Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Теч на бензин 
Автор Съобщение
Кара стар Wartburg
Аватар

Регистриран на: Петък, 26.12.2008 г. 18:00 ч.
Мнения: 293
Местоположение: Пловдив
Automobile: Wartburg-353
Мнение Теч на бензин
Колеги имам теч на бензин от странно за мен място.Течът е под изпускателният колектор по блока на двигателя и стига до кранчето на блока за източване на антифриза целият блок е омаслен и с бензин.Ако някой знае нека помогне

Благодаря предварително


Последна промяна Wartburgman на Понеделник, 09.02.2015 г. 20:47 ч., променена общо 2 пъти

Неделя, 08.02.2015 г. 19:51 ч.
Профил
Начинаещ
Аватар

Регистриран на: Вторник, 23.02.2010 г. 21:25 ч.
Мнения: 17
Местоположение: Плевен
Skype: Не
Automobile: wartburg 353 s
Мнение Re: Теч на бензин
Теч е доста пресилено определение колега , но така описаното омазняване на блока , би трявало да подскаже че на 1-ви цилиндър няма / поне не веднага след старта / , пълно изгаряне на сместа...Ти не споменаваш че нямаш пълна мощност на ДВГ , респективно отпада необходимостта да се проверяват последователно свещ , лула , кабел , бобина и делко за 1-ви цил.
При зимна експлоатация , и при мен с автомобил от 88 г. закупен от "Мототехника" , 1-ви не захапва веднага , а примерно след 60-70 метра на ход , което се усеща от промяната в мощноста и дразни разбира се стопанина...
Лечението се състои в припасване на всмукателния колектор , респективно изместването му напред по посока на движението с цел обедняване на сместа за 1-ви цилиндър , и е описано в изданието / жълтото / на Библията от 1986 г. , а и колеги са писали тук във форума относно ползите от припасването...
За 27 год. експлоатация и изминати 100 000 км. вредата от това явление / поне видимата / , се състои в тънко окадяване или почерняване челото на буталото на 1-ви цил...
На каква машина се носи колектора за до-разпробиване и с колко мм. е изместването не ми е известно и ако някой тука е извършвал процедурата с успех , нека да я опише...като се по стопли , ентусиазъма ще се повиши у всички членове / на форума / , за отстраняване на този дребен но неприятен проблем.


Понеделник, 09.02.2015 г. 11:31 ч.
Профил YIM
Кара стар Wartburg
Аватар

Регистриран на: Петък, 26.12.2008 г. 18:00 ч.
Мнения: 293
Местоположение: Пловдив
Automobile: Wartburg-353
Мнение Re: Теч на бензин
Да днес видях на 1-ви цилиндър свеща е мокра и от там е проблема няма искра събота ще търсим и причината :)

Благодаря ви много :) [smilie=2beers]


Понеделник, 09.02.2015 г. 20:49 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  

Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов