Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Термостата не отваря 
Автор Съобщение
Начинаещ

Регистриран на: Четвъртък, 20.11.2008 г. 00:02 ч.
Мнения: 18
Местоположение: Русе
Skype: Alf_88t
Automobile: Wartburg 1.3
Мнение Термостата не отваря
Хайде сега да ви видя.Както вече е известно имам Wartburg 1.3 макар, че напоследък не съм много горд със него. Проблемът е , че термостата не отваря и прегрява или по-скоро отваря когато си иска.Въпроса е защо? Ето какво опитах:
1. Смених няколко термостата и на 84 и 87 градуса и всички не отварят, а когато ги сложа в чувена на котлона всички отварят на време. Смъкнах и работещ от друга кола и пак не.
2. Набедих леглото на термостата. Нищо не му пречи да отваря.
3. Другата ми теория беше за въздушна възглавница. Казвам теория, защото няма как да знам какво става там вътре. Мислех си да не би точно при него да се събира въздух от някъде и правих какви ли не схеми за обезвъздушаване. БЕЗ РЕЗУЛТАТ.
На някой да му се е случвало нещо подобно? Давайте идеи не искам да махам термостата, че съм на газ и гори много без него.


Петък, 13.01.2012 г. 00:21 ч.
Профил
Научи се да сменя скоростите

Регистриран на: Вторник, 12.02.2008 г. 17:46 ч.
Мнения: 71
Местоположение: Sofiq
Мнение Re: Термостата не отваря
Водна помпа,нарушена циркулация :roll:

_________________
ieiei@mail.bg


Петък, 13.01.2012 г. 09:01 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Четвъртък, 20.11.2008 г. 00:02 ч.
Мнения: 18
Местоположение: Русе
Skype: Alf_88t
Automobile: Wartburg 1.3
Мнение Re: Термостата не отваря
Помпата е ок. Сигурен съм. Пък за циркулацията какво искаш да кажеш за запушване ли ?


Петък, 13.01.2012 г. 22:03 ч.
Профил
Кара Wartburg 20 години.

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 15:41 ч.
Мнения: 137
Местоположение: София
Мнение Re: Термостата не отваря
Колега щом отваря в топла вода термостата е здрав. Провери първо на къде духа моторчето. При мен "майстор" беше обърнал + и - и той духаше от двигателя напред, при което спираше насрещния вятър и загрева повече. При източване на антифриза ми се е случвало остава въздух. Запалваш и след, като загрее и отвори термостата доливаш още около литър и повече антифриз до нормата. Има болче на парното отгоре за обезвъздушаване, но то е само за парното. Радиатора се обезвъздушава от по-тънкия маркуч отгоре на радиатора до пластмасовото казанче. А въздуха в двигателя остава до отваряне на термостата. Успех.


Неделя, 15.01.2012 г. 17:51 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Четвъртък, 20.11.2008 г. 00:02 ч.
Мнения: 18
Местоположение: Русе
Skype: Alf_88t
Automobile: Wartburg 1.3
Мнение Re: Термостата не отваря
А сетих се още нещо. косе като написа за посоката на перката. Скапа ми се радиатора за охлаждане на двигателя (не парното) и тъй като ми искаха 160лв. за нов сложих от лада самара всичко пасна перфектно, само че е много по-висок от оригиналния, почти опира в капака. Може ли това да оказва някакво влияние, защото долу-горе от тогава са тези проблеми с термостата.

П.С.- Разширителния ми съд е по-високо от радиатора


Петък, 20.01.2012 г. 16:40 ч.
Профил
Научи се да сменя скоростите

Регистриран на: Сряда, 24.03.2010 г. 18:07 ч.
Мнения: 63
Местоположение: Кюстендил/ Вартбиландия
Мнение Re: Термостата не отваря
Аз също имам проблем с охладителната система. Винаги има въздух и си прави каквото си иска. Лично съм се насочил към смяна на гарнитурата на главата.


Вторник, 31.01.2012 г. 13:42 ч.
Профил
Научи се как се сипва масло

Регистриран на: Неделя, 09.03.2008 г. 23:00 ч.
Мнения: 34
Местоположение: Разград
Skype: Nenich
Automobile: Трабант, Баркас
Мнение Re: Термостата не отваря
Този от Лада-та е сигурно втора употреба, не си го пробвал и не знаеш дали е чист и няма запушени тръбички? И прежали едни пари но си сложи какъвто трябва радиатор и да е нов. Главата ми е побеляла от такива нагаждания вече и съм се убедил, че от оригинала по-хубаво няма [smilie=2beers]


Сряда, 01.02.2012 г. 23:05 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  

Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов