Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Оловен миниум - как се разрежда? 
Автор Съобщение
Regular User
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:12 ч.
Мнения: 1090
Местоположение: Stara Zagora
Automobile: Wartburg 353S
Мнение Оловен миниум - как се разрежда?
Здравейте колеги! Понеже ми попаднаха 2кг оловен миниум, сега въпроса е с какво и в какво съотношение се разрежда? Из нета на доста места пише че се разрежда с ленен безир, но този ленен безир който се продава в момента в железариите няма нищо общо нито с лена нито с безира, само името е същото. Има ли някакви други алтернативи за разреждане?


Петък, 07.06.2013 г. 12:44 ч.
Профил
Кара Wartburg 20 години.

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 15:41 ч.
Мнения: 137
Местоположение: София
Мнение Re: Оловен миниум - как се разрежда?
Не знам друг начин. Сипваш примерно половин килограм в паничка и добавяш безир с бъркане, докато се получи гъстотата на блажна боя.и мажеш върху ръждата с четка. От години е забранен да се продава защото бил вреден, отровен и какво ли не. Но това е най-доброто антикорозионно покритие. Успех.


Петък, 07.06.2013 г. 15:39 ч.
Профил
Некадърник

Регистриран на: Понеделник, 11.02.2008 г. 16:33 ч.
Мнения: 113
Мнение Re: Оловен миниум - как се разрежда?
1кг миниум на 1 л ленен безир- друг е въпроса до колко безира е ленен


Петък, 07.06.2013 г. 15:41 ч.
Профил
Regular User
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:12 ч.
Мнения: 1090
Местоположение: Stara Zagora
Automobile: Wartburg 353S
Мнение Re: Оловен миниум - как се разрежда?
doctorZizi написа:
1кг миниум на 1 л ленен безир- друг е въпроса до колко безира е ленен


Да, това ми беше мисълта - дали този безир който се продава в момента с надпис "ленен безир" ще свърши работа? Понеже разбрах че нямал нищо общо с този от едно време, пак във връзка със разни еко изисквания и т.н.


Петък, 07.06.2013 г. 16:22 ч.
Профил
Луд с картечница
Аватар

Регистриран на: Събота, 02.02.2008 г. 13:04 ч.
Мнения: 455
Местоположение: Густо майна, Филибето!...
Мнение Re: Оловен миниум - как се разрежда?
Ся... без да претендирам за точност... смесваш го 3 части миниум на 1 част бял бронз (много фин алуминиев прах), слагаш го в контейнера, МНОГО ВНИМАТЕЛНО и нежно слагаш вътре 4-5 чакълчета, затваряш, и хвърляш надалеч и по възможност от укритие. [smilie=roflhfm] [smilie=gaaaaaaa] [smilie=razz]

_________________
Hard to the core ! [smilie=2beers]


Петък, 07.06.2013 г. 19:47 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти

Регистриран на: Четвъртък, 15.11.2012 г. 14:02 ч.
Мнения: 121
Местоположение: Варна
Skype: air1239
Automobile: рено,трабант
Мнение Re: Оловен миниум - как се разрежда?
Колега "Nasakoto", с риск да се обидиш ще кажа , че постът ти е изключително несериозен. Форумът се чете и от доста млади хора , които без да са наясно с написаното могат да направят голяма беля.


Петък, 07.06.2013 г. 22:01 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 26.04.2010 г. 16:03 ч.
Мнения: 492
Местоположение: Ловеч
Automobile: 2 трабанта
Мнение Re: Оловен миниум - как се разрежда?
На 1кг миниум се слага 0.8л безир.
А ценатата му не е толкова скъпа, че да не пробват хлапетиите горната "рецепта".

_________________
Изображение


Събота, 08.06.2013 г. 11:23 ч.
Профил
Научи се да сменя скоростите
Аватар

Регистриран на: Петък, 19.04.2013 г. 09:17 ч.
Мнения: 72
Местоположение: Раднево
Automobile: Wartburg 1,3 S
Мнение Re: Оловен миниум - как се разрежда?
Да преди време и аз го разреждах до гъстотата на боя,нанесох го и още си държи.И това вече не си спомням преди колко години , но клегите са прави не се знае и безира колко е безир с тия стандарти вече.


Събота, 08.06.2013 г. 22:40 ч.
Профил
Детската градина rlz
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 07.02.2008 г. 11:53 ч.
Мнения: 1183
Местоположение: Пловдив
Automobile: Trabant 601s
Мнение Re: Оловен миниум - как се разрежда?
И аз знам за 1 кг миниум с 0.8 л безир.
Пробвай на 100 грама миниум дали и какво става с новия безир, пък тогава смесвай повече.


Събота, 08.06.2013 г. 23:32 ч.
Профил
Луд с картечница
Аватар

Регистриран на: Събота, 02.02.2008 г. 13:04 ч.
Мнения: 455
Местоположение: Густо майна, Филибето!...
Мнение Re: Оловен миниум - как се разрежда?
air123 написа:
Колега "Nasakoto", с риск да се обидиш ще кажа , че постът ти е изключително несериозен. Форумът се чете и от доста млади хора , които без да са наясно с написаното могат да направят голяма беля.


От години няма откъде да се намери нито миниум, нито бял бронз. Точно по тази причина си позволявам тази носталгична шега. Всеки, който се интересува, може от всевъзможни източници да намери рецепти за много по-опасни бъркочи (включително и в градската библиотека), и също така всеки си има глава на раменете, за да може да прочете и осмисли тоновете информация, която ни залива всеки ден. Иначе - не се обиждам, точно това беше идеята на поста (да е несериозен).

За да сме по темата: оловният миниум е активната съставка, безирът е просто свързващо вещество. Лененият безир от миналото е забранен, понеже в него са се слагали гадости, съдържащи тежки метали (като добре познатото ни тетраетил олово) за да ускорят съхненето му, иначе без тях - съхне за повече от седмица. В днешно време за тази цел в безира се слагат други гадости, уж по-малко вредни.

Ивак, ако ще се правиш на алхимик - не се вманиачавай по дребните подробности. Аз лично бих наблегнал на малко по-голяма концентрация на активното вещество.

Колега air123, за мое съжаление не се познаваме, иначе щеше да знаеш, че съм а) пироман и б) идиот, като б) май преобладава над а), ама за това ще се изкажат другите. :) [smilie=2beers]

_________________
Hard to the core ! [smilie=2beers]


Неделя, 09.06.2013 г. 19:57 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 26.04.2010 г. 16:03 ч.
Мнения: 492
Местоположение: Ловеч
Automobile: 2 трабанта
Мнение Re: Оловен миниум - как се разрежда?
Nasakoto написа:
От години няма откъде да се намери нито миниум, нито бял бронз.

Това, че не се продава в железарията до вас не значи, че няма. Миниум се продава съвсем официално, писали сме къде, дори Пасков го беше снимал в темата си.

_________________
Изображение


Неделя, 09.06.2013 г. 22:13 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти

Регистриран на: Четвъртък, 15.11.2012 г. 14:02 ч.
Мнения: 121
Местоположение: Варна
Skype: air1239
Automobile: рено,трабант
Мнение Re: Оловен миниум - как се разрежда?
Колега "Nasakoto" радвам се , че не се обиждаш, нямам и за цел да те обидя. Изказвам мнението си относно тези опасни игрички защото смятам , че с това шега не бива. Може би не приемам такъв хумор защото гледам нещата под друг ъгъл, като човек виждал резултата на такава игра , а и не само на игра. Както сам пишеш всеки си има глава на раменете да мисли и да решава. За жалост обаче нашето общество е в аномия/ http://assa-m.com/sociologia32.php /, и би трябвало да сме по отговорни към мненията си. Моите наблюдения са , че 70% от посетителите на този форум са млади хора, подрастващи , без житейски опит/с това не искам да засегна никого/, които приемат за чиста монета доста от казаното и написаното. Иначе за това , че има информация за доста по ужасни неща си прав. Невиждам обаче защо трябва да ги афишираме допълнително и да даваме такива идеи. Колкото до запознанството , надявам се скоро да се запознаем. Първата бира е от мен. [smilie=2beers]
Колкото до пиромана и идиота: пироманията е вид хронична душевна болест/другите видове са шизофрения, маниакална депресивна психоза и др./; идиотията пък е най тежката форма на олигофренията или тъй наречената умствена недоразвитост, по леките форми са : имбецилност и дебилност.
Съдейки по твоите постове в този форум, нямаш симптомите на нито едно от цитираните заболявания. :)
И за да напиша все пак нещо и по темата ще кажа , че разреждането е три към две. Три части миниум с две части ленен безир. Така го знам аз. Между другото имам на село в гаража по спомен някоя друга бутилка ленен безир от истинския останал от миналото. Ще проверя на какво положение е , и ако става за работа ще дам на който иска.
Поздрави.


Неделя, 09.06.2013 г. 23:50 ч.
Профил
Regular User
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:12 ч.
Мнения: 1090
Местоположение: Stara Zagora
Automobile: Wartburg 353S
Мнение Re: Оловен миниум - как се разрежда?
Впрочем да питам - върху оловния миниум дали ще хване някакъв вид автобоя - акрилна например? Или може би трябва върху миниума да намажа грунд за да хване боята по здраво?


Петък, 21.06.2013 г. 21:01 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 21:56 ч.
Мнения: 640
Мнение Re: Оловен миниум - как се разрежда?
Има и по-лесни за реализация детониращи смеси, които не са толкова отровни и освобождават повече енергия. :))

Чист безир обаче отдавна няма.Всичкият е смесен с друга химия.

_________________
Libenter homines id, quod volunt, credunt


Четвъртък, 27.06.2013 г. 19:33 ч.
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  

Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов