Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Съединител за Вартбургов двигател с Трабантова кутия! 
Автор Съобщение
Trabant ML
Аватар

Регистриран на: Петък, 30.07.2010 г. 19:39 ч.
Мнения: 448
Automobile: Трабант 601
Мнение Съединител за Вартбургов двигател с Трабантова кутия!
Пиша тази тема с цел, хората които са решили да правят тази интервенция да избегнат главоболията, които биха срещнали относно съединителя, който едновременно да пасва на варговия маховик от към диаметър и на трабантовата кутия от към шлици.
Съединителя, тоест феродовия диск който съм ползвал аз е от Деу Матиз 1000 кубика. Отговаря на диаметъра на варговия феродов диск, ама не пасва от към шлиците. Съединителя се разглобява, като се изпиляват прецизно нитовете които го държат. Разглобява се и феродов диск от трабант, от стария модел. От трабантовия диск, на струг се прави втулка с шлиците. Преработва се също на струг диска от Матиз, така че да влезе въпросната втулка която сте направили. Въпросната втулка се заварява много прецизно, от човек който знае какво прави и как да си настрои заваръчния апарат, за съответната дебелина на материала. Все пак, там има доста голямо напрежение и ако заварката не е качествена, вероятността да се скъса и да превърти е голяма. Съединителя се събира по обратния ред, и където сте изпилили нитовете които го държат събран, се прикапват с Це-о.
Прикачвам снимки, от това което аз съм свършил, за да може да придобиете представа за всичко това което съм написал. Трабанта го карам с този съединител от повече от 2 години и през повечето време се кара като за последно. Гарантирам, че ако се изпълни кадърно процедурата, ще получите доста качествен и надежден съединител.
Предлагам темата да се направи като важна, защото по тази тема няма нищо конкретно. Само кой какво е чул и какво е видял някога.

Изображение

_________________
С други думи, тия коне искат да ядат!Колкото повече ги юркаш толкова повече си 'апват.
Колкото повече ги 'раниш , толкова повече бягат.ОК?


Неделя, 12.02.2017 г. 01:35 ч.
Профил
Детската градина rlz
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 07.02.2008 г. 11:53 ч.
Мнения: 1183
Местоположение: Пловдив
Automobile: Trabant 601s
Мнение Re: Съединител за Вартбургов двигател с Трабантова кутия!
Аз го направих същия, само че не съм разглобявал диска.
Игра е, както и цялото насаждане на двигателя. Но за да стане, трябва стругар който знае какво върши, че да не се получи някоя кривотия която ще строши всичко.

Нужната чашка със шлиците.
Изображение
Новия феродов след пристъргване на неговите и сложени трабановите шлици
Изображение
Отзад
Изображение
Целия феродов след заваряване
Изображение
Аз го занесох на аргон, заварява се и от задната страна. Чашката не закалена, нито шевролетовата, нито трабантовата.
Изображение

Ето го и притискателя от Вартбург с чашката от стария модел притискател Трабант.
Изображение
Отзад е игра да се свали от трабантовия и сложи отново както е било, но си става с търпение и умение.
Тука захвата е идентичен с този на Вартбурговата чашка, която се маха, защото е много голяма и висока, а трабантовата е по-ниска.
Изображение

Аксиалния лагер е Трабантовия кокс, който е изпилен че идва малко висок.


Последна промяна ivanski на Петък, 19.05.2017 г. 09:28 ч., променена общо 1 път

Четвъртък, 18.05.2017 г. 22:54 ч.
Профил
Trabant ML
Аватар

Регистриран на: Петък, 30.07.2010 г. 19:39 ч.
Мнения: 448
Automobile: Трабант 601
Мнение Re: Съединител за Вартбургов двигател с Трабантова кутия!
Това е моя съединител, правен, като е разглобен и след това събран.
Изображение

На скоро правих този съединител, без да е разглобяван, за друг проект. Ето и неговата снимка
Изображение
Изображение

И понеже, модерния ни форум не ни позволява да си редактираме мненията давам и друга информация. Феродовия диск не е от Деу Матиз, а е от Шевролет Спарк. Номера му по Валео е : "96570697" или "1201017". Пиша и 2та номера, защото не съм много сигурен по кой от 2та ще ви излезе! Ако ще карате с тази комбинация, която е направил Иван, с която карам аз, кокса ви трябва да се изпили, че да остане 4мм.

_________________
С други думи, тия коне искат да ядат!Колкото повече ги юркаш толкова повече си 'апват.
Колкото повече ги 'раниш , толкова повече бягат.ОК?


Четвъртък, 18.05.2017 г. 23:10 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  

Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов