Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Няколко въпроса за Вартбург 1.3 ! 
Автор Съобщение
Научи се да сменя скоростите

Регистриран на: Сряда, 24.03.2010 г. 18:07 ч.
Мнения: 63
Местоположение: Кюстендил/ Вартбиландия
Мнение Няколко въпроса за Вартбург 1.3 !
1.Какво може и е препоръчително да се използва за предния капак като заглушител? Този въпрос възникна, тъй като фабричният донапрен(?) сдаде багажа. Без него колата не е кой знае колко по-шумна, но най-малкото е грозно.
2.Може ли да се намерят на "пазара" жила за ръчната спирачка. Имам предвид жилото от самия лост та до спирачката и всички негови останали компоненти(гумени уплатнения, гресьорка и тн.), с една дума цялото устройство от спирачката до носача.
3.Навярно ще прозвучи глупаво и вярвам, че дори и сам мога да дам верния отговор, но възможно ли е на мястото на старите барабанни спирачки на задните колела да бъдат поставени нови спирачни апарати. Ако все пак е възможно, може ли някой да ми посочи какви и поне приблизително да ме насочи за цени и тн.
4.При движение на скорост има едно постоянно тракане. Когато се изключи от скорост тракането спира на момента. Поради тази причина предполагам, че проблема е в скоростната кутия. Ако някой може да помага.
5. Когато колата качи скоростта до 60 км/ч започва цялата да се тресе. Първоначално реших, че е от каретата и използвах двата проверовачни начина, за който съм чувал. Първо минах под колата, но единствено, за да установя, че полуоските остават равнодушни към проблема :D ,тоест почти непомръдват.След това запалих колата, навих волана наляво докрай, а в последствие и надясно :D , но тръгванията бяха напълно спокойно. Наистина ли така може да се разбере за каретата. Ако да, то какъв би могъл да е проблема тогава? Лагери на колелата?
6. Къде най-близа до Кюстендил има магазин за Вартбург?
Благодаря предварително на всички!
ПП. Приемам критики, ако са основателни!


Петък, 30.07.2010 г. 20:57 ч.
Профил
Научи се да сменя скоростите

Регистриран на: Събота, 06.03.2010 г. 22:52 ч.
Мнения: 53
Местоположение: хасково
Мнение Re: Няколко въпроса за Вартбург 1.3 !
Един бърз отговор от мен, докато някой по-разбиращ се включи.
1. За изолация можеш да използваш микропореста гума, или някакви изолационни матрериали от железариите.
2. това ме отвежда до другия ти въпрос къде има магазин. А за жилото по-добре намери някакъв варбург за скраб(353, 1.3 няма значение) и му земи жилото. Или пък потърси някоя обява за части.
3. Аз разбрах, че искаш дискови спирачки. Най-лесния вариан е с предни варбургови. Ако си заинтересован ще ти напиша от каде и как да го направиш.
4. Според мен тампон.
5. Провери си тампоните на скоростната кутия и двигателя. А за лагерите вдигни на крик колата свали колелото и размърдай главинатаако има някакво чукане е от лагер.
6. не знам


Петък, 30.07.2010 г. 21:56 ч.
Профил
Научи се да сменя скоростите

Регистриран на: Сряда, 24.03.2010 г. 18:07 ч.
Мнения: 63
Местоположение: Кюстендил/ Вартбиландия
Мнение Re: Няколко въпроса за Вартбург 1.3 !
Мерси за идеята. Днес ще проверя тампоните, аз дори наскоро затягах този под водната помпа, но въобще не ми е хрумнало, че може да е това причината.
Колкото до жилото, намерих ново, предлагат го за 12-на лева, което ми се чини малко преувеличено, но като няма как...


Събота, 31.07.2010 г. 12:38 ч.
Профил
Научи се да сменя скоростите

Регистриран на: Събота, 06.03.2010 г. 22:52 ч.
Мнения: 53
Местоположение: хасково
Мнение Re: Няколко въпроса за Вартбург 1.3 !
12 лева за жило е нормално. Все пак има материал в него.


Събота, 31.07.2010 г. 17:17 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 03:29 ч.
Мнения: 125
Местоположение: Казанлък
Мнение Re: Няколко въпроса за Вартбург 1.3 !
За тресенето си провери баланса на гумите.

_________________
Жена и ръжда тръгнат ли спиране няма.


Неделя, 01.08.2010 г. 01:18 ч.
Профил
Блокира си коляновия вал

Регистриран на: Неделя, 31.08.2008 г. 21:02 ч.
Мнения: 82
Местоположение: София кв. Княжево
Skype: vasil.alexov
Automobile: Wartburg 353w
Мнение Re: Няколко въпроса за Вартбург 1.3 !
Ако ти трябва жило имам няколко много добри за по 5лв /бр [smilie=2beers]

_________________
Вторият е първия загубил !


Неделя, 01.08.2010 г. 11:00 ч.
Профил
Научи се да сменя скоростите

Регистриран на: Сряда, 24.03.2010 г. 18:07 ч.
Мнения: 63
Местоположение: Кюстендил/ Вартбиландия
Мнение Re: Няколко въпроса за Вартбург 1.3 !
Купих в крайна сметка чисто ново жило. Вчера го монтирах, регулирах спирачката и направо свети!
Виж обаче докато то сложих отново убих част от нервната си система заради барабанчетата. :D Двата палеца, който задържат барабаните фабрично ли са направени така, че да не могат да се фиксират поне приблизително, или има някоя цака, която пропускам?
Не съм тук да се карам, с когото и да било, затова ако съм обидил някого, ще прощава!
[smilie=angry] дЗ внимавай с изказите против Марките- това е Забранено. Двата палеца са направени много умно, но в случай" неумният" е друг- просто незнаеш как се борави с тях. Когато се научиш ще видиш колко са елементарни- значи трябва да попиташ преди да обиждаш.


Вторник, 03.08.2010 г. 10:35 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  

Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов