Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Моля за съвет 
Автор Съобщение
Начинаещ

Регистриран на: Петък, 02.09.2011 г. 12:10 ч.
Мнения: 8
Местоположение: гр. Троян
Skype: Stefan_Kazandjiev
Automobile: Варбург 1,3
Мнение Моля за съвет
Варча който карам е1.3 /90ти набор 4таков голям проблем са му вътрешните полуоски така и не можа да се укроти това тракане сменях лагерчета маншони проблема си остана има ли от къде да се намерят нови или някой ако е имал такъв проблем как го е разрешил. Второто с което не мога да се преборя е това че като вали влиза вода в копето през уплътненията на стъклото и от вентилатора за парното и там няма оправия. Ще се радвам ако можете да помогнете със съвет защото не ми се разделя с Варчо.


Четвъртък, 22.10.2015 г. 22:48 ч.
Профил
Мисли си че знае всичко
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 16.08.2010 г. 17:23 ч.
Мнения: 242
Местоположение: София
Skype: k.i.p._ut
Automobile: Trabant 601S
Мнение Re: Моля за съвет
Нови полуоски мисля че трудно ще намериш, а ако намериш качеството им ще е същото... Един колега беше решил въпроса с тях като беше присадил от VW мисля. Ще го питам по подробно и ще пиша.

За уплътненията най добре е нови, аз имам подобен проблем на Трабанта ми. Не искам да говоря глупости и да те подвеждам, не знам дали се намират нови. Знам че има фирми, които се занимават с ремонт на стъкла и изработка на уплътнения. Виждал съм и подновяване на старо уплътнение (стига да не е напукано) с глицерин се кисне много време да размекне и се възстановява до някаква степен еластичността.

Ще се поразровя и по двата въпроса. [smilie=2beers]

_________________
Защо точно два такта? - Защото един не е достатчен , а четири са прекалено много!


Петък, 23.10.2015 г. 21:26 ч.
Профил
Trabant ML
Аватар

Регистриран на: Петък, 30.07.2010 г. 19:39 ч.
Мнения: 448
Automobile: Трабант 601
Мнение Re: Моля за съвет
До колкото си спомням се износваха планетните колела. Ползват се нови от шкода, но не се сещам точно каква. Сменяха се също и семерините.

_________________
С други думи, тия коне искат да ядат!Колкото повече ги юркаш толкова повече си 'апват.
Колкото повече ги 'раниш , толкова повече бягат.ОК?


Събота, 24.10.2015 г. 00:59 ч.
Профил
Научи се да сменя скоростите
Аватар

Регистриран на: Петък, 19.04.2013 г. 09:17 ч.
Мнения: 72
Местоположение: Раднево
Automobile: Wartburg 1,3 S
Мнение Re: Моля за съвет
Колегата е прав,износват се външните планетни колела но основния проблем е че полуосата е за смяна,и то предполагам дясната.Само предполагам,това е от личен опит.Външни планетни колела,нови не съм срещал от доста години,за полуоси да не говорим.Това което се намира на пазара е рециклирано основно и май единствено в Унгария,качеството е меко казано незадоволително.Някъде и да има втора употреба,гаранция че ще издържи май липсва понеже тези неща много пробег нямат и като нови,а за втора употреба да не говорим.А иначе вътрешен трипалцов шарнир - унгарски е на прилично качество и може би и по-добре измислен ,така че като го извадиш от планетата да не се пръснат лагерите.


Събота, 24.10.2015 г. 02:26 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов