Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Търся добър тенекиджия 
Автор Съобщение
Начинаещ

Регистриран на: Неделя, 25.04.2010 г. 11:24 ч.
Мнения: 13
Местоположение: София
Skype: kartzer
Automobile: Wartburg 1.3
Мнение Търся добър тенекиджия
Във връзка с изложеното на долната снимка, както и още някой места за кърпене, искам да попитам дали някой не може да ми препоръча добър тенекиджия? Вече смених 3ма, за нищо не ставаха, всеки път давах кола, получавах подметка. Кажете къде да я вода, че положението с чакане по-добро няма да стане за жалост

Изображение


Понеделник, 07.06.2010 г. 17:29 ч.
Профил
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение Re: Търся добър тенекиджия
Вратата ще ти е доста по-евтино да я подмениш с друга със същия цвят.

_________________
МВ-7. Парапети, сенници, щори, слънчеви бойлери


Понеделник, 07.06.2010 г. 18:51 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Неделя, 25.04.2010 г. 11:24 ч.
Мнения: 13
Местоположение: София
Skype: kartzer
Automobile: Wartburg 1.3
Мнение Re: Търся добър тенекиджия
То и калниците ще ми е доста по-изгодно от икономическа гледна точка, защото са яко охапани и всяка година се занимавам с ръжди по тях. И двата са сериозно закърпени над гумата, а сега долу са сериозно зараждавили. В този ред на мисли, някой продава ли запазена врата и предни калници? :D


Понеделник, 07.06.2010 г. 22:20 ч.
Профил
Блокира си коляновия вал

Регистриран на: Неделя, 31.08.2008 г. 21:02 ч.
Мнения: 82
Местоположение: София кв. Княжево
Skype: vasil.alexov
Automobile: Wartburg 353w
Мнение Re: Търся добър тенекиджия
Врата имам но е бяла търся и 25 лв оборудвана [smilie=2beers] Ако те устройва пиши в темата или на лс

_________________
Вторият е първия загубил !


Понеделник, 07.06.2010 г. 22:58 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Неделя, 25.04.2010 г. 11:24 ч.
Мнения: 13
Местоположение: София
Skype: kartzer
Automobile: Wartburg 1.3
Мнение Re: Търся добър тенекиджия
Изчуках вратата днеска, стана чудесно. Съвсем малко кит и е готова. Простотията е, че няма тенекиджия, който да оправи останалите ръжди и да боядиса тук-там [smilie=angry]


Събота, 12.06.2010 г. 01:32 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 21:56 ч.
Мнения: 640
Мнение Re: Търся добър тенекиджия
По селата сигурно има тенекиджии,дето ще се занимават с това.В квартала тук със сигурност няма тенекиджия,който да се заеме да прави Вартбург.Малко или много,те също започнаха да си ценят труда и не правят стари коли.Не е проблема в парите.Гонят си другите клиенти като правят стари кочини и за това вече не искат.

_________________
Libenter homines id, quod volunt, credunt


Събота, 12.06.2010 г. 16:32 ч.
Профил ICQ
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:06 ч.
Мнения: 326
Skype: kolestral
Automobile: Wartburg 353
Мнение Re: Търся добър тенекиджия
Наистина повечето тенекеджии имат такова отношение каквото Санта описа и точно в това им е грешката. Все пак повечето хора са наясно, че работата за тенекеджията е една и съща независимо от колата и никой не очаква от тях да правят цялостно пребоядисване за 300лв само защото става въпрос за Трабант или Вартбург. Преди 3-4 години когато търсех майстор да ми изкърпи Вартбурга прекарах 2-3 месеца в обикаляне по разни бояджийници из Плевен. Общо взето навсякъде реакцията беше "че то струва ли си да го праиш т'ва?" Накрая попаднах на едно място където хората си бяха сериозни, огледаха колата, казаха цена и свършиха работата без излишни коментари. Последно ходих на това място със зеления ми Вартбург и срещу 400лв ми пребоядисаха двата предни калника, един заден и една врата. По същото време работеха и по една 5 годишна Е-класа.

Важно е да намериш такива хора, които да нямат някакво "специално отношение" към нашите коли и да си вършат работата без излишни коментари и оценки. По селата и по-малките градове все още има такива майстори. Другият вариант е просто да имаш приятел или познат тенекеджия, който ще вземе на сериозно работата.

_________________
GameOn


Събота, 12.06.2010 г. 21:58 ч.
Профил WWW
Начинаещ

Регистриран на: Неделя, 25.04.2010 г. 11:24 ч.
Мнения: 13
Местоположение: София
Skype: kartzer
Automobile: Wartburg 1.3
Мнение Re: Търся добър тенекиджия
Адски сте прави, такива са и моите наблюдения. Много е жалко наистина, как се гледат всички останали фактори, но не и същината и обема на самата работа. Като отида с другата кола, все усмивки виждам, все готовност у майсторите да я "чупят", като домъкна въргата, рядко някой ме посреща избщо, камоли да се поинтересува живо, какъв е проблемът. Скапаняци са, в изкривен свят живеем мама му стара...

ПС: Вратата я оправихме набързо с гумения чук, доста лесно се изправи и придоби почти фабрично състояние, тя ламарината не е могла да се очупи трайно и ни съдействаше напълно. Остават да висят обаче ръждите и боядисването.


Понеделник, 14.06.2010 г. 23:43 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Неделя, 25.04.2010 г. 11:24 ч.
Мнения: 13
Местоположение: София
Skype: kartzer
Automobile: Wartburg 1.3
Мнение Re: Търся добър тенекиджия
Полека лека стягам нещата, но бояджийския въпрос се задълбочава. Вече се чудя, дали няма да се намерят неръждясали предни калници, направо да ги сменя, че ми втръсна всяка година да се занимавам с тях? :(


Неделя, 31.10.2010 г. 02:54 ч.
Профил
Научи се как се сипва масло

Регистриран на: Понеделник, 11.10.2010 г. 09:23 ч.
Мнения: 27
Местоположение: София
Skype: yolov_its
Automobile: Trabant 601S
Мнение Re: Търся добър тенекиджия
Познавам тенекеджия, който не връща коли и е сериозен. Не работи без пари но не взима и скъпо. Ако някой се интересува да пише на ЛС.

_________________
Техниката ни напуска, но ние не я изоставяме!


Неделя, 31.10.2010 г. 10:06 ч.
Профил
Детската градина rlz
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 07.02.2008 г. 11:53 ч.
Мнения: 1183
Местоположение: Пловдив
Automobile: Trabant 601s
Мнение Re: Търся добър тенекиджия
RAMMSTEIN написа:
Полека лека стягам нещата, но бояджийския въпрос се задълбочава. Вече се чудя, дали няма да се намерят неръждясали предни калници, направо да ги сменя, че ми втръсна всяка година да се занимавам с тях? :(



Има ли по-подробни снимки на изгнилите места ?


Неделя, 31.10.2010 г. 15:47 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов