Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Центровка на Jikov 32 SEDR 
Автор Съобщение
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 22.06.2009 г. 16:17 ч.
Мнения: 173
Местоположение: Студентски град
Skype: trifon.kamburov
Мнение Центровка на Jikov 32 SEDR
Здравейте, колеги, тъй като сглобих варгата и тя успешно се раздвижи, се появи проблем с карбуратора. Изглежда някъде се е запушил и реално двигателя работи зле, на място работи само при едно положение на смукача, при останалите гасне. Та питането ми е ако може да ми обясните със снимки или писания, след като го почистя ( в тенджерата в кухнята с някой препарат базиран на основа) как да го регулирам правилно, споделете опита си [smilie=2beers]


Четвъртък, 23.01.2014 г. 20:10 ч.
Профил
Кандидат-фен

Регистриран на: Сряда, 20.02.2008 г. 18:53 ч.
Мнения: 314
Мнение Re: Центровка на Jikov 32 SEDR
Пломбиран е. Не се препоръчва да се сваля пломбата. По-скоро може да го разцентроваш.


Вторник, 28.01.2014 г. 10:40 ч.
Профил
Научи се да сменя скоростите
Аватар

Регистриран на: Петък, 19.04.2013 г. 09:17 ч.
Мнения: 72
Местоположение: Раднево
Automobile: Wartburg 1,3 S
Мнение Re: Центровка на Jikov 32 SEDR
Имаше едни спрейове,на мен при инжекциона на другата ми кола свършиха работа-изпръсках половин във него.Той беше някъкъв за почистване тези детайли,но не си спомням какъв е.Незнам при 353то дали ще е от полза,заради двутактовата смес...


Сряда, 29.01.2014 г. 22:24 ч.
Профил
Начинаещ
Аватар

Регистриран на: Вторник, 23.02.2010 г. 21:25 ч.
Мнения: 17
Местоположение: Плевен
Skype: Не
Automobile: wartburg 353 s
Мнение Re: Центровка на Jikov 32 SEDR
Така на речено-казано няма да стане...Чете се и се прилага написаното в Библията - жълтото издание 1986 г. на Чичо Хорст...Скоро опитвах да изтегля PDF варианта от сайта , но не ми се получи...Главата за устройството и функцийте на карбуратор ИКОВ 32 , е подробна и онагледена с картинки и схеми.Тази пломба за съдържанието на изгорелите газове поставена в завода не съм я пипал и аз , но има много други възможности за регулиране и профилактика , напр.регулиране нивото на поплавъка или оборотите на празен ход. Самия факт че ще се свали и продуха изделието е положителен.Има и един механичен момент с опъването на жилито за газта и възвратната пружина , на която ако се е поразтегнала могат да се скъсят една две витки , също да се провери на коя дупка от двете е закачена за рамата и много други действия , удоволствието от които се свеждат до нула при липса на топъл гараж...


Четвъртък, 30.01.2014 г. 10:24 ч.
Профил YIM
Вече прави дребни ремонти

Регистриран на: Понеделник, 11.02.2008 г. 18:53 ч.
Мнения: 119
Местоположение: София
Мнение Re: Центровка на Jikov 32 SEDR
Най-известният специалист по карбураторите в София е г-н Пецанов. Ако работи още. Сервиза на това старче е на Симеоновско шосе. От Студентски град като се пуснеш надолу към Гара Пионер, още в началото след един плавен десен завой има ел.подстанция. В дясно. От далеч се виждат стълбове, големи изолатори, трансформатори и т.н. Някъде срещу тях е "офиса" на тоя дядка - в дъното на двора му. Трябва да питаш.

Имах му точния адрес и телефон, но като напусках работа миналата есен, адресбука от служебния комп, където бях с Уиндоус ХР, като го прехвърлих у нас на Уиндоус 7 - стана една огромна каша. Затова ти обяснявам така подробно местоположението му.

Човека си има необходимите такъми, приспособления и индикаторни часовници за прецизна центровка. В София не знам да има друг майстор, специалист по карбуратори на Вартбург и Трабант. Много хора бяха доволни от него едно време, когато масово се караха тия машини. Аз специално не. Моят Вартбург беше пъргав и вървеше като хала. Надбягвах се с кого ли не. Но и харчеше много. Центрова ми го човека и сега гори малко, но е като спънат кон.

За тебе, освен едно сериозно почистване и Пецанов, вариант е и друг карбуратор. Потърси в рубриката "Продава". Няма гаранция, че ще е читав, но може да пробваш. Особено и ако се разбереш за един предварителен тестдрайв.
Или пусни обява в "Купува"

Успех!


Неделя, 02.02.2014 г. 18:05 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Събота, 27.08.2011 г. 16:37 ч.
Мнения: 107
Местоположение: Бургас
Skype: grand_master_b41
Automobile: трабант 601 1979г
Мнение Re: Центровка на Jikov 32 SEDR
Търси Краси Рангелов - 0896 87 28 33
Или Наско карбуратора - пиши в Гугъл "Златен Меркурий"

_________________
STREET RASING TEAM BS

Изображение


Понеделник, 03.02.2014 г. 19:00 ч.
Профил
Детската градина rlz
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 07.02.2008 г. 11:53 ч.
Мнения: 1183
Местоположение: Пловдив
Automobile: Trabant 601s
Мнение Re: Центровка на Jikov 32 SEDR
Голяма мистерия ще да е тоя двукамерния.
Сериозно ли няма ли никой в цяла София от тоя форум да разбира от тоя карбуратор и да иде да помогне на човека ?


Четвъртък, 13.02.2014 г. 19:03 ч.
Профил
Скрита лимонка
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 10:26 ч.
Мнения: 334
Местоположение: София
Automobile: 601L88,601K89,601K90
Мнение Re: Центровка на Jikov 32 SEDR
Ето актуален номер на Георги Пецанов - 0888 21 71 06
( майстора за който е писал по-горе колегата TTT )
П.С. Не съм използвал услугите му, затова и
не исказвам мнение относно работата му.


Петък, 14.02.2014 г. 20:15 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 22.06.2009 г. 16:17 ч.
Мнения: 173
Местоположение: Студентски град
Skype: trifon.kamburov
Мнение Re: Центровка на Jikov 32 SEDR
благодаря Ви за помощта, след като се възползвам от услугите на някой от майсторите, ще ви кажа какво е станало [smilie=2beers]


Неделя, 16.02.2014 г. 21:31 ч.
Профил
Regular User
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:12 ч.
Мнения: 1090
Местоположение: Stara Zagora
Automobile: Wartburg 353S
Мнение Re: Центровка на Jikov 32 SEDR
Запушен е празния ход, много често срещан проблем при иков. Вариянтите за отпушване са два:
1. В движение, ако сте в града на втора или трета предавка, а извън града най добре на 4та, от средни обороти (напр 40 на втора или 60 на трета) опъвате смукача докрай и давате пълна газ... това продължава няколко секунди(в града, обикновенно докато пътния участък позволява) и след това проблема трябва да изчезне.
2. Ако е запушен по сериозно идва на дневен ред втория метод, работи в 95% от случаите. Маха се разклонителното гърне върху карбуратора, така че дроселовите клапи да останат открити. Запалва се двигателя. От моторния отсек, форсирате с жилото, като изфорсирвате до около 4000 оборота и щом двигателя ги достигне, още докато е отворен дросела запушвате с ръка за секунда дифузора(държите дросела отворен!!!) след секунда махате ръката, въпреки че дросела е отворен мотора ще сваля обороти тръгвайки към гаснене, поради прекомерно обогатената смес и отново ще тръгне да се форсира след това. Повтаряте действието 2-3-4 пъти. Ако след това празния ход не се появи - сваляне, разглобяване, чистене на карбуратора или смяната му с друг....


Събота, 24.05.2014 г. 11:56 ч.
Профил
Кандидат-фен

Регистриран на: Сряда, 20.02.2008 г. 18:53 ч.
Мнения: 314
Мнение Re: Центровка на Jikov 32 SEDR
Втория вариант става без шпилките на въздушната кутия и секундата е с продължение до момента преди да изгасне. На втория, най-много третия път е готова.

п.с. след като е запушен празния ход няма как да задави, а ако е застанало парче, или нещо много твърдо, което не може да мине през жигльора за ПХ- ще се отваря и чисти. В повечето случаи вакуума го отпушва.


Понеделник, 26.05.2014 г. 17:47 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  

Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов