Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Въпрос за скоростната кутия 
Автор Съобщение
Луд с Вартбург
Аватар

Регистриран на: Петък, 23.05.2008 г. 15:11 ч.
Мнения: 77
Местоположение: ПЛЕВЕН
Skype: xelikopter353
Automobile: WR-353
Мнение 
да се вклуча и аз в спора :lol: Скоростите на волана са лично за мен по удобни /при моя ръс 2 метра/ ако съм със скорости долу за десния ми крак нямя място
Горните скорости са 33713612937129 пъти по удобни даже имам навик да карам САМО с дясна ръка превклучването ми е с 2 пръста без дори да свалям няпълно раката от волана :wink:
Това да се преправя от горни на долни според мен си е пълна дивотия Ето и доказателството
http://www.youtube.com/watch?v=relCpDFw1lQ

_________________
http://www.vbox7.com/play:123c65e4

2t-IFA___RaCinG___PleVeN___-IFA-2t


Неделя, 08.06.2008 г. 19:41 ч.
Профил
Начинаещ
Аватар

Регистриран на: Сряда, 22.04.2009 г. 20:45 ч.
Мнения: 11
Местоположение: СОФИЯ
Skype: emo_dmx
Мнение Re: Въпрос за скоростната кутия
Д-Р Зизи си е прав само се налива масло в огъня от някои хора [smilie=argue] и аз си предпочитам горните скорости просто навик.


Сряда, 10.06.2009 г. 20:13 ч.
Профил
Ax Driver
Аватар

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 20:06 ч.
Мнения: 111
Местоположение: София
Мнение Re: Въпрос за скоростната кутия
Аз съм гледал на канал мойто АХ-че и на пръв поглед без да се заглеждам много, наистина щангите и ябълковидните връзки ми се струват два пъти повече от на Варгата...да не говорим колко се е разшлякал лоста на ситроена :)

_________________
Wartburg,the power of 2T engine


Петък, 12.06.2009 г. 20:38 ч.
Профил
Блокира си коляновия вал

Регистриран на: Неделя, 31.08.2008 г. 21:02 ч.
Мнения: 82
Местоположение: София кв. Княжево
Skype: vasil.alexov
Automobile: Wartburg 353w
Мнение Re: Въпрос за скоростната кутия
Карал съм и от двата вида (твърде малко за да правя кой знае колко компетентно изказване) и поне лично на мен ми е по удобен долния лост.

Относно коментарите че долния е далече от волана:те не са верни тъй като ако сте обръщали внимание Вартбурговия лост е далеч по-дълъг от този на другите автомобили с долни скорости и съответно са по близо до волана .

Относно почистването:простотата на почистване се запазва тъй като пода няма големи промини (само дупка около 100мм и 10мм пръчка в средата).

Относно простотата на конструкцията:действително има много голямо опростяване с това сваляне ня скоростния лост долу.

Това е от мен (по скоро обобщение отколкото допълнение) ако някой не е съгласен с написаното позволявам му да ме поправи. [smilie=2beers]

_________________
Вторият е първия загубил !


Петък, 12.06.2009 г. 23:50 ч.
Профил
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение Re: Въпрос за скоростната кутия
Проблема е че толкова дълъг лост изглежда супер грозно, особено на ладата. Коцето както го беше направил с барче от нисан - това вече изглеждаше както трябва.

_________________
МВ-7. Парапети, сенници, щори, слънчеви бойлери


Събота, 13.06.2009 г. 15:00 ч.
Профил
Ентусиаст

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:47 ч.
Мнения: 741
Местоположение: Русе
Мнение Re: Въпрос за скоростната кутия
theultimate написа:
Проблема е че толкова дълъг лост изглежда супер грозно.....

А моя дори мисля, да го удължа. :mrgreen: Сериозно, ще бъде максимално близо до волана. Нещо такова...
Изображение


Събота, 13.06.2009 г. 15:28 ч.
Профил
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение Re: Въпрос за скоростната кутия
Идеята да е долу е, да караш с 1 ръка, другата да държиш отпусната на лоста. С дълъг лост все едно е някоя кочина, дето ако не се засилиш, не влизат скоростите.

_________________
МВ-7. Парапети, сенници, щори, слънчеви бойлери


Събота, 13.06.2009 г. 22:16 ч.
Профил
Ентусиаст

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:47 ч.
Мнения: 741
Местоположение: Русе
Мнение Re: Въпрос за скоростната кутия
theultimate написа:
С дълъг лост все едно е някоя кочина, дето ако не се засилиш, не влизат скоростите.

Мерси! :mrgreen:
Между впрочем....тая кола има такава геометрия, дето просто това нямя как да стане! Дори и срежеш лоста и да сложиш барче, както направи Коста......куца....трябва да се промени целия механизъм, да се дигне на високо. За тва направо ще удължа лоста..... :mrgreen:


Събота, 13.06.2009 г. 22:19 ч.
Профил
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение Re: Въпрос за скоростната кутия
Не може ли просто да сложиш с барче и по-дълга калъфка и да изглежда като на западна кола :roll:

_________________
МВ-7. Парапети, сенници, щори, слънчеви бойлери


Неделя, 14.06.2009 г. 13:32 ч.
Профил
Ентусиаст

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:47 ч.
Мнения: 741
Местоположение: Русе
Мнение Re: Въпрос за скоростната кутия
theultimate написа:
Не може ли просто да сложиш с барче и по-дълга калъфка и да изглежда като на западна кола :roll:

Това ми е идеята, едва ли ще се хареса на много хора.....

Изображение
Изображение


Ей тва е Лада.
Изображение


Неделя, 14.06.2009 г. 16:01 ч.
Профил
Бойлер
Аватар

Регистриран на: Вторник, 01.04.2008 г. 09:29 ч.
Мнения: 262
Местоположение: София
Мнение Re: Въпрос за скоростната кутия
Бивш стопанин на 353 с долни скорости...

Много доволен макар и след доста оплювания от някои съфорумци че са много кьопави че лесно се чупят и както каза ако не се лъжа ЗИЗИ солта пясъка и всичко което може да се замърси и повреди отива право в лостовата система.

За 2 години шофьорлък на тоя вартбург никакви проблеми със тия скорости.

И като плюс ще кажа че се превключват доста по бързо от горните скорости.Относно това че насред пода стърчи 1 пръчка и е много по трудно да се прскача от седалка на седалка... мисля че не е толкова голям проблем тъй като лоста не е дебел 18см. и висок метър и дваисе а съвсем с поносими размери.

Дори за кратко се бях ентусиазирал да демонтирам тия скорости от старото 353 и да ги монтирам на новия които е със горни но и така не се стигна до там.

И не е необходимо да се купуват нови скорости ами старите искат малко преработка с части които не се знае дали могат да се намерят и купят.

поздрави.

_________________
"Правилата са задължителни за абсолютно всичко живо и не живо влизащо във форумите.. който не ги спазва, ще бъде незабавно екзекутиран.. и изтезаван до смърт + гавра с трупа му и трупа на неговото семейство и обичани хора. "


Сряда, 17.06.2009 г. 23:23 ч.
Профил
Научи се да сменя скоростите
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 01.09.2011 г. 13:40 ч.
Мнения: 52
Местоположение: с.Равно поле
Skype: ikata98
Мнение Re: Въпрос за скоростната кутия
Здравейте, преди няколко дни потеглих на първа с трабанта по рязко на първа и както тръгнах друснах в една дупка и двигателя спря да предава движение на скоростите нито първа нито втора нито трета нито четвърта а като вкарам задна и малко преди да я вкарам започва да чегърта и пак не може да я включи .. Вчера с едно приятелче се заехме да свалим съединителя защото предполагах че е заради него след като свалихме двигателя и разглобихме маховика на съединителя му нямаше нищо .. ?? Не знам къде да търся проблема и какво ли може да е станало .. Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем нека де сподели моля и как да извадя скоростите държат ли се на друго място освен тампона и ще се налага ли да свалям главината на някое от колелата за да мога да извадя скоростите ? :?:


Неделя, 07.12.2014 г. 16:41 ч.
Профил WWW
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 13.05.2010 г. 18:56 ч.
Мнения: 398
Местоположение: Самоков
Skype: няма
Automobile: Trabant 601s-kombi
Мнение Re: Въпрос за скоростната кутия
Колега,преди да свалиш скоростната кутия провери да не ти е превъртяло някое от външните карета на шлиците,или да не се е подвадила някоя полуоска откъм скоростите/респективно счупено вътр.каре,или чашката на въпросното вътрешно каре,както е възможно и там да превърти на шлиците на карето/.Редко се случва но е възможно!Ако ти се наложи все пак да я сваляш и отваряш,виж раздел"Трабант дела и документи"във форума,трета страница,темата е "Отваряне на скоростна кутия".Успех!


Неделя, 07.12.2014 г. 18:52 ч.
Профил
Некадърник

Регистриран на: Понеделник, 11.02.2008 г. 16:33 ч.
Мнения: 113
Мнение Re: Въпрос за скоростната кутия
alcoholmeter написа:
Бивш стопанин на 353 с долни скорости...

Много доволен макар и след доста оплювания от някои съфорумци че са много кьопави че лесно се чупят и както каза ако не се лъжа ЗИЗИ солта пясъка и всичко което може да се замърси и повреди отива право в лостовата система.

За 2 години шофьорлък на тоя вартбург никакви проблеми със тия скорости.

И като плюс ще кажа че се превключват доста по бързо от горните скорости.Относно това че насред пода стърчи 1 пръчка и е много по трудно да се прскача от седалка на седалка... мисля че не е толкова голям проблем тъй като лоста не е дебел 18см. и висок метър и дваисе а съвсем с поносими размери.

Дори за кратко се бях ентусиазирал да демонтирам тия скорости от старото 353 и да ги монтирам на новия които е със горни но и така не се стигна до там.

И не е необходимо да се купуват нови скорости ами старите искат малко преработка с части които не се знае дали могат да се намерят и купят.

поздрави.


много ми се искаше да не отговарям, ма разни алкохол... набъркват името ми където им хареса, та не се стърпях.
Направи си труда и ще видиш, че Зизи и Санта не са едно и също. В това мнение на колега когото дори не познавам ще разбереш какво съм направил аз

Gosho написа:
Аз още пазя едно клипче , което Зизи беше направил преди и в него обяснява разликата между долни и горни скорости и съотвено как се преминава от горни към долни . Ако искате мога да го кацха някаде :D


по отношение на твърдението ти, че можеш да преработиш от горни на долни- ще те посъветвам да ходиш да си гледаш някое и друго анимационно филмче- там стават чудеса. То в интерес на истината може да стане, но ти не си този които може да го направи.


Неделя, 07.12.2014 г. 23:38 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов