Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Трабант - смяна на двигател - да или не? 
Автор Съобщение
Начинаещ
Аватар

Регистриран на: Неделя, 19.10.2008 г. 22:57 ч.
Мнения: 11
Мнение Трабант - смяна на двигател - да или не?
Здравейте,

Пиша с молба за съвет :)
Преместих се да живея в мнооого топла страна и си вземах Трабчо с мен. Притеснявам се, че двигателят (с въздушно охлаждане) може да не издържи на местните температури - през лятото става до 50+ C.
Моля посъветвайте:
- Трябва ли да се смени двигателя?
- Може ли някак да се тунингова/ нещо да се добави на сегащния двигател за да може да издържа на тези температури?
- Какъв двигател би бил подходящ?
- Какво друго е задължително да се смени ако двигателят се сменя?

Надявам се ще можете да ми отговорите :)

Благодаря.

Вирджиния


Вторник, 16.07.2013 г. 12:25 ч.
Профил
JDM

Регистриран на: Понеделник, 18.02.2008 г. 21:33 ч.
Мнения: 124
Местоположение: Sofia
Мнение Re: Трабант - смяна на двигател - да или не?
и страната е ...


Вторник, 16.07.2013 г. 16:03 ч.
Профил
Некадърник

Регистриран на: Понеделник, 11.02.2008 г. 16:33 ч.
Мнения: 113
Мнение Re: Трабант - смяна на двигател - да или не?
в Африка , а по въпроса- едва ли е необходимо нещо специално- едни чехи обиколиха половин Азия- Казахстан, Узбекистан, Пакистан и Африка- от Египет до Кейптаун- все жега. Много ми е интересно как реагират местните на екзотиката, която си им представила?


Вторник, 16.07.2013 г. 23:01 ч.
Профил
Начинаещ
Аватар

Регистриран на: Неделя, 19.10.2008 г. 22:57 ч.
Мнения: 11
Мнение Re: Трабант - смяна на двигател - да или не?
Здравейте,

Страната е Обединени Арабски Емирства.

DoctorZizi, как си? Хайде пак да спасяваш моето Трабантче :)
Местните досега не могат да се начудят каква е тази кола :) даже в документите е записан като "volkswagen" :)

Проблемът е, че тук и колите с водно охлаждане прегряват постоянно. Задръстванияата са много големи и се притеснявам, че ако трябва да карам градско често, колата ще прегерее. Тук е доста по-топло отколкото в Египет с месеци в които температурата е около и над 50 С. Има ли начин да проверявам дали двигателят прегрява? Мога ли да добавя нещо за охлаждане?
Какъв двигател би бил подходящ ако трябва да го сменям?

Мерси.

Вирджиния


Сряда, 17.07.2013 г. 08:28 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 20:43 ч.
Мнения: 455
Местоположение: с.Кирилово
Automobile: Trabant 601
Мнение Re: Трабант - смяна на двигател - да или не?
Предимството на въздушното охлаждане е ,че не хвърля вода и не те оставя насред пътя.Признаците че е прегрял е ,че губи мощност и почва да звъни.Спираш чакаш да изстине ,въртиш ключа и палиш.
Спасение в задръстването няма.Гаси двигателя като се очертава дълго чакане на място.В движение може от време на време лекичко да дръпваш смукача-по-богатата смес по ниска температура.Евентуално може да се заиграе с ремъчните шайби на перката така ,че да и се качат оборотите.

_________________
Къни и фърга
http://vbox7.com/play:b253bfd8


Сряда, 17.07.2013 г. 09:24 ч.
Профил
Некадърник

Регистриран на: Понеделник, 11.02.2008 г. 16:33 ч.
Мнения: 113
Мнение Re: Трабант - смяна на двигател - да или не?
здравей Вирджиния, много се радвам, че си спомняш за мен. Радвам се , че Траби продължава да слуша. По спомени от преди няколко години си говорехме за Мароко и затова писах Африка, но това няма значение. За Траби- ще се опитам да ти намеря един уред с чиято помощ да можеш да следиш температурата/ трябва да се обадя да го произведат/. Един въпрос, че не си спомням дали имаше разходомер на твоето Тт- до километража в дясно има ли един по- малък уред, който показва с колко "газ" се движиш? Най- добре снимай таблото. Ако уреда не работи, на негово място ще се постави новия уред. За варианта с турбината-там едва ли има кой да го направи, а и ще трябва да се експериментира. Явно тук ще трябва да се произведе и да се изпрати готова турбина. Но едно по едно- пиши и ще помагаме. Може ли да снимаш документите на Трабант фолксвагенът за личният ми архив и една актуална снимка- благодаря.


Сряда, 17.07.2013 г. 10:52 ч.
Профил
Мисли си че знае всичко
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 16.08.2010 г. 17:23 ч.
Мнения: 242
Местоположение: София
Skype: k.i.p._ut
Automobile: Trabant 601S
Мнение Re: Трабант - смяна на двигател - да или не?
Казвам едно голямо евала! Това е супер , че си взела Трабанта си със теб чак там. Това показва , колко много обичаш тази кола. :)

Сега по темата:

Автомобилите , като цяло се проектират за температури от -30 до +50. (поне така съм чул , ако съм сгрешил , нека бъда поправен) Германците изчисляват винаги нещата. Не би трябвало да има някакви проблеми с охлаждането. Има автомобили със къде къде по-лошо охлаждане. Турбината е достатъчно голяма, за да осигурява въздушен поток към цилиндрите. Препоръчвам следното нещо , за да се избегнат евентуални прегрявания:

Сваля се шумопоглъщащия кожух - това е се едно да носиш палто в топло време...
Най-добре е да се почистят ребрата на цилиндрите , защото с годините се трупа всичко между тях.
Ламариненият кожух също е препоръчително да се почисти. Най добре е както казва доктора , да се сложи един уред за да се наблюдава температурата. В тези жеги не е препоръчително да държиш дълго време двигателя във високи обороти, по простата причина , че се отделя повече топлина. Максималната скорост не я поддържай много дълго , отпусни за малко педала на газта после пак подай и така. Общо взето това са съветите, за които се сещам. Изобщо избягвай да претоварваш колата , освен ако не е аварийно и крайно наложително! От друга страна не го карай в много ниските обороти , защото тогава двигателят също се мъчи.

Мен друго ме притеснява , например как ще се сдобиваш със части. Все пак това са 25+ годишни коли и е нормално нещо по тях да се смени или счупи.

Успех и пиши какво се случва с трабчо! :)

_________________
Защо точно два такта? - Защото един не е достатчен , а четири са прекалено много!


Сряда, 17.07.2013 г. 12:38 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти

Регистриран на: Четвъртък, 15.11.2012 г. 14:02 ч.
Мнения: 121
Местоположение: Варна
Skype: air1239
Automobile: рено,трабант
Мнение Re: Трабант - смяна на двигател - да или не?
Да се включа и аз по темата: Двигателите с вътрешно горене , работят най добре в диапазона 80 - 90 градуса/ за трабант мисля , че е до 120 градуса/. Това знам аз. Според мен , най добре е първо да можеш да следиш температурата. Тоест да се сложи някакъв термометър който да я следи. Второ - според мен мисля , че е добро решение ако се сложи по малка ремъчна шайба на турбината./това ще увеличи оборотите и, ще подава повече въздух/Също така може да се махне и задния капак на двигателя. И накрая да кажа , че от клиповете на момчетата които обикаляха с трабанта в Азия и Африка съм запомнил, че имаха проблеми със запрашения от пясъка въздух и си бяха сложили допълнителен филтър.
Това е от мен.
Поздрави.


Сряда, 17.07.2013 г. 18:51 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 05.06.2008 г. 21:45 ч.
Мнения: 150
Местоположение: Първомай Пловдовско
Automobile: трабстер + фиат
Мнение Re: Трабант - смяна на двигател - да или не?
Аз бих препоръчал да се махне онзи големия кюнец, и шайба за турбинката ако се направи ще е супер.

_________________
Преди години жените готвеха като майка ми, а сега пият като баща ми!


Четвъртък, 18.07.2013 г. 02:26 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 26.04.2010 г. 16:03 ч.
Мнения: 492
Местоположение: Ловеч
Automobile: 2 трабанта
Мнение Re: Трабант - смяна на двигател - да или не?
http://www.buyincoins.com/item/649.html възможно най-евтиния термометър с възможност за вграждане в таблото. Достатъчно дълъг е - 1м и може да се забоде между ребрата на някой от цилиндрите. Работи до 70 градуса гарантирано. Над тази температура направо гасне дисплея.. Това като идея само..

_________________
Изображение


Четвъртък, 18.07.2013 г. 08:59 ч.
Профил
Некадърник

Регистриран на: Понеделник, 11.02.2008 г. 16:33 ч.
Мнения: 113
Мнение Re: Трабант - смяна на двигател - да или не?
Хрис, този уред и аз си го мислех, но сина като каза до колко мери и го забравих. Инженера е този дето ги прави като за нас, но сега вместо с Вг уред ще трябва да се " пребори" с трабантов водомер.


Четвъртък, 18.07.2013 г. 10:57 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 20:43 ч.
Мнения: 455
Местоположение: с.Кирилово
Automobile: Trabant 601
Мнение Re: Трабант - смяна на двигател - да или не?
Малко извън темата , някой мерил ли е температурата на мотора когато е загрял до работна температура.Сега има едни дистанционни инфрачервени термометри.Интересно ми е колко поддържа и как зависи от околната температура.

_________________
Къни и фърга
http://vbox7.com/play:b253bfd8


Петък, 19.07.2013 г. 15:00 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 26.04.2010 г. 16:03 ч.
Мнения: 492
Местоположение: Ловеч
Automobile: 2 трабанта
Мнение Re: Трабант - смяна на двигател - да или не?
Е някой трябва да се прежали да си купи такъв термометър. Има ги в същия сайт който посочих. Докторе, всички термометри електронни са до 70 градуса няма как...

_________________
Изображение


Петък, 19.07.2013 г. 15:32 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти

Регистриран на: Четвъртък, 15.11.2012 г. 14:02 ч.
Мнения: 121
Местоположение: Варна
Skype: air1239
Automobile: рено,трабант
Мнение Re: Трабант - смяна на двигател - да или не?
Имам мултицет като от този сайт :
http://nnelectronic.com/product.php?ProductID=154131
С кабелите които са дадени в дясно на снимката се мери температура.
Мери доста точно . Имам домашен инкубатор за яйца и с този мултицет контролирам температурата. Моят го купих от Конрад преди няколко години за около 10-12лв.
Когато се освободя мога да пробвам да направя замермане. Мери /по инструкция до 1000 градуса/, аз съм мерил във фурната до 300 градуса.


Петък, 19.07.2013 г. 18:14 ч.
Профил
Некадърник

Регистриран на: Понеделник, 11.02.2008 г. 16:33 ч.
Мнения: 113
Мнение Re: Трабант - смяна на двигател - да или не?
hrisvasilis написа:
...Докторе, всички термометри електронни са до 70 градуса няма как...

ти може и да знаеш, но аз трябва да питам, защото съм неграмотен. Тази камера дето ми я достави, по мое време и по шпионските филми я нямаше. След няколко дни същата ще бъде въведена в действие за обследване на кухините на един проект.


Петък, 19.07.2013 г. 23:51 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов