Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
353 арматурно табло + комбинирани уреди 
Автор Съобщение
Бойлер
Аватар

Регистриран на: Вторник, 01.04.2008 г. 09:29 ч.
Мнения: 262
Местоположение: София
Мнение 353 арматурно табло + комбинирани уреди
Здравейте колеги.

Забавлявам се тука с едни дреболии и реших да наснимам и да покажа идеята.

Накратко:
предполагам знаете карам 353 модел. Идеята е ново табло от 1.3, заедно с жилата за управление на парното, полиците, и цялата пластмасария около километража. На мястото на оригиналният комбиниран уред (бензин, температура) да поставя оборотомер (предполагам от лада) като освен текущите температура и бензин ще добавя волтметър и часовник. Уреди които ще използвам са руски от лада (както се вижда и на снимките) като те ще бъдат изнесени отдясната страна на таблото. (също се вижда на снимките) Избрах тези уреди тъй като са почти без пари. Към момента ще използвам 2-ра употреба и за малко пари докато инвестирам в нови такива или в подобни по хубави. Причината е финансова. На някои от снимките се вижда тест на уреда за температура и волтметъра които работят безупречно. Бензиномера също е тестван но няма снимка. За "цвят" както описах по горе ще сложа и часовник. Както казах причината за използванетот на такива прибори е финансова. При възможност ще бъдат сменени със същите но нови. Цена на нов такъв уред всеки един от тях е 24лв. Цена на старо 19лв. за всичките с доставка по куриер от страната.

Като допълнение старата оригинална черна кожа ще бъде сменена с нова жълта (в цвета на купето). Пласмасите тъй като също не са нови ще бъдат "реставрирани" до колко може. Водна шкурка, черен спрей, лак за блясък и т.н. Същото се отнася за полиците и остатъка от таблото. Единственото което няма да мога да приспособя е ключа за чистачките. (ще виси временно под таблото докато намеря решение)
Другите ключове (реотани, аварийни, халогени) ще бъдат отляво и дясно на таблото както си е оригинално. Под новата кожа ще се опитам да поставя дунапрен 5мм но това евентуално ако преченя че ще стане добре.
По долу ще видите снимките с това което съм свършил до момента.

За сега това. За съжаление нещата вървят с бавен темп но при напредък ще обновявам.
Айде с здраве за сега.

http://alcoholmeter.snimka.bg/automobil ... cho.745166

_________________
"Правилата са задължителни за абсолютно всичко живо и не живо влизащо във форумите.. който не ги спазва, ще бъде незабавно екзекутиран.. и изтезаван до смърт + гавра с трупа му и трупа на неговото семейство и обичани хора. "


Събота, 13.04.2013 г. 23:46 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Понеделник, 20.07.2009 г. 03:38 ч.
Мнения: 16
Местоположение: Sofia
Automobile: Ханс 353 '84
Мнение Re: 353 арматурно табло + комбинирани уреди
Никога не съм знаел "откъде се вземат" оборотите от ДВГ на 353... Уреда - добре, ясно - а информацията как постъпва там?
Мерси предварително.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=VkZOgxRt4Zs


Неделя, 14.04.2013 г. 11:02 ч.
Профил
Бойлер
Аватар

Регистриран на: Вторник, 01.04.2008 г. 09:29 ч.
Мнения: 262
Местоположение: София
Мнение Re: 353 арматурно табло + комбинирани уреди
По принцип знам че на по старите коли като лада евтини опели и т.н. информацията се взима посредством кабел идваш от бобината.. и всяка искра подадена се измерва... но тъй като варбурга е с 3 бобини това няма как да се случи или ако се случи то ще показва 3 пъти по малко поне така съм дочувал...

Някои ми е разправял че се прави същото нещо само че се използват 2 бобини и нещо се пипа вътре по оборотомера. Тъй като баща ми е жичкаджия, като стигна до оборотомера и разбера какво е пипал и как го е направил ще кажа... освен яко някои вече не го е прилагал (мисля че има такива потребители в форума)

На семейният вартбург имаше цяло табло от BMW 202 от далечната около 1980г. Оборотомера, километража и останалите прибори таткото беше направил така че да работят.

_________________
"Правилата са задължителни за абсолютно всичко живо и не живо влизащо във форумите.. който не ги спазва, ще бъде незабавно екзекутиран.. и изтезаван до смърт + гавра с трупа му и трупа на неговото семейство и обичани хора. "


Неделя, 14.04.2013 г. 11:38 ч.
Профил
Trabant ML
Аватар

Регистриран на: Петък, 30.07.2010 г. 19:39 ч.
Мнения: 448
Automobile: Трабант 601
Мнение Re: 353 арматурно табло + комбинирани уреди
Пробвай с тази схема -
Изображение

_________________
С други думи, тия коне искат да ядат!Колкото повече ги юркаш толкова повече си 'апват.
Колкото повече ги 'раниш , толкова повече бягат.ОК?


Неделя, 14.04.2013 г. 18:57 ч.
Профил
Бойлер
Аватар

Регистриран на: Вторник, 01.04.2008 г. 09:29 ч.
Мнения: 262
Местоположение: София
Мнение Re: 353 арматурно табло + комбинирани уреди
Има малко обновени снимки (линка в първият пост)

_________________
"Правилата са задължителни за абсолютно всичко живо и не живо влизащо във форумите.. който не ги спазва, ще бъде незабавно екзекутиран.. и изтезаван до смърт + гавра с трупа му и трупа на неговото семейство и обичани хора. "


Неделя, 14.04.2013 г. 22:15 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 22.06.2009 г. 16:17 ч.
Мнения: 173
Местоположение: Студентски град
Skype: trifon.kamburov
Мнение Re: 353 арматурно табло + комбинирани уреди
да я махате тая схема от тука [smilie=angry]
с нея изгорих оборотомер VDO за 80$ ....преди да вземеш сигнала от където и да е трябва да видиш как е бил вързан при колата от която си го взел..


Сряда, 17.04.2013 г. 18:17 ч.
Профил
Бойлер
Аватар

Регистриран на: Вторник, 01.04.2008 г. 09:29 ч.
Мнения: 262
Местоположение: София
Мнение Re: 353 арматурно табло + комбинирани уреди
ох... колеги неискам никой да обидя... не ме разбирайте грешно.. не искам да се водя по никакви схеми, неискам да чета.. защо ? защото само ще купя оборотомера.. и както казах в предишен пост таткото е достатъчно кадърен да го направи. Един път вече е правено, ще стане пак.

Пак повтарям неискам да обидя никого. Подхождам така тъй като знам че има кои да го направи без да се занимавам с нещо което немога.

поздрави.

_________________
"Правилата са задължителни за абсолютно всичко живо и не живо влизащо във форумите.. който не ги спазва, ще бъде незабавно екзекутиран.. и изтезаван до смърт + гавра с трупа му и трупа на неговото семейство и обичани хора. "


Сряда, 17.04.2013 г. 19:58 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 05.06.2008 г. 21:45 ч.
Мнения: 150
Местоположение: Първомай Пловдовско
Automobile: трабстер + фиат
Мнение Re: 353 арматурно табло + комбинирани уреди
viewtopic.php?f=33&t=1429
Аз да си направя малко реклама, че умря циганката дето ме хвалеше :).
А сега по темата поздравления, приветствам всеки подход към нова визия която удовлетворява собственика и му доставя точно онзи кеф който само той може да изпита и да разбере от собственото си творение. Колега чакаме да видим всичко монтирано в автомобила.

_________________
Преди години жените готвеха като майка ми, а сега пият като баща ми!


Сряда, 17.04.2013 г. 23:09 ч.
Профил
Бойлер
Аватар

Регистриран на: Вторник, 01.04.2008 г. 09:29 ч.
Мнения: 262
Местоположение: София
Мнение Re: 353 арматурно табло + комбинирани уреди
Ами започнах да монтирам уредите и да лепя кожата... ама нещо не ми хареса и почхан отначало. Като избистря концепцията което ще се случи до ден 2 ще снимам и пояснявам.
Всичко би трябвало да стане до неделя ако имам късмет..

_________________
"Правилата са задължителни за абсолютно всичко живо и не живо влизащо във форумите.. който не ги спазва, ще бъде незабавно екзекутиран.. и изтезаван до смърт + гавра с трупа му и трупа на неговото семейство и обичани хора. "


Сряда, 17.04.2013 г. 23:39 ч.
Профил
Бойлер
Аватар

Регистриран на: Вторник, 01.04.2008 г. 09:29 ч.
Мнения: 262
Местоположение: София
Мнение Re: 353 арматурно табло + комбинирани уреди
Мина и замина неделята която трябваше да дам инфо и да снимам. Както и да е. Избистрих концепцията, и вече съм около средата на начинанието.

Ина качени нови снимки в албума. Това което реших да направя е:

Вместо да монтирам уредите директно на арматурното табло, реших да ги монтирам на малка дървена плоскост (ако мога така да го кажа).
Резултат е много по прави дупки, много по точно са поставени уредите един спрямо друг на дървеният материал. Дървото е захванато с 6бр. 4мм винта с федър шайба към арматурното табло. Винтовете (мисля се вижда на снимките) са с фрезенкови глави, които за да не надстърчат са вкопани вътре в материала. Получи се достатъчно здраво и достатъчно право. Около носещият материал (дървото) съм облепил дунапрен 5мм. Пропуснах да напиша че дървеният материал е с дебелина 6мм. и обработен до 5мм. с съответните материали. В този момент 19.20ч. лепя долната страна на голямото парче кожа. Тъй като работя с моментно лепило предполагам че по късно тази вечер ще успея да подготвя цялата арматура за монтаж утре. Дали ще стане.... ще разберете утре.


айде със здраве.

_________________
"Правилата са задължителни за абсолютно всичко живо и не живо влизащо във форумите.. който не ги спазва, ще бъде незабавно екзекутиран.. и изтезаван до смърт + гавра с трупа му и трупа на неговото семейство и обичани хора. "


Четвъртък, 02.05.2013 г. 19:24 ч.
Профил
Бойлер
Аватар

Регистриран на: Вторник, 01.04.2008 г. 09:29 ч.
Мнения: 262
Местоположение: София
Мнение Re: 353 арматурно табло + комбинирани уреди
Такаааааааааа колеги залепих дунапрените... кожата.... и от 2-те страни.. от ляво и дясно на шофьора срязах дупките на кожата за уредите.. снимах... албума отново е обновен (последните около 25 снимки) и да си призная стана нещо.
Мисля че по добре ми се отдава да сменям сегменти отколкото да правя такива неща.

Несъм снимал недостатъците които станаха заради моята несръчност. С помощ опитах да го направя максимално добре но си има макар и малки забележки. Като например дървото леко си личи под кожата. Или кожата не е добре залепена по извивките. Тъй като вече е късно да правя каквото и да е оставям нещата така. Утре е денят на монтирането на таблото и свързването на уредите. Отново ще снимам в общ план. Когато ми върнат апаратчето ще снимам и забележките които споменах по горе и с по хубаво качество на снимката. За тая вечер стига толкова.
Като монтирам отново снимки, качвам ги и ще видите общият резултат. А тогава тъй като си пия биричка мога да Ви кажа [smilie=2beers]

_________________
"Правилата са задължителни за абсолютно всичко живо и не живо влизащо във форумите.. който не ги спазва, ще бъде незабавно екзекутиран.. и изтезаван до смърт + гавра с трупа му и трупа на неговото семейство и обичани хора. "


Четвъртък, 02.05.2013 г. 23:19 ч.
Профил
Бойлер
Аватар

Регистриран на: Вторник, 01.04.2008 г. 09:29 ч.
Мнения: 262
Местоположение: София
Мнение Re: 353 арматурно табло + комбинирани уреди
Диър колидж...

още малко обнових албума (отново последните снимки) за съжаление снимките правя с телефон в движение и не са кои знае какво като качество... но ще добиете представа за какво иде реч. По нататък по хубави.

Таблото вече е монтирано. За съжаление се сблъсках с доста премеждия докато го монтирам.

Оказа се че таблото не е 100% взаимозаменяемо. Като за начало духалките на предното стъкло. Различни са от тези на модела 1.3 Дебелината видимо е пъти повече. Към момента съм монтирал арматурното табло без тях. За съжаление иначе лошото отдухване на предното стъкло с тях... стана плачебно без тях. Ще мисля друг вариант които да контролира отдухването на предният джам. С старите духалки таблото не се събира. Жилата за парното не пасват. Не ми се обяснява в детайли. Просто не пасват. Скоросният лост когато в е положение 3-та предавка е само на 2мм от арматурното табло. За сравнение повечете от вас знаят, от старото табло имаше отстояние поне 6-7см. приблизително. Като изключа тези недостатъци останалото е ок. Подобрението според мен изглежда много маниашки стига да се направи кадърно и с хубави уреди. За съжаление в предишни постове споменх че използвам руски часовници заради цената. И също така все още несъм на 100% сигурен но изглежда че бензиномера не отчита правилно. Температурата е супер... вижда се на снимките (за пояснение термостата ми е 92 градуса.) Волтметъра няма какво да го коментирам тои си работи без грешка. Часовника, осветлението на уредите, малко пипане по инсталацията и остатъците от таблото ще оправям днес (4,5,13) При завършен вид ще снимам с нещо по качествено и ще има и видео клип с прилично качество.

Това за днес. утре пак.

поздрави.

_________________
"Правилата са задължителни за абсолютно всичко живо и не живо влизащо във форумите.. който не ги спазва, ще бъде незабавно екзекутиран.. и изтезаван до смърт + гавра с трупа му и трупа на неговото семейство и обичани хора. "


Събота, 04.05.2013 г. 00:44 ч.
Профил
Бойлер
Аватар

Регистриран на: Вторник, 01.04.2008 г. 09:29 ч.
Мнения: 262
Местоположение: София
Мнение Re: 353 арматурно табло + комбинирани уреди
уърк къмплииит.

Вече съм на финалната права колеги.

Тъй като несъм електриджия днес с един съфорумец борихме по 90мин на ключ. Ключ за фарове, ключ за авариини мигачи. Реотаните са ок, предни халогени също са ок. Тъй като не разбирам изобщо от жици отне много време да свържа от оригиналният ключ за фарове на 353 към този на 1.3 Причината е че ключа за фарове с 353 е с 10 жици а този на 1.3 е само с 6

Лиших се от светкавицата (на дългите светлини) другото което модифицирах е че на оригиналният ключ габаритните светлини са разделени на 4. Предни, задни, ляво и дясно. В момента са обединени само на леви и десни което не е голяма е жертва. Но крайният резултат е че ключа си е на мястото и работи. Авариините и старият и новия ключ са с еднакъв брой жици. Въпреки това и там имаше премеждия. От 7 жици ми останаха 2. Едната е маса другата реших че е за мигащата лампа на старият ключ. Оказа се че 2рата оставаща жица контролира мигачите от лостчето до волана. Оправихме и това. Халогените няма да коментирам. Лесно, бързо, вкусно. 2 кабела и е ок. Реотаните същата работа. 2 кабела и сме готови. От днешната работа свързах и осветлението на 3 от уредите (вижда се на снимките) Утре е ред на часовника да вземе да заработи и да светне. Също така остана и лявата полица да бъде закачена.

Като приятен завършек на таблото ще бъде:

http://www.ldm-tuning.de/en/artikel-7732.htm
http://www.ldm-tuning.de/en/artikel-7733.htm

Все още проучвам начините за доставка и т.н. Предполагам нещата ще се случат но все пак да не избързвам с изказванията.

Толкова за днес. Утре пак ще описвам.

_________________
"Правилата са задължителни за абсолютно всичко живо и не живо влизащо във форумите.. който не ги спазва, ще бъде незабавно екзекутиран.. и изтезаван до смърт + гавра с трупа му и трупа на неговото семейство и обичани хора. "


Събота, 04.05.2013 г. 21:49 ч.
Профил
Научи се как се сипва масло
Аватар

Регистриран на: Петък, 22.02.2008 г. 23:48 ч.
Мнения: 41
Skype: alehandromendez
Automobile: Wartburg353W,Moskvic
Мнение Re: 353 арматурно табло + комбинирани уреди
Не е много по темата,но някой правил ли е обратния вариант-да сложи на 1,3 табло от 353?

_________________
Wartburg-der beste Zweitaktwagen


Четвъртък, 21.07.2016 г. 08:47 ч.
Профил
Бойлер
Аватар

Регистриран на: Вторник, 01.04.2008 г. 09:29 ч.
Мнения: 262
Местоположение: София
Мнение Re: 353 арматурно табло + комбинирани уреди
Явно не, но не мисля, че ще има проблем. Много от нещата ще паснат/или всичките. Просто си трябва свободно време и желание.

_________________
"Правилата са задължителни за абсолютно всичко живо и не живо влизащо във форумите.. който не ги спазва, ще бъде незабавно екзекутиран.. и изтезаван до смърт + гавра с трупа му и трупа на неговото семейство и обичани хора. "


Петък, 02.09.2016 г. 13:33 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  

Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов