Напиши нова тема Отговори на тема  [ 74 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Фарове 353 
Автор Съобщение
Бойлер
Аватар

Регистриран на: Вторник, 01.04.2008 г. 09:29 ч.
Мнения: 262
Местоположение: София
Мнение Re: Фарове 353
ChakaZulu написа:
Аз съм с Филипс +50% светлина и съм много доволен, цената беше около 35лв к-кт. Направих си реглаж на фаровете и не съм се занимавал понече с нищо. Сега свикнах с него, но в началото разликата се усещаше доста.
Ако някога имам ксенон, то ще съм с лупи и пластмаса на фара.


рефлекторите на новия модел 353 и на 4 тактовия варелец са много по добри от рефлекторите на стария ханс...

лично съм се убедил в това.

дори с обикновенни лампи големият фар свети прекрасно... пък и за кола на тия години осветлението е доста примливо...

_________________
"Правилата са задължителни за абсолютно всичко живо и не живо влизащо във форумите.. който не ги спазва, ще бъде незабавно екзекутиран.. и изтезаван до смърт + гавра с трупа му и трупа на неговото семейство и обичани хора. "


Сряда, 24.02.2010 г. 00:20 ч.
Профил
Ентусиаст

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:47 ч.
Мнения: 741
Местоположение: Русе
Мнение Re: Фарове 353
Да, така е. Но като си писахме оная вечер с Иван ми дойде друга идея.... дали не могат да се шлифоват стъклата на фаровете отвътре, така че да се махнат рефлекторните релефни линии.... и да се присади лупа. :roll:


Сряда, 24.02.2010 г. 00:43 ч.
Профил
Гост-музикант
Аватар

Регистриран на: Сряда, 13.08.2008 г. 01:04 ч.
Мнения: 75
Местоположение: ПЛОВДИВ
Skype: deyaniyi
Мнение Re: Фарове 353
ChakaZulu написа:
.... дали не могат да се шлифоват стъклата на фаровете отвътре, така че да се махнат рефлекторните релефни линии.... и да се присади лупа. :roll:



В по-предно мнение бях споменал, че се прави от пластмаса, като оригиналното стъкло се ползва за калъп. В камера се поставя лист пластмаса върху калъпа в случая старото стъкло и се подгрява, после се изтегля въздуха и пластмасата приема формата. После си оформяш периферийката да пасне в рефлектора и така.

_________________
Бай Фичо - ега ти пауъра!!!Изображение
Изображение


Сряда, 24.02.2010 г. 12:18 ч.
Профил ICQ WWW
Ентусиаст

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:47 ч.
Мнения: 741
Местоположение: Русе
Мнение Re: Фарове 353
Това и аз си го мисля отдавна, дори имахме идея да е общо с мигача, но кой може да го направи в БГ? :roll:


Сряда, 24.02.2010 г. 14:22 ч.
Профил
Regular User
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:12 ч.
Мнения: 1090
Местоположение: Stara Zagora
Automobile: Wartburg 353S
Мнение Re: Фарове 353
Тая работа ми се вижда много мътна. А като направите гладко стъкло и сложите лупа и ксенон какво ще стане? 2 прожектора които светят напред?
А какво ще разсейва светлината?
На новите коли рефлектора има съответната форма да върши това.


Сряда, 24.02.2010 г. 14:56 ч.
Профил
Ентусиаст

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:47 ч.
Мнения: 741
Местоположение: Русе
Мнение Re: Фарове 353
Мхм....Ивак, покажи моля те фар на нова кола с лупа, който има рефлекторно стъркло(пластмаса)...
Лупата има огледало, което насочва светлината, няма рефлекция.


Сряда, 24.02.2010 г. 15:43 ч.
Профил
Regular User
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:12 ч.
Мнения: 1090
Местоположение: Stara Zagora
Automobile: Wartburg 353S
Мнение Re: Фарове 353
Нямат рефлекторно стъкло, а самия рефлектор има чупки и е така конструиран че да "разсейва светлината" правилно.
Праскайте си ксеноните на обикновенните стъкла и това е!
Щом разсейват правилно светлината с обикновенните крушки, значи и с ксенона ще е ОК.


Сряда, 24.02.2010 г. 16:35 ч.
Профил
Гост-музикант
Аватар

Регистриран на: Сряда, 13.08.2008 г. 01:04 ч.
Мнения: 75
Местоположение: ПЛОВДИВ
Skype: deyaniyi
Мнение Re: Фарове 353
В случая с лупите няма нужда от стъкло или рефлектор, които да насочват светлината (не броим рефлектора, който си е част от осветителното тяло преди лупата). Лупата разпръсква светлината в определена "форма", както прави рефлекторът на нормалния фар, а вътре има преграда, която реже светлината в неправилна форма - светлината отдолу с разширение нагоре вдясно, а над чертата тъмно (това, което не заслепява). Преградата също се мести при включване на "дългите".

Обикновеният фар, ще не ще, разсейва светлина над чертата, което заслепява. С ксенон просто тази разсейка е по-силна.

Ей тва е

Изображение

"Стъклото" пред лупата има единствено защитна функция. Може да се види на всички фарове, чийто пластмарии са с еднаква дебелина навсякъде, т.е. не пречупва светлината и не я разсейва или концентрира в опрезделена точка.

Изображение

_________________
Бай Фичо - ега ти пауъра!!!Изображение
Изображение


Сряда, 24.02.2010 г. 18:01 ч.
Профил ICQ WWW
Ентусиаст

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:47 ч.
Мнения: 741
Местоположение: Русе
Мнение Re: Фарове 353
Точно тая картинка търсех и аз...
Супер обяснено, браво! :)


Сряда, 24.02.2010 г. 18:31 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 21:27 ч.
Мнения: 134
Местоположение: Русе
Мнение Re: Фарове 353
Цитат:
ГИБДД начинает лишать прав за «ксенон»

ГИБДД России выступила сегодня с официальными разъяснениями для автовладельцев по поводу фар с газоразрядными источниками света, более известными в народе как «ксеноновые».

Ссылаясь на заключение ФГУП «НИИАЭ», представители ГИБДД сообщили, что применение в фарах, предназначенных для использования с лампами накаливания, газоразрядных источников света отныне будет квалифицироваться как несоответствие режима работы внешних световых приборов требованиям конструкции транспортного средства.

Переводя на язык Кодекса об административных правонарушениях это означает, что водители, использующие в автомобильных фарах лампы, которые не соответствуют типу этих фар, будут наказываться лишением прав на срок от 6 до 12 месяцев (по части 3 статьи 12.5 Кодекса). Кроме того, сами «ксеноновые лампы» будут конфисковываться, а номера с автомобилей сниматься до тех пор, пока лампы не будут приведены в соответствие с установленными требованиями. При этом необходимо отметить, что эксплуатация автомобиля разрешается в течение одних суток после снятия номеров для того, чтобы исправить несоответствие.

Мнения общественности в данном вопросе разделились. Некоторые поддерживают решительность ГИБДД, потому как ездить ночью на загородных трассах становится действительно некомфортно из-за большого числа «гонщиков с ксеноном». Но многие недоумевают как можно из-за не того типа лампочек в фарах на год лишать прав?

Как заявил известный правозащитник, председатель Комитета защиты прав автомобилистов, Александр Холодов: «Если «ксенон» установлен с нарушением, это должно наказываться по части 1 той же статьи Кодекса, то есть всего лишь штрафом в 100 руб., при этом никакого лишения прав и снятия номеров быть не должно, ведь и цвет фар (белый) и режим их работы (непрерывный) соответствуют требованиям действующего законодательства. Нам непонятна данная позиция ДОБДД, и мы намерены ее оспаривать».

Правозащитники также не исключили, что из-за таких мер могут начаться массовые акции протеста автомобилистов, как это уже было с задними красными поворотниками, когда пришлось в срочном порядке вносить изменения в ПДД.


Нямам търпение и наще да ги забранят тия китайски шитни :mrgreen:
Особенно ако се спази поговорката, че в Русия ако пръднат тука се насират , ще стане забавно [smilie=boff]

_________________
Изображение


Четвъртък, 25.02.2010 г. 16:04 ч.
Профил
Ентусиаст

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:47 ч.
Мнения: 741
Местоположение: Русе
Мнение Re: Фарове 353
Не вярвам, трябва, но не вярвам. Те тука продължават да регистрират коли с десен волан, пък какво остава да забранят ксенона...


Четвъртък, 25.02.2010 г. 16:30 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 21:27 ч.
Мнения: 134
Местоположение: Русе
Мнение Re: Фарове 353
Какво има да му забраняват... Той и сега си е забранен. Който не вярва да прочете закона, че не ми се търси. :mrgreen:
Ксенона е преустройство по фаровете, а това е забранено :!:
Контрола сега е много занижен. Предполагам , като се насъберат повече рибки (тюнери), тогава ще изпищят. Момнта никак не е далеч. Вече са по 70 лв :idea:

_________________
Изображение


Четвъртък, 25.02.2010 г. 16:38 ч.
Профил
Ентусиаст

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:47 ч.
Мнения: 741
Местоположение: Русе
Мнение Re: Фарове 353
Ами аз досега глобен за такава нередност не съм видял! Явно не се тълкува като "преустройство".
А какво е това "занижен контрол", той не присъства въобще!
Всеки полицай кара, всеки го заслепяват... глубен не съм нито чувал да има, нито пък съм виждал!


Четвъртък, 25.02.2010 г. 19:35 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 21:27 ч.
Мнения: 134
Местоположение: Русе
Мнение Re: Фарове 353
Цитат:
Чл. 10. (1) Моторно превозно средство или тегленото от него ремарке е технически неизправно, ако има някоя от следните повреди или неизправности:
.
.
.
12. по осветителната уредба:
а) изменени са броят, типът, цветът и разположението на предписаните светлини, с изключение на светлините за мъгла;


И освен, че са изменени, НЕ ПОДЛЕЖАТ НА РЕГУЛИРАНЕ!!!
Гледал съм опити да се регулира такъв фар. Който си е регулирал фаровете в сервиз (предполагам 2ма 3ма човека от форума) знае, какво представлява стенда за регулиране на фарове. Има там едни линийки ,чертички , прекъснати линийки ала бала на които трябва да се нагласи линията на срез на светлината и не трябва да минава тия линийки. Та яркото петно успява да се нагласи по някакъв начин на линиите, обаче има една камара разсейки които остават над нея. Ако смъкнеш и тях, за да не заслепяваш, това значи фаровете да светят на 15 метра и се губи смисала от всякъде.

П.П. Занижен контрол на ГТП. Уж от тая година щели да носят персонална отговорност и да имат камери в пунктовете. Ще видим какво ще стане :mrgreen:
П.П. Всичко подлижи на изменение, но трябва да мине ТЕХНОТЕСТ. Поради гореспоменатата причина, рефлекторен фар с газоразрядна крушка (ксинонка), не може да мине успешно ТЕХНОТЕСТ :mrgreen:
П.П. На руснаците явно им е още по болна темата, за да вземата чак такива мерки :shock:

_________________
Изображение


Четвъртък, 25.02.2010 г. 19:56 ч.
Профил
Ентусиаст

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:47 ч.
Мнения: 741
Местоположение: Русе
Мнение Re: Фарове 353
Ами незнам тогава какво чакат господата полицай, нареждане може би...

По темата за фаровете - днес случайно попаднах на идея как може и ще стане. Ако се сещате за релефните светещи реклами... има човек в Русе, който се занимава и прави по поръчка. Не съм разговарял лично с него, но ми казаха, че би било възможно.


Четвъртък, 25.02.2010 г. 20:13 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 74 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов