Напиши нова тема Отговори на тема  [ 74 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Фарове 353 
Автор Съобщение
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение Re: Фарове 353
Хора спрете с глупостите. Докато не вкарат TUV - това е. При положение че огромна част от колите са неизправни, карат с галоши, сменяват си двигателите, слагат спортни гърнета......баш ксеноните ще гледат. Когато всичко ни стане нормално (включително и заплатите за да не караме коли от 90те, които без ксенон все едно нямаш фарове), тогава сигурно ще глобяват. Дотогава - гроздето е кисело....

_________________
МВ-7. Парапети, сенници, щори, слънчеви бойлери


Четвъртък, 25.02.2010 г. 22:41 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 20:43 ч.
Мнения: 455
Местоположение: с.Кирилово
Automobile: Trabant 601
Мнение Re: Фарове 353
Пътищата са пълни с еднооки жигули-левия фар го няма хич , а десния пере на дълги.Тия неща рано или късно трябва да се орегулират.И трябва да има малко етика.Аз и без ксенон мога да навиря фаровете на Трабанта нагоре и да карам само на дълги-едва ли някой ще ме глоби ама за отсрещните няма да е кеф нали...

_________________
Къни и фърга
http://vbox7.com/play:b253bfd8


Четвъртък, 25.02.2010 г. 23:42 ч.
Профил
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение Re: Фарове 353
Само че ксенона заслепява много по-малко от дългите или съответно нерегулираните фарове. Разсейките от него са несравними с фар, сочещ право в очите. А честно казано в момента повече ме заслепяват такива без ксенон.

В крайна сметка контрол няма и всеки си решава за себе си. Аз лично си сложих ксенони точно зарди това че почти всичко ме заслепява. Сега дори да ме заслепяват, пред мен е доста светло и карам нормално. Така че причината за всички проблеми е липсата на качествени прегледи...

_________________
МВ-7. Парапети, сенници, щори, слънчеви бойлери


Четвъртък, 25.02.2010 г. 23:48 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 20:43 ч.
Мнения: 455
Местоположение: с.Кирилово
Automobile: Trabant 601
Мнение Re: Фарове 353
Така де това казвам-не може да се мисли "кво ти пука нали ще вадиш очите на другите" всеки може да заслепява ако иска.

_________________
Къни и фърга
http://vbox7.com/play:b253bfd8


Четвъртък, 25.02.2010 г. 23:52 ч.
Профил
Бойлер
Аватар

Регистриран на: Вторник, 01.04.2008 г. 09:29 ч.
Мнения: 262
Местоположение: София
Мнение Re: Фарове 353
Gosho написа:
Цитат:
Чл. 10. (1) Моторно превозно средство или тегленото от него ремарке е технически неизправно, ако има някоя от следните повреди или неизправности:
.
.
.
12. по осветителната уредба:
а) изменени са броят, типът, цветът и разположението на предписаните светлини, с изключение на светлините за мъгла;


И освен, че са изменени, НЕ ПОДЛЕЖАТ НА РЕГУЛИРАНЕ!!!
Гледал съм опити да се регулира такъв фар. Който си е регулирал фаровете в сервиз (предполагам 2ма 3ма човека от форума) знае, какво представлява стенда за регулиране на фарове. Има там едни линийки ,чертички , прекъснати линийки ала бала на които трябва да се нагласи линията на срез на светлината и не трябва да минава тия линийки. Та яркото петно успява да се нагласи по някакъв начин на линиите, обаче има една камара разсейки които остават над нея. Ако смъкнеш и тях, за да не заслепяваш, това значи фаровете да светят на 15 метра и се губи смисала от всякъде.

П.П. Занижен контрол на ГТП. Уж от тая година щели да носят персонална отговорност и да имат камери в пунктовете. Ще видим какво ще стане :mrgreen:
П.П. Всичко подлижи на изменение, но трябва да мине ТЕХНОТЕСТ. Поради гореспоменатата причина, рефлекторен фар с газоразрядна крушка (ксинонка), не може да мине успешно ТЕХНОТЕСТ :mrgreen:
П.П. На руснаците явно им е още по болна темата, за да вземата чак такива мерки :shock:



и моита информация е че тия фарове и допълнения са забранени.



сещате се кога ще се случи или кога ще доиде тоя момент когато ще ни спират колите от движение зарати тия неща.
Но още в началото на дискусията споменах че бих желал да покарам с някои за да се убеди в това как светят фаровете, как заслепяват ако изобщо го има тоя момент и пр. и пр.

_________________
"Правилата са задължителни за абсолютно всичко живо и не живо влизащо във форумите.. който не ги спазва, ще бъде незабавно екзекутиран.. и изтезаван до смърт + гавра с трупа му и трупа на неговото семейство и обичани хора. "


Петък, 26.02.2010 г. 00:29 ч.
Профил
Ентусиаст

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:47 ч.
Мнения: 741
Местоположение: Русе
Мнение Re: Фарове 353
http://www.inesauto.com/
Тук продават ксенон, който не е китайски или поне така казаха. Говорих по телефона с някой от фирмата и ме убеждаваше, че ксенонът, който те продават няма тези странични разсейки като китайският.
Цените са доста по-сериозни от другите, които се предлагат, но искам да го видя, защото не варвам....
Би-ксенон Филипс беше 700лв.


Петък, 26.02.2010 г. 01:10 ч.
Профил
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение Re: Фарове 353
Между китайския и другия ксенон разликата е основно в издръжливността и може би малко в КПД-то. Разсейки има и с обикновена крушка, просто тя като цяло свето по-слабо и затова разсейва по-малко.

_________________
МВ-7. Парапети, сенници, щори, слънчеви бойлери


Петък, 26.02.2010 г. 08:52 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 21:27 ч.
Мнения: 134
Местоположение: Русе
Мнение Re: Фарове 353
Това са глупости. Върни се в началото, при принципа на излъчване на двата типа лампи и ще разбереш защо :!:

_________________
Изображение


Петък, 26.02.2010 г. 09:25 ч.
Профил
Бойлер
Аватар

Регистриран на: Вторник, 01.04.2008 г. 09:29 ч.
Мнения: 262
Местоположение: София
Мнение Re: Фарове 353
ChakaZulu написа:
http://www.inesauto.com/
Тук продават ксенон, който не е китайски или поне така казаха. Говорих по телефона с някой от фирмата и ме убеждаваше, че ксенонът, който те продават няма тези странични разсейки като китайският.
Цените са доста по-сериозни от другите, които се предлагат, но искам да го видя, защото не варвам....
Би-ксенон Филипс беше 700лв.


във софия ауто или по точно опел за по малко пари продават бош....

_________________
"Правилата са задължителни за абсолютно всичко живо и не живо влизащо във форумите.. който не ги спазва, ще бъде незабавно екзекутиран.. и изтезаван до смърт + гавра с трупа му и трупа на неговото семейство и обичани хора. "


Петък, 26.02.2010 г. 20:22 ч.
Профил
Ентусиаст

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:47 ч.
Мнения: 741
Местоположение: Русе
Мнение Re: Фарове 353
Нямам идея нито как ще свети, нито кое, как, колко на други марки, просто споделям....700лв. са адски много пари, имаше по-евтин вариант на Eagleye...350лв. мисля, би-ксенон.
Факт е обаче, че има коли с рефлекторно стъкло, без лупа, с фабричен ксенон - на комшията С-класата.


Петък, 26.02.2010 г. 21:29 ч.
Профил
Бойлер
Аватар

Регистриран на: Вторник, 01.04.2008 г. 09:29 ч.
Мнения: 262
Местоположение: София
Мнение Re: Фарове 353
толкова много серсеми има по улиците дето и така са си с нерегулирани фарове и ти топят ретината че само ксенон им е залипсвал...

комшията до нас примерно има една омега... и десни фар сваля самолети.... мазало..

_________________
"Правилата са задължителни за абсолютно всичко живо и не живо влизащо във форумите.. който не ги спазва, ще бъде незабавно екзекутиран.. и изтезаван до смърт + гавра с трупа му и трупа на неговото семейство и обичани хора. "


Неделя, 28.02.2010 г. 01:31 ч.
Профил
Regular User
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:12 ч.
Мнения: 1090
Местоположение: Stara Zagora
Automobile: Wartburg 353S
Мнение Re: Фарове 353
Отскоро и аз съм с БИксенон 6000к на Ханса и съм много доволен! Свети яко!
Колкото до контрола - абе тя всичката мара втасала в тая държава, та баш затова да се хванат!
В Америка колите над 25г се водят колекционерски или класически автомобили и са НАПЪЛНО ОСВОБОДЕНИ от всякакви държавни технически комисии и изисквания, както при внос и първоначална регистрация, така и след това - няма емишън тестове, може да правиш всякакви промени по колата и т.н. затова е пълно с 30 годишни фордове и доджове, наточени, без гърнета и с прави тръби от колекторите, ксенони и прочие. Между другото сетих се че съм виждал коли на под 25г. т.е. за тях важат законовите ограничения, но си бяха с ксенони на рефлекторни фарове!
Това е в САЩ - една от най-богатите и развити страни в света.
Така че айде не ми говорете как трябва да се забранят тука ксеноните в нашата фалирала кочина наречена държава.


Вторник, 16.11.2010 г. 16:53 ч.
Профил
Бойлер
Аватар

Регистриран на: Вторник, 01.04.2008 г. 09:29 ч.
Мнения: 262
Местоположение: София
Мнение Re: Фарове 353
След 15тина години може и някои да се сети да ни закача за модификациите по нашите коли...
Корупцията е толкова голяма че това няма как да се случи някои да прави проблем за тези си модификации...
И не малко пъти ми се е случвало шапките като ме спират за проверка вместо да ми гледа документите се кефи на варела че е готин че му се кефя а несъм някоя дядо и още се движи това чудовище.



така че палете ксеноните, слагаите правите тръби и спортните филтри... [smilie=2beers]

_________________
"Правилата са задължителни за абсолютно всичко живо и не живо влизащо във форумите.. който не ги спазва, ще бъде незабавно екзекутиран.. и изтезаван до смърт + гавра с трупа му и трупа на неговото семейство и обичани хора. "


Вторник, 16.11.2010 г. 21:27 ч.
Профил
Regular User
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:12 ч.
Мнения: 1090
Местоположение: Stara Zagora
Automobile: Wartburg 353S
Мнение Re: Фарове 353
alcoholmeter написа:
така че палете ксеноните, слагаите правите тръби и спортните филтри... [smilie=2beers]


Това е приказка! [smilie=2beers]


Вторник, 16.11.2010 г. 22:00 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 74 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов