Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Трабант - смяна на двигател - да или не? 
Автор Съобщение
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 05.06.2008 г. 21:45 ч.
Мнения: 150
Местоположение: Първомай Пловдовско
Automobile: трабстер + фиат
Мнение Re: Трабант - смяна на двигател - да или не?
doctorZizi написа:
........ Инженера е този дето ги прави като за нас, но сега вместо с Вг уред ще трябва да се " пребори" с трабантов водомер.


Сподели си Докторе, идеята пък може и да се измисли нещо, та да я пуснем в действие.

_________________
Преди години жените готвеха като майка ми, а сега пият като баща ми!


Неделя, 21.07.2013 г. 13:30 ч.
Профил
Некадърник

Регистриран на: Понеделник, 11.02.2008 г. 16:33 ч.
Мнения: 113
Мнение Re: Трабант - смяна на двигател - да или не?
Трабантовия водомер да стане термометър или в кутийката му да се монтира необходимото, за да стане термометър. Все пак не трябва да се излагаме пред арабите с недоделки- трябва да е като заводско.


Неделя, 21.07.2013 г. 22:45 ч.
Профил
Мисли си че знае всичко
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 16.08.2010 г. 17:23 ч.
Мнения: 242
Местоположение: София
Skype: k.i.p._ut
Automobile: Trabant 601S
Мнение Re: Трабант - смяна на двигател - да или не?
Е защо не казахте водомера да го преправим , това пък е още по лесно!

Значи понеже съм поразучил тук-там , интегралната схема , която е вътре се управлява по напрежение! Т.е. има едно краче на което е подава някакво напрежение и има няколко крачета които са изходите към светодиодите. Има и още едно за захранване. Сега не мога точно да предоставя снимки или чертежи , че съм на село и пиша на полеви условия... Предполагам до няколко дни ще успея да ги намеря, като се прибера.

Да се върнем на темата:

Значи понеже това се управлява по напрежение , много лесно може да се сложи едно терморезистор или термотранзистор , където уреда отчита пада на напрежението върху съпротивлението или пък усилването по напрежение от транзистора. Първо можеш да си мериш до такава температура , до каквато може да върши функцията си термоелемента , второ не е особено скъпо. Според мен е удачно да бъдат и двата уреда там и разходомерът , и самоделният термометър.

Имам и още една идея. Тези интегрални схеми имат аналог , ще го потърся или може да се земе от втори "водомер" (т.е да се сложи втора такава схема ,за управлението на термометъра), където да се сложат само 4 лампички (светодиода) някъде по циферблата да се надупчи културно. Примерно 1 зелена , 2 жълти и една червена (както вартбурга). Все пак може да стане съвсем заводско. За справка - уреда на вартбурга има 3 такива интегрални схеми в себе си за трите светодиодни стълбици :)

Ако има интерес мога да се заема да нахвърлям нещо на лист хартия, когато се върна?

_________________
Защо точно два такта? - Защото един не е достатчен , а четири са прекалено много!


Вторник, 23.07.2013 г. 14:30 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 05.06.2008 г. 21:45 ч.
Мнения: 150
Местоположение: Първомай Пловдовско
Automobile: трабстер + фиат
Мнение Re: Трабант - смяна на двигател - да или не?
[quote="K.I.P."]Е защо не казахте водомера да го преправим , това пък е още по лесно!



....... Тези интегрални схеми имат аналог.........

A 277 D

_________________
Преди години жените готвеха като майка ми, а сега пият като баща ми!


Вторник, 23.07.2013 г. 23:29 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 26.04.2010 г. 16:03 ч.
Мнения: 492
Местоположение: Ловеч
Automobile: 2 трабанта
Мнение Re: Трабант - смяна на двигател - да или не?
Ами хайде K.I. P. преработи го като е лесно. Аз докато направя "водомера' на оборотомер ми трябваше месец.
Аналозите на A277D са три
И трите трудно се намират...

_________________
Изображение


Сряда, 24.07.2013 г. 21:40 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 05.06.2008 г. 21:45 ч.
Мнения: 150
Местоположение: Първомай Пловдовско
Automobile: трабстер + фиат
Мнение Re: Трабант - смяна на двигател - да или не?
Това харесва ли ти? /Лицевия панел го няма но това е въпрос на време/
Уредчето на пръв поглед по нищо не се различава от останалите само с това, че има още един проводник!


Прикачени файлове:
Untitled.png
Untitled.png [ 161.53 KiB | Прегледано 12787 пъти ]

_________________
Преди години жените готвеха като майка ми, а сега пият като баща ми!
Петък, 02.08.2013 г. 23:22 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 21:56 ч.
Мнения: 640
Мнение Re: Трабант - смяна на двигател - да или не?
А каква всъщност е идеята да "правите" нещо, което се продава в магазина?
Дигиталните термометри ли свършиха, сондите ли...Защо за всичко трябва винаги да избирате най-сложния начин?
Нищо не пречи да си вземете и датчик от кола с водно охлаждане, заедно с уреда.Пак същото ще мери. Или айде, да не е за водата, за масло да е, че покрива до към 120 градуса. Какво ви влече все да "правите", не мога да разбера.По-добро от вече направеното и измисленото няма да стане. Това е един прост термометър, вие я карате все едно правите бета версия на андронния колайдер.

_________________
Libenter homines id, quod volunt, credunt


Събота, 03.08.2013 г. 21:21 ч.
Профил ICQ
Некадърник

Регистриран на: Понеделник, 11.02.2008 г. 16:33 ч.
Мнения: 113
Мнение Re: Трабант - смяна на двигател - да или не?
Санта пак се появи- дигиталните са до 70 градуса, а на нас ни трябва поне до 120. Другото по- интересно е да се вгради в съществуващото място на водомера и да се пусне само едно кабелче за термометъра. Мишел вече е направил каквото трябва и в близките дни ще добие завършен вид.


Събота, 03.08.2013 г. 23:57 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 05.06.2008 г. 21:45 ч.
Мнения: 150
Местоположение: Първомай Пловдовско
Automobile: трабстер + фиат
Мнение Re: Трабант - смяна на двигател - да или не?
Santa написа:
А каква всъщност е идеята да "правите" нещо, което се продава в магазина?
Дигиталните термометри ли свършиха, сондите ли...Защо за всичко трябва винаги да избирате най-сложния начин?
Нищо не пречи да си вземете и датчик от кола с водно охлаждане, заедно с уреда.Пак същото ще мери. Или айде, да не е за водата, за масло да е, че покрива до към 120 градуса. Какво ви влече все да "правите", не мога да разбера.По-добро от вече направеното и измисленото няма да стане. Това е един прост термометър, вие я карате все едно правите бета версия на андронния колайдер.



Топлата вода колега, е открита доста отдавна, а и в случая никой не се стреми да я отрива!

_________________
Преди години жените готвеха като майка ми, а сега пият като баща ми!


Неделя, 04.08.2013 г. 00:00 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  

Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов