Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Проблем с духането на парното 
Автор Съобщение
Научи се как се сипва масло
Аватар

Регистриран на: Събота, 25.04.2009 г. 15:37 ч.
Мнения: 37
Мнение Проблем с духането на парното
Здравейте колеги,

Малко въпросче за парното на моята 1,3 кочинка ;) Та, парно има, определено, но духа много слабо, ако карам с 70-80км/ч става сауна, но градско абсурд, едва подухва, а иначе се усеща топло като си слойиш ръката на духалките. Въпроса ми е: как да го оправя за да духа силно и без да карам бързо? :)


Събота, 18.12.2010 г. 02:18 ч.
Профил
Научи се да сменя скоростите

Регистриран на: Сряда, 24.03.2010 г. 18:07 ч.
Мнения: 63
Местоположение: Кюстендил/ Вартбиландия
Мнение Re: Проблем с духането на парното
Макар да не съм сигурен дали това ще помогне, провери си термостата.


Неделя, 19.12.2010 г. 15:38 ч.
Профил
Научи се как се сипва масло
Аватар

Регистриран на: Събота, 25.04.2009 г. 15:37 ч.
Мнения: 37
Мнение Re: Проблем с духането на парното
N.S. написа:
Макар да не съм сигурен дали това ще помогне, провери си термостата.


Термостата го смених януари тази година и пак казвам, топло има, просто духа слабо като не се движи колата :)


Неделя, 19.12.2010 г. 16:35 ч.
Профил
Научи се как се сипва масло
Аватар

Регистриран на: Сряда, 07.07.2010 г. 19:53 ч.
Мнения: 25
Местоположение: София
Automobile: Wartburg 353
Мнение Re: Проблем с духането на парното
Колега ако мога да бъда полезен - може да си монтираш ето такива от Лада на предния капак и няма да имаш проблеми в града - дори няма да ти трябва да пускаш вентилатора да духа, но незнам при това положение как ще е извън града.
Аз лично нямам такива монтирани, но в града съм си пуснал вентилатора на парното да духа на 2ра степен.


Прикачени файлове:
112451_174228_big.jpg
112451_174228_big.jpg [ 4.96 KiB | Прегледано 18682 пъти ]
Неделя, 19.12.2010 г. 16:49 ч.
Профил
Научи се как се сипва масло
Аватар

Регистриран на: Събота, 25.04.2009 г. 15:37 ч.
Мнения: 37
Мнение Re: Проблем с духането на парното
doctorZizi написа:
с 1,3 не съм се занимавал, но по аналогия с 353. Имаш клапи- провери ги как са настроени, провери дали ти работи и на двете степени вентилатора, как е обезвъздушено радиаторчето на парното.


Вентилатора работи и на двете степени, въпреки че на първа никога не го пускам, прекалено слабо е :) Радиатора е обезвъздушен, къде се намират тези клапи? Тях не съм ги проверявал.


Понеделник, 20.12.2010 г. 04:43 ч.
Профил
Кара Wartburg 20 години.

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 15:41 ч.
Мнения: 137
Местоположение: София
Мнение Re: Проблем с духането на парното
В средата на таблото има 3 плъзгача. Горният на дясно отваря клапата за предното стъкло. Долният на дясно отваря клапата за духане надолу покрай скоростния лост и назад. Средният на дясно отваря кранчето на радияторчето на парното. Аз съм с капачета на предния капак и не включвам моторчето на парно и духа от капака през радияторчето. Пусни моторчето на бързи и отваряй клапите да видиш дали духа на предния прозорец или не. Също и надолу.


Понеделник, 20.12.2010 г. 11:54 ч.
Профил
Научи се да сменя скоростите

Регистриран на: Сряда, 24.03.2010 г. 18:07 ч.
Мнения: 63
Местоположение: Кюстендил/ Вартбиландия
Мнение Re: Проблем с духането на парното
Клапите няма как да са причина за проблема на колегата по моето скромно мнение. Евентуално наистина може, двете духалки насочени към седалките да духат по-силно ако спре въздуха към стъклата и пода, но това не оправдава слабия прилив на въздух на ниските скорости и силния на високи.


Понеделник, 20.12.2010 г. 13:47 ч.
Профил
Научи се как се сипва масло
Аватар

Регистриран на: Събота, 25.04.2009 г. 15:37 ч.
Мнения: 37
Мнение Re: Проблем с духането на парното
N.S. написа:
Клапите няма как да са причина за проблема на колегата по моето скромно мнение. Евентуално наистина може, двете духалки насочени към седалките да духат по-силно ако спре въздуха към стъклата и пода, но това не оправдава слабия прилив на въздух на ниските скорости и силния на високи.


Именно :) Иначе клапите си работят така както обяснявате :) Просто прилива на въздух в купето докато е на място е много слаб, не знам това дали не е заводски така, но не ми се вярва немеца да направи кола със слабо парно...


Понеделник, 20.12.2010 г. 20:41 ч.
Профил
Ентусиаст

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:47 ч.
Мнения: 741
Местоположение: Русе
Мнение Re: Проблем с духането на парното
Добре, понеже преценката е до някъде субективна, някога било ли е по-добро парното?


Петък, 24.12.2010 г. 15:48 ч.
Профил
Научи се как се сипва масло
Аватар

Регистриран на: Събота, 25.04.2009 г. 15:37 ч.
Мнения: 37
Мнение Re: Проблем с духането на парното
ChakaZulu написа:
Добре, понеже преценката е до някъде субективна, някога било ли е по-добро парното?


Е аз я карам тази кола от 1 година, от къде да знам как е било преди 10 години например, когато е била уж по-нова колата :shock: Хайде весело изкарване на празниците!


Петък, 24.12.2010 г. 22:30 ч.
Профил
Ентусиаст

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:47 ч.
Мнения: 741
Местоположение: Русе
Мнение Re: Проблем с духането на парното
Колко ти е продължително градското, километри/време?


Петък, 24.12.2010 г. 23:09 ч.
Профил
Научи се да сменя скоростите

Регистриран на: Сряда, 24.03.2010 г. 18:07 ч.
Мнения: 63
Местоположение: Кюстендил/ Вартбиландия
Мнение Re: Проблем с духането на парното
Ако предусещам правилно накъде бие колегата, то отново тръгваме към температурата на идващия въздух, а не това е същността на поставения проблем. Ако пък греша, моля да бъда извинен за неадекватната намеса. Весели празници.


Петък, 24.12.2010 г. 23:43 ч.
Профил
Ентусиаст

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:47 ч.
Мнения: 741
Местоположение: Русе
Мнение Re: Проблем с духането на парното
Ако проблемът не е в температурата и вентилаторът си работи, то приемаме, че парното е такова. Говорете в градуси, това топло/студено е една детска игра, затова и казах, че е субективно. При мен при извъградско си става 30 градуса. Но по принцип, парното в градски условия не работи така добре като при извънградско и при 2те 1.3, които съм карал.
Друго, което се сещам е да се губи от топлината заради разпадната изолация на радиаторчето + слаб поток на въздуха. Или частично запушен радиатор, може да се извади вентилатора и да се провери дали температурата по него е равномерна.
Може да се направи проба, минути градско каране при еднаква температура отвън = съответната температура в купето.


Събота, 25.12.2010 г. 00:17 ч.
Профил
Научи се как се сипва масло
Аватар

Регистриран на: Събота, 25.04.2009 г. 15:37 ч.
Мнения: 37
Мнение Re: Проблем с духането на парното
ChakaZulu написа:
Ако проблемът не е в температурата и вентилаторът си работи, то приемаме, че парното е такова. Говорете в градуси, това топло/студено е една детска игра, затова и казах, че е субективно. При мен при извъградско си става 30 градуса. Но по принцип, парното в градски условия не работи така добре като при извънградско и при 2те 1.3, които съм карал.
Друго, което се сещам е да се губи от топлината заради разпадната изолация на радиаторчето + слаб поток на въздуха. Или частично запушен радиатор, може да се извади вентилатора и да се провери дали температурата по него е равномерна.
Може да се направи проба, минути градско каране при еднаква температура отвън = съответната температура в купето.


Градско я карам сътрин и вечер като ходя на работа, между 20 и 45 минути зависи от задръстванията. Когато навън е между -5 и 0 градуса вътре става около 15 градуса максимум, като километри е около 10-12км. На дълго и при мен е достигала до 30 градуса, направо по къс ръкав се кара и то при люта зима. Факт е, че когато изфорсирам колата духа по-топло, но това е при всяка кола. изолация на радиаторчето изобщо не виждам да има. Това което има е радиатор обвит с пластмасова кутия, върху която е сложен вентилатора и решетката му. Друга изолация няма. Мислил съм да изолирам тръбите и тази кутия с минерална вата за да задържа топлото повече време, тъй като кори под предницата нямам и всичко изстива много бързо. Но това пак не оправя проблема със силата на въздушният поток. Мисля да сложа по-мощен мотор на перката, но нито знам какъв, нито от къде да го купя, нито дали няма да ми изгърми инсталацията :) Та това е от мен, ако някой има някакви предложения да казва :) Весела Коледа между другото!


Събота, 25.12.2010 г. 12:36 ч.
Профил
Ентусиаст

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:47 ч.
Мнения: 741
Местоположение: Русе
Мнение Re: Проблем с духането на парното
При мен ситуацията с градусите е сходна, само с тази разлика, че 45 минути не съм карал на ведннъж градско.
Относно изолацията, виж на графиката, която колегата koce е поставил 47 и 48.


Събота, 25.12.2010 г. 20:19 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  

Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов