Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
"Изправяне" на Вартбурга 
Автор Съобщение
Научи се да сменя скоростите

Регистриран на: Сряда, 24.03.2010 г. 18:07 ч.
Мнения: 63
Местоположение: Кюстендил/ Вартбиландия
Мнение "Изправяне" на Вартбурга
Колеги, някой знае ли точно по какъв начин процедират тенекиджиите? Имам предвид по какъв начин изправят една врата например? С гумен чук до изправяне и после кит? Или?
Питам, защото съм решил да постегна колата и отвън. Ще се пробвам да направя сам вратата /предна лява/, а пък да си купя друга ако не сполуча. Само че не съм измислил още как да стане това, защото е изкривена в предната си част/откъм предния капак/ и не съм сигурен дали ще може да се бръкне дотам, за да се поизчука евентуално.
В този ред на мисли на някой случайно да му се намира хубава/за предпочитане и нова, ако е възможно това въобще, разбира се/ такава врата? Дори и да не е нова стига да не е удряна и да няма ръжда/или поне много/, пак става. Ако има ръжда обаче изисквам да е само повърхностна. С това искам да кажа, когато натиснеш на ръждата с отверка/например/ да не я пробиеш. Ако може снимки и какви пари ще и искате?
Също така ми се иска да попитам и за задна престилка? Някой има ли запазено такова чудо?
Благодаря.


Четвъртък, 09.06.2011 г. 10:16 ч.
Профил
Научи се да сменя скоростите

Регистриран на: Събота, 06.03.2010 г. 22:52 ч.
Мнения: 53
Местоположение: хасково
Мнение Re: "Изправяне" на Вартбурга
Има поне 2 вартбурга 1.3 пуснати да се продават на части тука във форума. Отделно че вратите стват от 353 . Гледаш питаш купуваш, често се намират и хубави ламарини. Ако си мераклия можеш да съживяваш и старите, но ти трябва СО или някакъв заваръчен апарат.


Четвъртък, 09.06.2011 г. 18:14 ч.
Профил
Научи се да сменя скоростите

Регистриран на: Сряда, 24.03.2010 г. 18:07 ч.
Мнения: 63
Местоположение: Кюстендил/ Вартбиландия
Мнение Re: "Изправяне" на Вартбурга
Колеги, ето снимки.


Прикачени файлове:
4.jpg
4.jpg [ 245.44 KiB | Прегледано 12375 пъти ]
Коментар на файл: Заден капак
3.jpg
3.jpg [ 250.78 KiB | Прегледано 12375 пъти ]
Коментар на файл: Заден капак и престилка
2.jpg
2.jpg [ 253.29 KiB | Прегледано 12375 пъти ]
Коментар на файл: Вратата
1.jpg
1.jpg [ 167.14 KiB | Прегледано 12375 пъти ]
Петък, 10.06.2011 г. 12:29 ч.
Профил
Научи се да сменя скоростите

Регистриран на: Сряда, 24.03.2010 г. 18:07 ч.
Мнения: 63
Местоположение: Кюстендил/ Вартбиландия
Мнение Re: "Изправяне" на Вартбурга
Така... Вратата по мой наблюдения може да се оправи само чрез издърпване от вън. Просто от вътрешната страна няма никакъв достъп до изкривеното място. Проблемът с нея ще бъде решен като купя нова такава.
Настина, прав си, че отпред ще бъде най - лесно.
Проблемът обаче е отзад. Нямам никакъв достъп до ударените места отвътре. Това е моето лично заключение след един бегъл оглед. Занимавал ли си се с подобно нещо конкретно на Вартбург? Ако не, утре ще кача снимки, за да видиш за какво точно говоря.


Петък, 10.06.2011 г. 19:38 ч.
Профил
Детската градина rlz
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 07.02.2008 г. 11:53 ч.
Мнения: 1183
Местоположение: Пловдив
Automobile: Trabant 601s
Мнение Re: "Изправяне" на Вартбурга
По принцип няма огъната тенекия, която да не може да се възтанови, но всичко е индивидуално както каза доктора по-долу.
Естествено, че нямаш достъп за да изправиш калниците така, както са монтирани. Те трябва да се свалят за да стане работата като хората.
Условностите в тази работа са мнооого и всяка една вдлъбнатина има собствено мнение. Затова не може да се даде общ съвет за всички като цяло.

Най-добре пусни снимки на колата за да ти кажем кое да изправяш и кое да сменяш.


Петък, 10.06.2011 г. 20:40 ч.
Профил
Научи се да сменя скоростите

Регистриран на: Сряда, 24.03.2010 г. 18:07 ч.
Мнения: 63
Местоположение: Кюстендил/ Вартбиландия
Мнение Re: "Изправяне" на Вартбурга
Не си ме разбрал, говорим за различни неща. Става въпрос че от вътрешната страна на престилките има по още един кат ламарини. Въпросните, струва ми се, са заварени едни за други. Тоест заради вътрешните не мога да стигна до външните/изкривените/.


Петък, 10.06.2011 г. 21:48 ч.
Профил
Научи се да сменя скоростите

Регистриран на: Сряда, 24.03.2010 г. 18:07 ч.
Мнения: 63
Местоположение: Кюстендил/ Вартбиландия
Мнение Re: "Изправяне" на Вартбурга
Ставаше въпрос за съвсем различно нещо. Ето снимка. Исках да кажа, че двете части /вътрешна и външна / са залепени една за друга. Същото е и отпред. За да стигнеш до външната част, трябва да ги разделиш.
Направих друго.
Ходих на майстор и той ги издърпа и поизправи.
Оттам с кит. Не е перфектно, но не е и както беше. Засега ме удовлетворява.
Сега обаче започвам да търся и ако е възможно да закупя всичко ново. Просто погледнато реално ще ми излезе много по - евтино ако успея да намеря въпросните нови и след това да остане само да се боядиса цялата. Това, разбира се, ако са разумни цените на частите. Пример за безпределна лудост: 120лв. за преден външен калник!Един брой!!!
Ако реша да го правя сам, едно, както казах вече ще ми излезе по - скъпо и второ не може да стане баш, както трябва.
А иначе, ако/като намеря това, което търся ще се заема със сегашните части и ще ги почна сам, да видим как ще ми се получи.
Извинявам се, че така избързах с темата.


Прикачени файлове:
1.jpg
1.jpg [ 242.83 KiB | Прегледано 12299 пъти ]
Сряда, 15.06.2011 г. 14:09 ч.
Профил
Научи се да сменя скоростите

Регистриран на: Сряда, 24.03.2010 г. 18:07 ч.
Мнения: 63
Местоположение: Кюстендил/ Вартбиландия
Мнение Re: "Изправяне" на Вартбурга
Грешиш в две отношения. Първото няма да засягам, защото не е нужно. Второто е, че въпросната дупка е направена преди години. Баща ми и някакъв друг "майстор" се опитали да изправят с крик/тя и затова беше в чак такова състояние/. А днес човекът я издърпа отвън.


Сряда, 15.06.2011 г. 14:23 ч.
Профил
Научи се да сменя скоростите

Регистриран на: Сряда, 24.03.2010 г. 18:07 ч.
Мнения: 63
Местоположение: Кюстендил/ Вартбиландия
Мнение Re: "Изправяне" на Вартбурга
Значи аз съм те разбрал грешно...
Сега, след като се поуспокоих и първоначалния устрем поотмина, реших, /тъй като сега нямам възможност/ другата седмица да започна сам малко от малко да отхвърлям от работата, защото така или иначе няма да мога да намеря всичко, което искам, да не говорим пък за парите. Да, идеално няма да стане, но какво всъщност е идеално!? Каквото намеря читаво взимам, каквото не - глася го сам.
Докторе, Зизи, благодаря.
Когато започна ще пиша.


Сряда, 15.06.2011 г. 16:33 ч.
Профил
Детската градина rlz
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 07.02.2008 г. 11:53 ч.
Мнения: 1183
Местоположение: Пловдив
Automobile: Trabant 601s
Мнение Re: "Изправяне" на Вартбурга
И колега като почнеш да постваш пускай снимки по-отдалече да се вижда целия панел и половината кола, че така както си се наврял в тези вдлъбнатини не можем да ти даваме точни указания какво как да направиш за да ги ''изкараш'' ( поне аз така си мисля )

А снимки искам по-отдалече също, защото като се прави нещо по някой панел се гледа как стои на колата като цяло - фуги с врати и калници, капаци, брони и т.н.

И се подготви с търпение, защото работата няма да е за Събота и Неделя. :wink:


Сряда, 15.06.2011 г. 22:47 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов