Напиши нова тема Отговори на тема  [ 40 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Как се снижава трабант? 
Автор Съобщение
Начинаещ
Аватар

Регистриран на: Събота, 05.06.2010 г. 21:49 ч.
Мнения: 7
Местоположение: Plovdiv
Skype: lz1jpj
Мнение Re: Как се снижава трабант?
Теоретически,окачването е конструктивен възел където ресьор/пружина/ и амортисьор работят заедно.Промениш ли еднот - ще промениш работата и на другото.Обикновено промяната е към по-лошо.
Хората сменят окачването комплект,ако искат да си изпипат работата и да постигнат търсения ефект.
За Трабанта,който се слави с добрата си проходимост извън пътя и ниска скорост на шосе си мисля,че не е добра идея пипането на окачването по метода на пробата и грешката...само разочарование,загуба на време и пари,и в крайна сметка - нищо насреща.
Така търсения визуален ефект от снижаването може да се постигне и с подбора на подходящи нископрофилни гуми.Сега поне изборана гуми и джанти е голям,малко повече ровене из нета се иска.
Тези дни се надявам да се похваля и аз с Трабант,но от сега се замислям как да го повдигна още малко,обратно на настоящата тема...всеки луд с номера си и аз с моя,както се казва. :D


Вторник, 06.07.2010 г. 10:05 ч.
Профил
Детската градина rlz
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 07.02.2008 г. 11:53 ч.
Мнения: 1183
Местоположение: Пловдив
Automobile: Trabant 601s
Мнение Re: Как се снижава трабант?
siso написа:
Аз си мисля, че като се смали чашката окачването ще стане и по-меко.
Защото пружината няма да е толкова сгъната.

Тук изниква въпроса дали по-мекото окачване ще е толкова кофти или повече, колкото е и по-твърдото. :mehehehehe:

А не знам ония другите чашки, които се слагаха там където се захваща носача за да се изправят колелата, дали няма да има голямо натоварване там?

Изобщо много приказки и аз поне не разбрах дали да режа пружината, дали да смалявам чашката над нея или да сложа спейсъри или как да ги нареча на носачите ?
Вариантите са три и аз искам да знам, кой предоставя повече плюсове отколкото минуси?

:mrgreen:

п.с. Айде казвайте, че съм махнал единия амортисьор и не мога да ползвам колата сега.



Майсториии [smilie=gaaaaaaa]
Много шум за нищо стана май.
Кажете кой вариант е най-удачен за да променя този грозен наклон на колелата.
Трабанта сега седи с единия заден крак във въздуха и не се кара.


Четвъртък, 08.07.2010 г. 11:09 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:35 ч.
Мнения: 643
Местоположение: Варна
Мнение Re: Как се снижава трабант?
Ако няма да го сваляш - слагаха се едни "чашки" на задните вътрешни тампони на носачите, с което гумите от \-/ ставаха /-\ или |-|, в зависимост от височината на "чашките".
Другия вариант е с едни по-къси пружини и по-къси амортисьори - товава ще получиш и по-добра стабилност, но ще трябва да мислиш и за предницата. Там пък от своя страна, един швабин мисля, беше сложил едно "метално блокче" като подложка между предния ресьор на трабанта и магарето, и съответно по-къси и твърди амортисьори. Определено се получава много красиво и със сигурност ефективно! Ако си максималист, може да дадеш ресьора на някой ковач да го "втвърди" малко за максимален ефект относно стабилността, иначе подобрение ще имаш само от по-ниския център на тежестта и по-твърдите амортисьори. Втвърдиш ли и ресьора, можеш да ходиш на картинг пистата в Плевен да им вземеш акъла!
Комбинирайки 2-та варианта, които ти предложих, кажи-речи може да си избереш точно колко да е висок трабанта ти и точно каква стойка да има - гумите колко да са разтворени, колко да е хода им и т.н.
Всичко го имаше из старите форуми снимано, обсъждано и т.н. Предполагам се досещаш за какво ти говоря. ;)

_________________
Прави к'вот трябва, пък да става к'вот ще!
Изображение


Петък, 16.07.2010 г. 01:38 ч.
Профил ICQ
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение Re: Как се снижава трабант?
Втулки на носачите.

_________________
МВ-7. Парапети, сенници, щори, слънчеви бойлери


Понеделник, 19.07.2010 г. 08:46 ч.
Профил
Детската градина rlz
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 07.02.2008 г. 11:53 ч.
Мнения: 1183
Местоположение: Пловдив
Automobile: Trabant 601s
Мнение Re: Как се снижава трабант?
Да питам тук пък може и някой, който знае да отговори.

Трабантовите предни носачи са два вида( поне аз за толкова се сещам) - такива с планка за ремъка, който се закача за купето ( по-старата модификация) и такива, които нямат такава планка (по-новите).

Въпроса ми е : Всички Трабантови носачи с еднаква дължина и размери ли са ?
Защото на мен ми се струва, че по-старите са по-дълги от по-новите.


Понеделник, 20.06.2011 г. 22:15 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Понеделник, 09.05.2011 г. 01:42 ч.
Мнения: 14
Местоположение: Rakovski
Skype: kyolov13
Мнение Re: Как се снижава трабант?
Всеки говори за заместващи пружини и твърди амортисьори, но никои не споменава от какъв автомобил биха станали добре. Никои ли не го е правил?
Търсил съм в склад за авто части за отзад нищо не открих, пружините на трабанта бяха най-къси.


Вторник, 28.07.2015 г. 13:19 ч.
Профил
Trabant ML
Аватар

Регистриран на: Петък, 30.07.2010 г. 19:39 ч.
Мнения: 448
Automobile: Трабант 601
Мнение Re: Как се снижава трабант?
Аз съм писал и съм качил снимки на моите задни амортисьори. Ама кой да чете. По лесно е да питате. Предни амортисьори от лада, чинийка в която ляга пружината от голф 3, пружина от голф 3 рязана, над пружината всичко се ползва от оригиналния амортисьор.

_________________
С други думи, тия коне искат да ядат!Колкото повече ги юркаш толкова повече си 'апват.
Колкото повече ги 'раниш , толкова повече бягат.ОК?


Вторник, 28.07.2015 г. 15:28 ч.
Профил
Детската градина rlz
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 07.02.2008 г. 11:53 ч.
Мнения: 1183
Местоположение: Пловдив
Automobile: Trabant 601s
Мнение Re: Как се снижава трабант?
Мда и аз съм писал.
Аз пък почнах да си правя с пружина от поло, ама към момента съм зарязал нещата.
Качил съм снимки, обяснения и т.н.
Не че съм го сглобил и тествал, ама все пак е някакво начало от което да почнеш да търсиш подходящия за тебе вариант.


Вторник, 28.07.2015 г. 15:37 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Понеделник, 09.05.2011 г. 01:42 ч.
Мнения: 14
Местоположение: Rakovski
Skype: kyolov13
Мнение Re: Как се снижава трабант?
Извинявам се. Не ме е мързи да чета, явно е в друга тема която не съм видял. Бих благодарен ако ми кажете коя е тя,заедно със снимките. [smilie=2beers]


Вторник, 28.07.2015 г. 19:11 ч.
Профил
Trabant ML
Аватар

Регистриран на: Петък, 30.07.2010 г. 19:39 ч.
Мнения: 448
Automobile: Трабант 601
Мнение Re: Как се снижава трабант?
Изображение
Изображение
Изображение

_________________
С други думи, тия коне искат да ядат!Колкото повече ги юркаш толкова повече си 'апват.
Колкото повече ги 'раниш , толкова повече бягат.ОК?


Сряда, 29.07.2015 г. 11:56 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 40 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов