Trabant 601
Мнение Re: Катастрофи, актове, поуки, закони
Щом се тръркалят колелетата по Хасфалта всичко трябва да е изрядно.Иначе на платформа.

_________________
Къни и фърга
http://vbox7.com/play:b253bfd8


Четвъртък, 26.11.2009 г. 20:12 ч.
Профил
Мисли си че знае всичко
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 11.02.2008 г. 00:01 ч.
Мнения: 283
Местоположение: Пловдив
Skype: kchuchkov
Automobile: Trabant 601s
Мнение Re: Катастрофи, актове, поуки, закони
Катастрофирах на 16 март т.г.,по-долу има тема за тази катастрофа.
Отидох в офиса на еуроинс ,това е застрахователната компания където е застрахована жената ,която караше опела и тя беше виновна.Пипълвах една бланка доста дълго време,рисувах ситуацията и т.н.Накрая застрахователя ми каза,че при толкова потрошен трабант ,пишат пъна щета и след като занеса номерата в КАТ ще ми платят Трабанта.Ще получа в най-добрия случай 150лв.Това ми е първата катастрофа и незнам как да постъпя.Един приятел ,който не един път е имал работа със застрахователи ми каза да искам оправяне на трабанта в "доверен сервиз" и така щял съм да спечеля повече.Ако някой има опит в това направление ,ще го помоля да сподели.


Петък, 25.03.2011 г. 09:36 ч.
Профил
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение Re: Катастрофи, актове, поуки, закони
За съжаление всяка кола си има някаква стойност по Шваке и всичко смятат като процент от тази стойност. Нашите коли цялостно се оценяват между 100 и 200лв. Действително само боядисване на един калник е над 100лв, но никой няма да ти даде такива пари. Всички стари коли гризат дървото - не са само трабантите.

Може би трябва да се бориш да ти платят почти тотална щета без да бракуваш колата.

_________________
МВ-7. Парапети, сенници, щори, слънчеви бойлери


Петък, 25.03.2011 г. 12:25 ч.
Профил
Мисли си че знае всичко
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 11.02.2008 г. 00:01 ч.
Мнения: 283
Местоположение: Пловдив
Skype: kchuchkov
Automobile: Trabant 601s
Мнение Re: Катастрофи, актове, поуки, закони
Извинявам се ,че пак ще ви занимавам с моите проблеми,но освен за колата предявявам претенции и за нанесени нематериални щети.Дъщеря ми,която се возеше до мен е с аркада на челото,10 дни не ходи на училище.Аз съм с наранени и двата крака ,за щастие не са счупени.Днес отидох до засрахователната компания на виновната страна.Хич не бяха вежливи.Има графа в която трябва да пиша сумата за която имам претенции.Питам ги колко трябва да пиша при тази ситуация, а те нищо не казват.някой имал ли е подобен случай и как е приключил?


Понеделник, 28.03.2011 г. 20:38 ч.
Профил
Мисли си че знае всичко
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 11.02.2008 г. 00:01 ч.
Мнения: 283
Местоположение: Пловдив
Skype: kchuchkov
Automobile: Trabant 601s
Мнение Re: Катастрофи, актове, поуки, закони
doctorZizi написа:
пиши 50 000лв пък те нека да оспорват- поне ще имаш възможност за отстъпление. Най- добре да се допиташ до читав адвокат- нещо рядко срещано.Успех и продължавай да пишеш какво се случва.

Днес отидох в единият от офисите на евроинс където трябва да определят щетата по автомобила.Човека, който прави оглед на Траби ми връчи уведомително писмо, с което ме информира,че жената която е виновна оспорва констативният пртокол и не се смята за виновна.Казаха ми ,че докато не излезе наказателно постановление за нея ,няма да ми платят нищо.За доверен сервиз изобщо не искаха да споменавам.След обяд отидох в другият им офис където се занимават с нематериални щети. Искаха ми всички документи от спешна помощ и маса писане,като и те ми казаха ,че докато не излезе нак. постановление нищо няма да платят.Почва да ми намирисва работата ,че има хора ,ще се уреди и аз ще пия "една студена вода".Това е засега.


Вторник, 29.03.2011 г. 21:08 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 26.04.2010 г. 16:03 ч.
Мнения: 492
Местоположение: Ловеч
Automobile: 2 трабанта
Мнение Re: Катастрофи, актове, поуки, закони
Доктора е прав. Търси си адвокат, който се занимава с такава материя и то спешно.

_________________
Изображение


Сряда, 30.03.2011 г. 00:03 ч.
Профил
Луд с картечница
Аватар

Регистриран на: Събота, 02.02.2008 г. 13:04 ч.
Мнения: 455
Местоположение: Густо майна, Филибето!...
Мнение Re: Катастрофи, актове, поуки, закони
Нормално е - не забравяйте в каква държава живеем.

Оная може да оспорва всичко, включително и това, че земята се върти.

Няколко въпроса:

1. Викахте ли КАТ ?
2. Ако да - попълниха ли протокол за ПТП-то, какво писаха в него ? Би трябвало да имаш копие.
Ако са те пързулнали да ходите да подписвате двустранен протокол при застрахователя на виновната страна, и оная се е отметнала, отиваш в КАТ и пускаш жалба срещу водача на МПС, който ти е причинил вредата. В жалбата описваш обстоятелствата
Цитат:
"На 16 март карайки по бул.Руски в Пловдив и на кръстовището на х-л Лайпциг от път без предимство (това задължително го спомени) изкача с голяма скорост автомобил Опел и без да намали пресича.Имаше спрял бус, който ме изчакваше да мина и от него не можах да видя по-рано опела."


и след това продължаваш "Уведомихме по телефона КАТ, и ПТП-то беше регистрирано под номер ХХХХ. Мястото на ПТП-то беше посетено от компетентните органи, и понеже водача на Опела не оспорваше вината си, ни беше разпоредено да посетим застрахователната му компания, за да попълним двустранен констативен протокол за ПТП. В уговорения ден водача на Опела се отметна и започна да твърди, че вината е моя. Моля да бъдат предприети съответните мерки и да ми бъде издаден протокол за претърпяното ПТП, за да мога по каналния ред да предявя претенциите си пред застрахователната компания."

Подаваш го в КАТ с входящ номер.
Това горното беше примерно. При мен проработи. Служителката в КАТ, дето трябваше да ми приеме молбата, беше леко груба и каза, че нямало смисъл да се занимавам, само съм щял да си загубя времето, ама аз не се отказах, и нещата станаха както трябва да станат (намериха моя тарикат, актосаха го, издадоха ми протокол, и си взех парите от застрахователната му компания (5 пъти повече, отколкото очаквах да дадат).

Застрахователите искат протокола от ПТП-то. Нямаш ли го - нямаш основание да предявявяш претенции към застрахователя. Така че изчакай да ти го издадат.

Сетих се и още нещо. Когато аз имах тия премеждия, 5 различни човека ми казаха 5 различни неща, и аз реших да питам някой, който е компетентен: моята застрахователна компания. Каката на телефона беше много любезна, обясних й че съм техен клиент и имам Гражданска безотговорност, сключена при тях, обаче ми се случи случка (претърпях ПТП не по моя вина, размотават ме, дъра бъра), та съм объркан, ако можете да ми кажете КАКВИ ДОКУМЕНТИ МИ ТРЯБВАТ И КАКВА Е ОБЩОПРИЕТАТА ПРОЦЕДУРА ЗА ПРЕДЯВЯВАНЕ НА ПРЕТЕНЦИИ. Телефонистите трябва да са подковани много добре, понеже те работят точно с тази материя, и би трябвало веднага да ти кажат какви са задължителните документи и каква е процедурата.

Нещо пловдивчани се забравихме. Дайте да се видим, и да го обсъдим на живо, че така е много уморително за пръстите.


Сряда, 30.03.2011 г. 23:21 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 65 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов