Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Музиката в колата . 
Автор Съобщение
Детската градина rlz
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 07.02.2008 г. 11:53 ч.
Мнения: 1183
Местоположение: Пловдив
Automobile: Trabant 601s
Мнение Музиката в колата .
Тъй, като съм си наумил след време да сложа музичка в колата ,но не съм много ориентиран и мисля ,че темата ще е полезна за повечето от нас,имам следния въпрос.
Сега е ред на аудио манияците да препоръчат нещо,което да не кара колата трабант/вартбург да подскача,като луда от баса.
.Но същевременно да може да ,,надвика'' шума от двигателя .

Къде е най-практично да се слагат тонколни или ,каквито са там в колата трабант/вартбург . В корите на вратите,под таблото,на тавана,зад задната седалка ?
Каква е системата на връзване и кои ще са съставните и части.
Нужен ли е допълнителен акумолатор ?
И разбира се ориентировъчна цена, която да включва всичко или по отделно всяка съставна част .

НЕ търся някой, който да го направи на колата ми вместо мен, а просто съвети от по-запознатите .


Сряда, 27.02.2008 г. 11:59 ч.
Профил
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение 
Ако искаш да правиш хубава музика в трабанта, трябва да знаеш няколко неща. Първо - направи си задна кора от ПДЧ. В практикер струва около 6лв парчето, облепено от двете страни с фурнир. Оригиналната кора за нищо не става, тъй като трака ужасно много. Там е най-лесно да монтираш говорители, тъй като не ти заемат място. В корите на вратите според мен тече прекалено много вода, за да се слагат говорители.За радиото има два варианта. Единия е в оригиналната дупка. Много удобно място, но трябва много рязане с флекса и леко да изкривиш парното. По-лесния вариант е в дупката която е правена за дръжка от дясно на таблото. Там е малко разширяването, но трябва да се пресягаш да сменяш песните. Втори акумулатор не ти трябва, ако не искаш да правиш изрудия. Аз съм със CD и усилвател за бас и при нормална експлоатация никога не съм имал проблеми. Даже на село по цяла вечер сме слушали музика на загасен двигател. Ако искаш евтино решение - един плеър по избор да ти харесва как свири, един двунамотъчен бас (да може да го вържеш към 2 канала едновременно, за да свири по-силно) и 2 елипси. Цената....е според това колко пари имаш. Просто има огромен избор от говорители и абсолютно всичко зависи от бюджета, с който разполагаш. Другия проблем е, че ако напраиш нещо хубаво, трябва да сложиш и аларма, която с монтажа е около стотина лева. Връзването на музиката не е трудно - имаш плюс и минус на радиото, един извод за антена) и по 2 жици към всеки говорител. Прекарват се е улея между тавана и купето и остават абсолютно скрити. Ако успееш да събереш хубава музика, ще ти е много по приятно да караш, тъй като не обръщаш внимание на мотора и не тъпееш по светофарите.


Сряда, 27.02.2008 г. 12:30 ч.
Профил
Знайко
Аватар

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 16:23 ч.
Мнения: 176
Местоположение: София/Дания
Мнение 
Виж сега, както каза Васко си купуваш някаква кора ама да е дебела, да не подскача много...Купуваш си два говорителя на Хертц, и един усилвател..Не много мощен...И един плейър...И си готов..Говорителите на кората, кората здраво захваната за тенекията и хем багажника ти празен хем ще имаш страхотен звук...Все едно има туба, и да ти трепери гърба и всичко там....Обаче ти трябват хубави говорители...


Четвъртък, 28.02.2008 г. 00:45 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 21:56 ч.
Мнения: 640
Мнение 
Ммммда...и ще трябва да разглобиш отново цялата кола,пълнейки всяка дупчица с вати,силикони и смоли.Дуропласта ще се раздрънчи точно на втория месец от вибрациите.

_________________
Libenter homines id, quod volunt, credunt


Четвъртък, 28.02.2008 г. 00:46 ч.
Профил ICQ
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение 
Санта е прав. При мене тотално ми се разхлопаха калниците. Но като гледам просто иска музика, без силен бас, така че може и да мине само с плеъра, без усилвател. Това надали ще създаде някакви проблеми за купето.


Четвъртък, 28.02.2008 г. 00:51 ч.
Профил
Детската градина rlz
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 07.02.2008 г. 11:53 ч.
Мнения: 1183
Местоположение: Пловдив
Automobile: Trabant 601s
Мнение 
Да ясно, имам още въпроси .

ПДЧ да не е нещо като слепени дървени парченца.Това няма да ми е проблем да намеря.

Сега някой ще обясни ли каква е разликата между ,,говорител'' и ,,усилвател'' .
Има ли някаква връзка между плейъра,говоритела и усилватела , защото всички според мен трябва да са предназначени за една и съща ,,мощ'' .Всмисъл, за какво трябва да внимавам .Нали са там някви ватове , ама аз не разбирам и затова питам вас . :|

Санта да не не се притеснява,аз съм го разглабял и сглобявал вече , ама както каза Васко на мен не ми е нужен манияшки бас просто музика .


Четвъртък, 28.02.2008 г. 11:17 ч.
Профил
Мисли си че знае всичко
Аватар

Регистриран на: Събота, 02.02.2008 г. 13:02 ч.
Мнения: 230
Местоположение: Sofia - Bulgaria
Мнение 
Усилвател и басс не са ти нужни. С едни хубави елипси отзад 6Х9 ,двулентови 17см говорители отпред (с рингчета на предните кори) и 2 пищялки за таван отпред с едно що годе читаво ЦД и си уреден ;)
Ако искаш кажи колко пари можеш да отделиш и да ти асемблирам някаква примерна музика.

_________________
Изображение
Изображение


Четвъртък, 28.02.2008 г. 12:54 ч.
Профил ICQ WWW
Детската градина rlz
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 07.02.2008 г. 11:53 ч.
Мнения: 1183
Местоположение: Пловдив
Automobile: Trabant 601s
Мнение 
Ми добре, ти кажи цена ,която според теб да вписва това ,от което имам нужда .Просто защото не знам как вървят цените .

Иначе въпросите за ,,говорителите'' си остават.
Сега ще питам ,какво означават ,, елипси'' и ,,пищялки''

Който обясни всички тези термини,ще съм му много благодарен.
Благодаря за съдействието .


Четвъртък, 28.02.2008 г. 13:07 ч.
Профил
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение 
Говорител ти е това което виждаш на всяка колона, то превръща сигнала от жиците в звук. Усилвателя пък усилва сигнала за да може говорителя да свири по-силно,отколкото е предвидено радиото. Пищялка е малко говорителче за високите честоти. Може и без, но звука става много "постен". Елипса е широколентов говорител за кола. Обикновено свири всиччки честоти. Качеството не е като бас+седа+пищялка, ама спестява много пари и място. За теб това е отличното решение - радио и 2 хубави елипси.


Четвъртък, 28.02.2008 г. 14:29 ч.
Профил
Скрита лимонка
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 10:26 ч.
Мнения: 334
Местоположение: София
Automobile: 601L88,601K89,601K90
Мнение 
Дай някъв примерен бюджет...да ти сметнем нещо... :wink: ,но все пак нали знаеш че "С пръдня,боя не става" :D


Четвъртък, 28.02.2008 г. 19:45 ч.
Профил
Мисли си че знае всичко
Аватар

Регистриран на: Събота, 02.02.2008 г. 13:02 ч.
Мнения: 230
Местоположение: Sofia - Bulgaria
Мнение 
Момчето май не е претенциозно ;) Едни магнатчета като мойте Power Plus 693 и някакви 17см двулентови отпред с някакво може и елит-че ще е предоволен пък и пред приятели ще може да фука ;)
ЦД-120лв,Елипси 80лв,17см 50лв ето ти го бюджета 250лв и ако се монтира правилно с рингчета и нова кора от мдф ще си доволен :)

_________________
Изображение
Изображение


Четвъртък, 28.02.2008 г. 21:26 ч.
Профил ICQ WWW
Знайко
Аватар

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 16:23 ч.
Мнения: 176
Местоположение: София/Дания
Мнение 
kocta написа:
Момчето май не е претенциозно ;) Едни магнатчета като мойте Power Plus 693 и някакви 17см двулентови отпред с някакво може и елит-че ще е предоволен пък и пред приятели ще може да фука ;)
ЦД-120лв,Елипси 80лв,17см 50лв ето ти го бюджета 250лв и ако се монтира правилно с рингчета и нова кора от мдф ще си доволен :)


мисля че ще е най-добре да си куипи едни елипси хертц за 145лв и един плайър за 100-120лв и заспива, а ако иска още повече бас- усилвателя...Но според мен не трябва да празви компромис с говорители и плейър...Той може и да е втора ръка..


Четвъртък, 28.02.2008 г. 21:54 ч.
Профил
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение 
И аз съм съгласен - 200-250лв излиза да имаш нормална музика, а не нещо, което ще те дразни как свири. При трабанта има две много специфични неща, като стане дума за музика - все пак трябва да си има мощност, защото иначе няма да се чува от двигателя, също така плеъра трябва да има добър антишок, защото с това твърдо окачване като минеш през по-разбит път и става опасно :)


Четвъртък, 28.02.2008 г. 22:47 ч.
Профил
Мисли си че знае всичко
Аватар

Регистриран на: Събота, 02.02.2008 г. 13:02 ч.
Мнения: 230
Местоположение: Sofia - Bulgaria
Мнение 
Викса само с 1 елипси отзад музика нестава! Трябва да има и предна линия!

_________________
Изображение
Изображение


Четвъртък, 28.02.2008 г. 22:53 ч.
Профил ICQ WWW
Начинаещ
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 14.02.2008 г. 23:04 ч.
Мнения: 1
Местоположение: София/Видин
Мнение 
kocta написа:
Викса само с 1 елипси отзад музика нестава! Трябва да има и предна линия!

И аз мисля така.Когато има колони само отзад се получава следното :arrow:
1-Няма никакъв съраунд и 2-на пътниците на задната седалка им гърми главата, а шофьора не чува добре и продължава да увеличава и в крайна сметка никой не получава нужното удоволствие от слушаното.Много е гадно.
Едно време брат ми не ме послуша и направи точно това в москвича и да ви кажа, хич не беше добре.Виж, като сложи едни читави колони и отпред нещата вече бяха доста по-добре, тъй че... нека колегата сам си прецени, но хич не препоръчвам слагане само на две колони отзад, та били те и рилентови. :wink:


Петък, 29.02.2008 г. 01:56 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов