Напиши нова тема Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Помощ за светодиоди 
Автор Съобщение
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:06 ч.
Мнения: 326
Skype: kolestral
Automobile: Wartburg 353
Мнение Re: Помощ за светодиоди
ivan_trabant_stz написа:
Е нали вече правят на колите стоповете LED,защото диодите не изгарят,а тея изгоряха. :mrgreen:


При мен проблема идва от това, че не бях сложил правилните съпротивления. Иначе на новите коли не знам как точно им правят стоповете. Ако някой изрови схема на стоповете на някой нов автомобил ще е много добре.

_________________
GameOn


Понеделник, 16.03.2009 г. 23:33 ч.
Профил WWW
г-н Самотен
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 20.10.2008 г. 16:23 ч.
Мнения: 91
Местоположение: stara zagora
Skype: ivanz_stz
Automobile: Trabant
Мнение Re: Помощ за светодиоди
Аз доста търсех ,но нищо не намерих,а пък който има мерак и без схема може да го направи.

_________________
усмивка за 2


Понеделник, 16.03.2009 г. 23:35 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:06 ч.
Мнения: 326
Skype: kolestral
Automobile: Wartburg 353
Мнение Re: Помощ за светодиоди
doctorZizi написа:
супер V едно време говореше за някакви лампи с диоди и цокъл- монтират се направо на мястото на стандартната лампа


Вероятно става въпрос за такива "крушки": http://i.data.bg/08/04/30/930507_orig.jpg

Аз още не съм виждал такива по магазините. Ако някой знае от къде могат да се купят, да не се срамува да каже. :D Мисля че са доста удобен вариант за стопове, защото няма нужда да се смятат съпротивления, да се запоява, нагажда и т.н., а само се слагат на мястото на старите крушки и готово.

_________________
GameOn


Вторник, 17.03.2009 г. 01:14 ч.
Профил WWW
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 21:27 ч.
Мнения: 134
Местоположение: Русе
Мнение Re: Помощ за светодиоди
Чак такива още не съм виждал.
http://luxima.bg/index.php?tid=9 - това са тия за габарите,
А тия ,които са за табло ги има в Русе за 1 лв броя , но те са за табло на .... не на вартбург :mrgreen:

ПС . За да не горят след известно време пак , гледай да ограничиш тока на 10 мА ... и без това сега ти светеха твърде силно [smilie=2beers]

_________________
Изображение


Вторник, 17.03.2009 г. 09:55 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:06 ч.
Мнения: 326
Skype: kolestral
Automobile: Wartburg 353
Мнение Re: Помощ за светодиоди
Е то е ясно, че специално за Вартбург няма как да се намерят. Аз дори като обикновените крушки за Вартбург не съм виждал по магазините :D , но за таблото поне не е толкова трудно да си ги направи човек сам, ама за стоповете няма да е толкова лесно. Тук гледам, че се продават някакви диодни "крушки", но така както са направени, с обикновените диоди с малък ъгъл на светене, не ми се струват много добър вариант.

Иначе за моето произведение. Осветлението беше перфектно, просто на снимката изглежда все едно километража свети като фар :D То на снимката и червената лампа за фаровете блести доста, но на живо не е чак така. Проблема дойде от това, че ги бях смятал да работят на 20mA и 4V. Сега ще ги направя за 15mA и 3.4V и би трябвало всичко да е наред. Измерих с мултицет напрежението на клемите на таблото. Варира около 12,5-13,5V в зависимост от оборотите. Аз смятам диодите при входно напрежение 14V, така че не би трябвало да има проблем.

_________________
GameOn


Вторник, 17.03.2009 г. 12:31 ч.
Профил WWW
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:06 ч.
Мнения: 326
Skype: kolestral
Automobile: Wartburg 353
Мнение Re: Помощ за светодиоди
doctorZizi написа:
супер V говореше за такива лампи, а захранването ти от 12,5- 13,5 V не е нормално- трябва да е 13,5- 14,2V лоши връзки или повреда в алтернатора или реле-регулатора.


13,5-13,7V ми е на клемите на акумулатора при работещ двигател на празен ход. Явно трябва да позачистя клемите около бушоните и вътре на таблото и да не напиша откъде съм в аватара. [smilie=angry]

_________________
GameOn


Последна промяна Turbo на Неделя, 29.03.2009 г. 15:42 ч., променена общо 1 път

Вторник, 17.03.2009 г. 18:41 ч.
Профил WWW
Ax Driver
Аватар

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 20:06 ч.
Мнения: 111
Местоположение: София
Мнение Re: Помощ за светодиоди
Пробва ли да сложиш ценеров диод който намалява от определено напрежение към по-малко, например от 14 на 12 защото ти е нужен, при запалване на колата напрежението се качва към 14 волта

_________________
Wartburg,the power of 2T engine


Неделя, 29.03.2009 г. 15:08 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:06 ч.
Мнения: 326
Skype: kolestral
Automobile: Wartburg 353
Мнение Re: Помощ за светодиоди
Не съм пробвал с ценеров диод, но мисля че вече реших проблема. Аз така или иначе си смятам съпротивленията при входно напрежение 14V, а не 12, но преди бях сложил резистори по 100ома, а сега са по 300. Мисля че няма да има повече проблеми. Сега свети малко по-слабо, но пак е добре. Тъкмо се поизравни силата на светлината на километража и на комбинирания уред, защото преди разликата беше доста голяма.

_________________
GameOn


Неделя, 29.03.2009 г. 16:20 ч.
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  

Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов