Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Какъв двигател е най удачен за трабант? 
Автор Съобщение
Начинаещ

Регистриран на: Понеделник, 15.01.2018 г. 21:15 ч.
Мнения: 1
Местоположение: СОФИЯ
Мнение Какъв двигател е най удачен за трабант?
Здравейте колеги
Нов съм в форума и от около година съм собственик на трабант комби. Тъй като съм фен на марката от малък съм решил да инвестирам в този автомобил.
Попрочетох темите из форума (може да съм пропуснал нещо), но имам няколко въпроса към по разбиращите от марката
Идеята ми е да се сложи по съвременен мотор на трабито както и да се запази цялостния му вид (екстериор и интериор), както и да има някои удобства на по новите коли (ел.стъкла, климатик, централно). Проблема е че няколко неща в цялата картинка не са ми ясни.
До колкото четох ми се струва удачно (приемам и други идеи) да сложа двигател и скорости от поло mk2 1.3 75кс (до колкото разбрах влиза най лесно), НО магарето пасва ли (много преправяне ли трябва), трябва ли да се скъсяват полуоски, предполагам че скоростия лост се маха от волана, с резервоара какво се случва, а също така ми се иска да сложа парното от полото и да му сложа климатик.
Дайте някакъв акъл защото от 6 месеца се чудя от къде точно да започна. Искаше ми се да махна двигателя и салона и да го давам да се боядисва, ама се отказах след като ми дойде идеята да сложа друг мотор.
Благодаря предварително на компетентните, а за останалите ще кажа че съм си определил доста сериозен бюджет, както и че съм решил да съсипя един истински автомобил.


Понеделник, 15.01.2018 г. 21:57 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Неделя, 20.10.2013 г. 22:27 ч.
Мнения: 135
Местоположение: Силистра
Automobile: Trabant 1.3
Мнение Re: Какъв двигател е най удачен за трабант?
Здравей, diak007
Пишати защото преди години, като теб и аз питах нещо подобно, ама никой не ме отрази. :D
Явно защото филма е много дълъг и обикновено с край като на турски филм. Но аз минах през сериала. Мерака ми мина когато минах над 4200км с Трабанта, прибрах го в гаража и вече не ми се кара. :mrgreen: За да сложиш друг мотор трябва първо да махнеш ресора щото от него няма място за кутия и двигател, след това и цялото окачане. С тези спирачки и голям мотор ще бъдеш като ракета която няма да спира. Не е невъзможно де да не те отчайвам. Ако искаш идвай да пием бира и да снимаш моя за идеи. [smilie=2beers]


Събота, 27.01.2018 г. 22:27 ч.
Профил
Street Racer
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 13:53 ч.
Мнения: 138
Местоположение: Opicvet,sofia
Skype: trabifen
Мнение Re: Какъв двигател е най удачен за трабант?
Слагал съм двигатели на трабант-1.6 1.3г4о без да махам ресора но колата не е стабилна по този начин на изпълнение.Най-доволен съм от последната ми сглобка-2.0 16в с преден мост от поло и койловъри.Така мотора влиза добре в коша а поведението на трабанта стана супер!ако имаш някакви въпроси мога да ти пратя снимков материал

_________________
Не е важно колко коня има под капака а какво магаре е зад волана


Четвъртък, 01.11.2018 г. 22:12 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов