Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Подготовка на трабант за дълъг път... 
Автор Съобщение
Зайо - байо
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 14:36 ч.
Мнения: 407
Местоположение: третата след луната в дясно..
Мнение Подготовка на трабант за дълъг път...
Причината че слагам тази тема отново е че имам замисъл скоро да пътувам на доста далеко и да си кажете мнението какво трябва да подготвя, по-точно да видя да не съм забравил нещо :)

_________________
Изображение


Понеделник, 10.03.2008 г. 08:51 ч.
Профил ICQ
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение 
Първото нещо е един бърз технически преглед на колата. Разгледай всичко добре ли е стегнато, има ли нещо за смяна, гумите напомпани ли са, ремъка стегнат ли е, има ли спирачна течност и т.н. Трябва да имаш поне най-необходимите инструменти за остраняване на елементарни повреди. Това което аз обичам да си нося като резервни части са: ремък, електронно, бобина, свещ, кабел за свещ, няколко бушона, резервна гума, жило за газ и съединител. И задължително резервоара пълен догоре, защото никога не се знае на колко точно ще угасне съвсем. А и най-важното - няколко диска с хубава музика :)


Понеделник, 10.03.2008 г. 10:16 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 21:56 ч.
Мнения: 640
Мнение 
Резервен двигател....или поне вал и бутала...2-3 гуми,3-4 метра разноцветни кабели 2кв.,комплект свещи и бобини,резервно електронно/плочка,бензинова лампа...
И естествено-комплект инструменти-гедоре 8-36,глухи ключове,индикатор,клещи и т.н....(продават се в Метро) :)))

p.s.на твое място щях да тръгна с рейса...

:))

_________________
Libenter homines id, quod volunt, credunt


Понеделник, 10.03.2008 г. 14:29 ч.
Профил ICQ
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 20:43 ч.
Мнения: 455
Местоположение: с.Кирилово
Automobile: Trabant 601
Мнение 
Или направо щеше да вземеш един сезал и да се обесиш та да не се мъчиш да пътуваш


theultimate обясни общо взето описа най важното. Виж си ремъка преди да тръгнеш дали е обтегнат и дали не е много напукан. Ако е така го смени профилактично- по лесно е в къщи отколкото на път. Туба с бензин. Има едни скоби за вадене на барабаните ако добараш такава взимай, инструменти , резервни крушки , Вземи си някаква лампа да си светиш ако се наложи
ТЕЛ!!! изолирбанд, и Прегледай си машинката и ако не е карана отдавна покарай я да видиш как ще се държи
JSM ма въжето за теглене и дебели кабели си ги носи за всеки случай :P приятел в нужда се познава.

_________________
Къни и фърга
http://vbox7.com/play:b253bfd8


Понеделник, 10.03.2008 г. 22:07 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:04 ч.
Мнения: 103
Местоположение: София
Мнение 
Да се чуди човек, багаж ли да вземе или инструменти и части :lol:


Понеделник, 10.03.2008 г. 22:33 ч.
Профил ICQ WWW
Луд с картечница
Аватар

Регистриран на: Събота, 02.02.2008 г. 13:04 ч.
Мнения: 455
Местоположение: Густо майна, Филибето!...
Мнение 
Да не забравиш и сезала... ако нито едно от изброените не помогне - намираш първото по дебело дърво, премяташ сезала... това би трябвало да реши проблема...

Хвана ме лигоча и не се сдържах... Горното да се приема като 100% базик и майтап.


Понеделник, 10.03.2008 г. 23:27 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:35 ч.
Мнения: 643
Местоположение: Варна
Мнение 
Nasakoto написа:
Да не забравиш и сезала... ако нито едно от изброените не помогне - намираш първото по дебело дърво, премяташ сезала... това би трябвало да реши проблема...

Хвана ме лигоча и не се сдържах... Горното да се приема като 100% базик и майтап.

Днеска като се повозих и му видях дереджето на предницата мисля, че ще е наложително да вземе сезал :roll:

_________________
Прави к'вот трябва, пък да става к'вот ще!
Изображение


Понеделник, 10.03.2008 г. 23:50 ч.
Профил ICQ
Зайо - байо
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 14:36 ч.
Мнения: 407
Местоположение: третата след луната в дясно..
Мнение 
че кво ми е дережето на предницата бре... разбрах аз кое е дрънчало точно като се прибрах :) едната тубичка от масло е празна и подскачала и се удря в металната мерка за маслото.... иначе предницата ще изтрая... а отностно пътя той се равнява на 1500км като съм говорил с Диби да ми мисли резервен двг ако закъсам към Плд и сега трябва да говоря с някой от Сф за същата работа :lol: ... а отностно сезала :) имам си едно по дебело въже че сезала ще се нарежа като се беся :)

_________________
Изображение


Вторник, 11.03.2008 г. 01:49 ч.
Профил ICQ
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение 
Абе я стига резервен двг. Те все едно ако караш нормално блокират ей така. Просто в днешно време повечето хора са супер сдухани на тема пътуване с трабант, за това са и тия предразсъдаци. Точно преди малко си говорих с бащата на тая тема и ето какво ми каза.

198х година 4 човека в трабанта и то на по 30 години, багажника пълен, таванен багажник и в краката любеници. Обиколили са всички европейски столици, стигнали са до Барселона. На връщане на границата между Австрия и Германия чичо ми зарязва трабанта и тръгва да емигрира към щатите и баща ми го прибира БЕЗ КНИЖКА и без никакъв опит на кола до София. Ето това е лудница, а вие тука до морето си носите резервни двигатели, правите си застраховка живот и ходите на врачка да ви предскаже дали ще стигнете.... Марто не ги слушай, взимай основни консумативи, прави един хубав преглед на колата и смяна на което за смяна, пали кашона и си прави кефа :) Ботовете нека си ходят с влака.


Вторник, 11.03.2008 г. 09:34 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:35 ч.
Мнения: 643
Местоположение: Варна
Мнение 
Съединителя ти как е :?: :roll:

_________________
Прави к'вот трябва, пък да става к'вот ще!
Изображение


Вторник, 11.03.2008 г. 14:05 ч.
Профил ICQ
Вече прави дребни ремонти

Регистриран на: Понеделник, 11.02.2008 г. 18:53 ч.
Мнения: 119
Местоположение: София
Мнение 
Няма да си мислиш за глупости! Мечтай си само за хубави неща! Така че:
1. Един методичен хубав технически преглед.
2. Проверка и затягане на всички болтове и гайки, които виждаш и за които се сетиш.
3. Нормален комплект ключове. Иначе ако ги слушаш някои, трябва да закачиш отзад една подвижна работилница.
4. Крушки, бушони и др. дреболии.
5. Здраво и удобно въже за теглене - непременно. Отпред да имаш удобно и здраво място за вързване.(Ако се наложи)
6. Телефони, джиесеми и др. на приятели, колеги, роднини, автосервизи и магазини за резервни части. Най вече по маршрута ти. Това е ако се наложи някакъв ремонт.
7.Няколко дебитни и кредитни карти или прилично дебел портфейл. И една фонокарта за всеки случай.
8. Щом е дълъг път - спокойно каране. Наслаждавай се на хубавите гледки, спирай отвреме-навреме и се радвай на живота.

Желая ти приятни емоции.


Вторник, 11.03.2008 г. 19:13 ч.
Профил
Зайо - байо
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 14:36 ч.
Мнения: 407
Местоположение: третата след луната в дясно..
Мнение 
TTT написа:
Няма да си мислиш за глупости! Мечтай си само за хубави неща! Така че:
1. Един методичен хубав технически преглед.
2. Проверка и затягане на всички болтове и гайки, които виждаш и за които се сетиш.
3. Нормален комплект ключове. Иначе ако ги слушаш някои, трябва да закачиш отзад една подвижна работилница.
4. Крушки, бушони и др. дреболии.
5. Здраво и удобно въже за теглене - непременно. Отпред да имаш удобно и здраво място за вързване.(Ако се наложи)
6. Телефони, джиесеми и др. на приятели, колеги, роднини, автосервизи и магазини за резервни части. Най вече по маршрута ти. Това е ако се наложи някакъв ремонт.
7.Няколко дебитни и кредитни карти или прилично дебел портфейл. И една фонокарта за всеки случай.
8. Щом е дълъг път - спокойно каране. Наслаждавай се на хубавите гледки, спирай отвреме-навреме и се радвай на живота.

Желая ти приятни емоции.


напълно съм съгласен с твоето мнение.. работата ми е таква че ще ходя на сватба в гърция :) и идеята ми е да тръгна от варна... и живот и здраве ще стане другата седмица.. маршрута ми е Варна-Пловдив-София-Кулата-Солун.. поради това че няма да бързам.. ще карам за удоволствие.. през градовете през които минавам моеже да правя срещи с хора от форума... а и ако се наложи някой ремонт... :)

А иначе вала си ми е добре :)

_________________
Изображение


Вторник, 11.03.2008 г. 21:38 ч.
Профил ICQ
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 21:56 ч.
Мнения: 640
Мнение 
Проблема на всичко що е 2Т е точно в това прословуто блокиране.Няма такъв филм като "не може".Винаги може да блокира.Абсолютно навсякъде,във всяка ситуация,без оглед на поддържка и вложени части.Немците горе-долу са докарали нещата до качествени мотори но пак историята е пълна със случаи на блокирали Вартбурзи,Трабанти,мотопеди и косачки...ей така,без нищо...Цялата ти кола зависи от...един сепаратор.Дори не и от качеството на лагерната сплав....

_________________
Libenter homines id, quod volunt, credunt


Вторник, 11.03.2008 г. 23:31 ч.
Профил ICQ
Regular User
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:12 ч.
Мнения: 1090
Местоположение: Stara Zagora
Automobile: Wartburg 353S
Мнение 
Santa написа:
Проблема на всичко що е 2Т е точно в това прословуто блокиране.Няма такъв филм като "не може".Винаги може да блокира.Абсолютно навсякъде,във всяка ситуация,без оглед на поддържка и вложени части.Немците горе-долу са докарали нещата до качествени мотори но пак историята е пълна със случаи на блокирали Вартбурзи,Трабанти,мотопеди и косачки...ей така,без нищо...Цялата ти кола зависи от...един сепаратор.Дори не и от качеството на лагерната сплав....


Е тука съм 100% съгласен!


Вторник, 11.03.2008 г. 23:49 ч.
Профил
Зайо - байо
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 14:36 ч.
Мнения: 407
Местоположение: третата след луната в дясно..
Мнение 
ако сме тръгнали да обсъждаме това че всяка кола се чупи извднъж така си е.. това не може да се предвиди.. но това което съм го предвидил ще гп направя... към дата 15ти тръгвам..

_________________
Изображение


Сряда, 12.03.2008 г. 05:04 ч.
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов