Напиши нова тема Отговори на тема  [ 74 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Фарове 353 
Автор Съобщение
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение Re: Фарове 353
Сложно е за производителя. Монтажа е plug&play - всичко се закача с букса на старата инсталация. Реже се единствено гумения маншон ако има такъв. Иначе за заслепяването е много условно - вартбурга е висока кола и винаги ще заслепява разни low rider-и. Мен ме заслепяват почти всички джипове и рейсове. Но при всички случаи е добре да минеш регулировка за да си убеден че каквото зависи от теб е направено.

_________________
МВ-7. Парапети, сенници, щори, слънчеви бойлери


Сряда, 25.11.2009 г. 10:37 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 21:27 ч.
Мнения: 134
Местоположение: Русе
Мнение Re: Фарове 353
Голяма смешка е това , че афтЪр маркет ксенон, монтиран на рефлекторен фар не заслепява, било то и след най-прецизното регулиране на фарове на света. :mrgreen:
Купете си нови фарове, сложете си хубави крушки и си свиркайте. С тия ксенони извадихте очите на хората. Купих си очила за нощно каране против заслепяване. Много съм доволен :D

_________________
Изображение


Четвъртък, 26.11.2009 г. 13:24 ч.
Профил
Долен и зъл ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 16.02.2008 г. 14:26 ч.
Мнения: 227
Местоположение: Стара Загора
Мнение Re: Фарове 353
Я разкажи малко по-подробно за тези очила. Че има и други хора на твоето мнение. Направо си мисля за един прожектор, с който да им светя на тия с китайските ксенони на рефлекторен фар. Да видят какво ми е. Оаобено със старата кола, дето седях почти на земята си е ебало мамата. А Вартбургът има такива хубави фарове. За какво ви е повече?

_________________
http://www.vbox7.com/play:b720d575


Петък, 27.11.2009 г. 22:11 ч.
Профил
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение Re: Фарове 353
Вземи един произволен трабант или голф двойка (еднакви са фаровете) и се опитай нощно време да подържаш 80-90 на по-натоварен път, където се кара доста на къси. Аз лично трябва доста да намаля при разминаването за да виждам нещо....

_________________
МВ-7. Парапети, сенници, щори, слънчеви бойлери


Събота, 28.11.2009 г. 01:25 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 20:43 ч.
Мнения: 455
Местоположение: с.Кирилово
Automobile: Trabant 601
Мнение Re: Фарове 353
Ми не се вижда точно заради насрещните ксенони.Нямам проблеми когато се разминавам с някоя кола с нормални фарове.Просто в колоната насреща е достатъчно да има една кола която синее отдалеч и край-нищо не се види.Какъв е изходът-да се запасим всички с възможно най-гадните ксенони,да нахакаме по една-две двойки халогени и да караме на дълги.Едно време Трабанта беше 6V ,а халогенни лампи не знаехме ама се караше.Сега и прожектор от стадион да туриш все ще излезе някой с по силен.
Крайно време е компетентните органи да се замислят.

_________________
Къни и фърга
http://vbox7.com/play:b253bfd8


Събота, 28.11.2009 г. 09:58 ч.
Профил
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение Re: Фарове 353
Да - за съжаление е така. Ако всички караха с предписаните крушки и на ГТП се правеше задължително реглаж на фаровете щеше да е песен. Но след като не се прави или не виждаш или и ти си с ксенон. Или псуваш по форумите и пак нищо не виждаш.

_________________
МВ-7. Парапети, сенници, щори, слънчеви бойлери


Събота, 28.11.2009 г. 15:08 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 20:43 ч.
Мнения: 455
Местоположение: с.Кирилово
Automobile: Trabant 601
Мнение Re: Фарове 353
Да ама лошото е ,че като ме заслепят инстинктивно завивам към осовата линия, понеже насреща фаровете ги виждам но не виждам в дясно дали няма каруца,пешеходец и колело.Така в риск е и заслепяващия,особено ако трябва той да заобикаля.
Това за ксеноните ми напомни един спор който водехме с познат.Търсеше си "огромен джип" с който да не го е страх от катастрофа,щото щял да е по тежък от другите."Возя децата си в джипа и ще съм спокоен при евентуален удар" Тогава го попита какво ще стане ако всеки разсъждава така и другите почнат да си возят децата в КРАЗ примерно.

_________________
Къни и фърга
http://vbox7.com/play:b253bfd8


Събота, 28.11.2009 г. 18:11 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 09.06.2008 г. 23:10 ч.
Мнения: 198
Местоположение: Стара Загора
Skype: etaniel4o
Automobile: Wartburg 1.3
Мнение Re: Фарове 353
По-добрия вариант е бетеер :)

_________________
Знания и опит се трупат с количество натрупани щети. Когато унищожиш всичко ставаш експерт.


Четвъртък, 03.12.2009 г. 10:23 ч.
Профил
Научи се как се сипва масло
Аватар

Регистриран на: Събота, 25.04.2009 г. 15:37 ч.
Мнения: 37
Мнение Re: Фарове 353
Колега alcoholmeter тъй като и аз имам проблем с фаровете особено в дъждовно време, много пъти съм се замислял дали да не сложа ксенон. И аз се ядосвам, когато някой "голфаджия" ме заслепява с ксенона на обикновения фар, но пък и много пъти съм се питал колко голфаджии ще дадът 150лв за ксенон и дали това не са просто евтини китайски сини крушки, които не вършат никаква работа. Въпроса ми е има ли ефект и осветяват ли по-силно пътя, когато са сложени на обикновен фар, особено при мокър асфалт, а също и каква е разликата между ксенон и би-ксенон :) Благодаря!


Неделя, 21.02.2010 г. 16:59 ч.
Профил
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение Re: Фарове 353
Не очаквай чудеса от ксенона на мокро, защото бялата светлина се поглъща от водата повече от жълтата. Но в повечето случаи пак свети по добре. Пък колкото до голфаджиите - на много стари и евтини коли се слага ксенон, точно защото оригиналните фарове са пълна мизерия, докато на по-скъпите коли и с обикновените крушки свети добре.

За нашите коли - само биксенон. Той е една крушка, която се мести напред назад от електромагнит за къси/дълги. Обикновения ксенон е за коли с отделни крушки за къси и дълги. Не че не може и на вартбург да се сложи нормален, ама няма да имаш дълги, което не си е работа.

_________________
МВ-7. Парапети, сенници, щори, слънчеви бойлери


Неделя, 21.02.2010 г. 17:25 ч.
Профил
Ентусиаст

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:47 ч.
Мнения: 741
Местоположение: Русе
Мнение Re: Фарове 353
Аз съм с Филипс +50% светлина и съм много доволен, цената беше около 35лв к-кт. Направих си реглаж на фаровете и не съм се занимавал понече с нищо. Сега свикнах с него, но в началото разликата се усещаше доста.
Ако някога имам ксенон, то ще съм с лупи и пластмаса на фара.


Неделя, 21.02.2010 г. 17:41 ч.
Профил
Научи се как се сипва масло
Аватар

Регистриран на: Събота, 25.04.2009 г. 15:37 ч.
Мнения: 37
Мнение Re: Фарове 353
ChakaZulu написа:
Аз съм с Филипс +50% светлина и съм много доволен, цената беше около 35лв к-кт. Направих си реглаж на фаровете и не съм се занимавал понече с нищо. Сега свикнах с него, но в началото разликата се усещаше доста.
Ако някога имам ксенон, то ще съм с лупи и пластмаса на фара.


Е идеята ми е и да щадя така или иначе бързо падащият акомулатор :)


Неделя, 21.02.2010 г. 18:23 ч.
Профил
Ентусиаст

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:47 ч.
Мнения: 741
Местоположение: Русе
Мнение Re: Фарове 353
Те са си със стандартната консумация - 55W мисля. :wink:


Неделя, 21.02.2010 г. 19:22 ч.
Профил
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение Re: Фарове 353
Всичко стандартно е около 50 вата, също и въпросните филипси. Има 100 ватови крушки, но те са от пусто в празно - изгаря ти рефлектора и пак не свети. Единствено по-икономично е стандартния ксенон, който е 35 вата.

_________________
МВ-7. Парапети, сенници, щори, слънчеви бойлери


Понеделник, 22.02.2010 г. 00:39 ч.
Профил
Ентусиаст

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:47 ч.
Мнения: 741
Местоположение: Русе
Мнение Re: Фарове 353
Те тия с голямата консумация на практика не можеш да ги захраниш и смисълът е нулев, дори само бела можеш да си докараш.


Понеделник, 22.02.2010 г. 01:11 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 74 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  

Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов