Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Трябва ми гараж в София 
Автор Съобщение
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 22.06.2009 г. 16:17 ч.
Мнения: 173
Местоположение: Студентски град
Skype: trifon.kamburov
Мнение Трябва ми гараж в София
много ми трябва един гараж за 3-4 часа през уикенда, защото ми се е прецакал притискателния диск изглежда и искам да го сменя... точно го изкарах да се порадвам на снега и аха да включа на 1ва и рРРРРРррррр... имам едно шише ракия и това е :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Понеделник, 30.01.2012 г. 23:25 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 22.06.2009 г. 16:17 ч.
Мнения: 173
Местоположение: Студентски град
Skype: trifon.kamburov
Мнение Re: Трябва ми гараж в София
гараж си намерих, та ще сменям притискателния диск, някакви съвети да ми дадете.. принципно знам как и съм помагал за такава манипулация ама едно е да си калфата, другое да си майстора :mrgreen:


Петък, 03.02.2012 г. 12:30 ч.
Профил
Научи се да сменя скоростите

Регистриран на: Вторник, 12.02.2008 г. 17:46 ч.
Мнения: 71
Местоположение: Sofiq
Мнение Re: Трябва ми гараж в София
Просто помниш,кое откъде откачаш.Първо тоците и антифриза.
Центровай феродовия при стягането,не е проблем и после (с натиск).
Добре е да имаш помощник.Като за "сефте" поне 2 часа.

Обаче... виж първо жилото да не се е разтегнало(хода на вилката).
Свалял съм двигател заради ново жило (с навита докрай гайка за реглаж).

_________________
ieiei@mail.bg


Петък, 03.02.2012 г. 13:15 ч.
Профил
Кандидат-фен

Регистриран на: Сряда, 20.02.2008 г. 18:53 ч.
Мнения: 314
Мнение Re: Трябва ми гараж в София
Помощника е задължителен, ако не от жива плът то като лебедка или човка. Сам с две ръце мотора нито можеш да го извадиш от коша нито да го напъхаш на мястото му. Освен че след като центроваш феродовия диск се налага преди да пъхаш мотора да повдигнеш скоростите с няква шина върху шасито или трупчета, тухли или к-вото има и да го хванеш с поне 1 болт докато махнеш подпирачката и легне на тампоните.
Смени аксиалния лагер ако скоро не е сменян. Смажи с не повече от 1-2 капки масло игленото лагерче в коляновия вал, ако протече масло от него забърши го старателно. Прегледай венеца от страната на мотора, ако има сектори със смачкани зъби- смени го или обърни.


Петък, 03.02.2012 г. 14:18 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти

Регистриран на: Понеделник, 11.02.2008 г. 18:53 ч.
Мнения: 119
Местоположение: София
Мнение Re: Трябва ми гараж в София
Мдаааа...
Наистина си провери първо жилото дали е здраво! Откачи го откъм двигателя и дърпай, за да видиш здраво ли е, цяло ли е. Защото и аз навремето свалях двигател и сменях феродо и диск, въпреки че си бяха читави старите като ги гледах, и когато сглобих всичко и опънах жилото да го закача, половината остана в ръката ми - беше се скъсало, а аз мислех, че феродото се е износило...Затова ми е хъркала и не искаше да включи. Имах късмет, че беше лято. Пред блока, на паркинга, сам! Става, ако си достатъчно як да свалиш и вдигнеш двигателя. Но с някой около тебе е по-приятно.

Дано да е жилото. Иначе - дорник за центроване на феродовия диск, някоя друга летва за повдигане на скоростната кутия при монтажа и ... знаеш останалото.

П.С. - Жилото се беше скъсало, защото не бях го гресирвал нито веднъж


Петък, 03.02.2012 г. 16:56 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 22.06.2009 г. 16:17 ч.
Мнения: 173
Местоположение: Студентски град
Skype: trifon.kamburov
Мнение Re: Трябва ми гараж в София
полежах си в снега и го смених жилото направо и проблема си остана... а относно аксиалния лагер мисля че не е сменян никога, наложително ли е да се смени ? защото мога да почакам до лятото и тогава да си я разпарчедисам и пред блока и да си играя... :mrgreen:


Петък, 03.02.2012 г. 19:30 ч.
Профил
Кандидат-фен

Регистриран на: Сряда, 20.02.2008 г. 18:53 ч.
Мнения: 314
Мнение Re: Трябва ми гараж в София
а... щом си фен на ремонтите и не свири като натиснеш педала не е наложително, но все пак може да го пипнеш и ако има луфт или шум при въртене да прецениш кога ще дойде лятото за теб :)

п.п. малко уточнение към ТТТ - от скъсано, измъкнато или тръгнало да се измъква жило не отделя добре, скоростите не превключват или това става трудно и със звук а когато отделя "повече" и не може да се отпусне да зацепва- тогава говорим за отваряне. Т.е. за симптом, при който мотора се форсира на скорост, жилото се разхлабва, а той продължава. Може да се тества, като се опрат предните колела в бордюр и се потегли на 3-та. Ако мотора не изгасне въпреки хлабавото жило- съединителя е за отваряне. Цял ферман изписах- това досега нямало ли го е из форума ? ...


Петък, 03.02.2012 г. 20:24 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 22.06.2009 г. 16:17 ч.
Мнения: 173
Местоположение: Студентски град
Skype: trifon.kamburov
Мнение Re: Трябва ми гараж в София
чесно да си призная много съм разглеждал, но за съединител не съм виждал... иначе идеята на ремонта сега в студа е с цел да се порадвам на снега [smilie=2beers] не че обичам да си разглабям и да си сглабям колата :mrgreen:


Петък, 03.02.2012 г. 20:56 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 22.06.2009 г. 16:17 ч.
Мнения: 173
Местоположение: Студентски град
Skype: trifon.kamburov
Мнение Re: Трябва ми гараж в София
разчастих го и го оправих.. и разбира се проблема се оказа във няколко счупени пружинки от феродовия диск... голяма мъка беше да комбинирам от два феродови диска един - на единия му липсваха 2, пружинки а на другия 3, но и двата бяха немски... в крайна сметка оправих оригиналния, сглобих всичко и ралтата заспа :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Събота, 04.02.2012 г. 17:55 ч.
Профил
Regular User
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:12 ч.
Мнения: 1090
Местоположение: Stara Zagora
Automobile: Wartburg 353S
Мнение Re: Трябва ми гараж в София
А как е възможно да боксува при счупени пружини на феродовия диск? За мен такъв вариянт няма, единствено ще тресе при потегляне.


Събота, 04.02.2012 г. 21:06 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 22.06.2009 г. 16:17 ч.
Мнения: 173
Местоположение: Студентски град
Skype: trifon.kamburov
Мнение Re: Трябва ми гараж в София
проблема беше не че буксува при потегляне, ами дори да натиснеш съединителя не можеш да включиш на скорост... някое от парчетата се е заклещило и е предавало въртящия момент от двигателя постоянно... а аз честно да си призная единствения вид тресене на предницата, който съм забелязал някога е от единия ми изпуснал амортисиор отпред...


Събота, 04.02.2012 г. 21:53 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  

Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов