Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Въпрос за гумички на спирачна помпа 
Автор Съобщение
Начинаещ

Регистриран на: Вторник, 15.01.2019 г. 00:23 ч.
Мнения: 3
Местоположение: Пазарджик
Мнение Въпрос за гумички на спирачна помпа
Здравейте и ЧНГ. Извинявам се че Ви изоставих, но животът ме грабна с голямата си уста, изяде ме и ме исра, но това е друга тема.
Та ПоМоЩ !!!
На един много добър човек спирачната помпа е сдала багажа, говорим за трабант. Мога да му намеря гумички, (надявам се) но нямам размерите им. За съжаление не знам модела на помпата или от коя година + - е. Аз мога да му сваля от моя, ама той седи забравен от времето и вече и тя може да се е скапала от седяне. Та търсим решение, гумички, помпа да намерим, размери ... или каквото и да е решение, аз ще се опитам да намеря повече инфо за неговата помпа (човекът е от Варна впрочем) знам че ще ми помогнете мили хора.

П.П. Ако се чудите все още кой съм (аз съм от Йордан от Пазарджик, все още съм притежател на жълто-черния трабант)


Вторник, 15.01.2019 г. 00:33 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 13.05.2010 г. 18:56 ч.
Мнения: 398
Местоположение: Самоков
Skype: няма
Automobile: Trabant 601s-kombi
Мнение Re: Въпрос за гумички на спирачна помпа
Най вероятно помпата е двукръгова/от казанчето влизат в нея 2 маркуча/.Обаждаш се по тел. в някой магазин/без да правя реклама/ да речем в "Далия"-В.Търново и искаш комплект гумички за такава помпа.Разглобяваш внимателно неговата помпа ,почистваш и като внимаваш да не объркаш реда на сглобяване и посоката на гумичките,внимателно сглобяваш,под двата щуцера от които влиза спирачната течност има по една съчма,гледаш при сглобяването да си легнат в леглата на помпата/става като натиснеш с нещо буталцата навътре/,държиш натиснато и спускаш съчмичките една по една/ и после завиваш отгоре щуцерите.Ако внимаваш ще се справиш!УспеХ!


Вторник, 15.01.2019 г. 07:49 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Вторник, 15.01.2019 г. 00:23 ч.
Мнения: 3
Местоположение: Пазарджик
Мнение Re: Въпрос за гумички на спирачна помпа
Благодаря за отговора, но това ще е план Б (не че нещо не ми харесва, но знам че ако са унгарски гумички, много бързо се скапват, особено ако се сложи некачствена течност, а човекът едва ли ще купи феродо или игат или т.н.) та идеята ми беше по възможност с размерите има в Пазарджик един магазин за гумички, та там са качествени материали, изпробвано, само отиваш с размерите и се намират.


Вторник, 15.01.2019 г. 11:09 ч.
Профил
Детската градина rlz
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 07.02.2008 г. 11:53 ч.
Мнения: 1183
Местоположение: Пловдив
Automobile: Trabant 601s
Мнение Re: Въпрос за гумички на спирачна помпа
Това трябва да е за двукръговата.
Мога да ти дам гумичка да си търсиш по нея.


Прикачени файлове:
phpExGobRAM.jpg
phpExGobRAM.jpg [ 21.12 KiB | Прегледано 10667 пъти ]
Вторник, 15.01.2019 г. 19:34 ч.
Профил
Trabant ML
Аватар

Регистриран на: Петък, 30.07.2010 г. 19:39 ч.
Мнения: 448
Automobile: Трабант 601
Мнение Re: Въпрос за гумички на спирачна помпа
Големия диаметър на гумичката е 19.05мм, a не 18мм. Онзи ден си взех от търновския магазин на цена от 9 лева.

_________________
С други думи, тия коне искат да ядат!Колкото повече ги юркаш толкова повече си 'апват.
Колкото повече ги 'раниш , толкова повече бягат.ОК?


Последна промяна mladen201 на Вторник, 22.01.2019 г. 12:07 ч., променена общо 1 път

Неделя, 20.01.2019 г. 22:15 ч.
Профил
Скрита лимонка
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 10:26 ч.
Мнения: 334
Местоположение: София
Automobile: 601L88,601K89,601K90
Мнение Re: Въпрос за гумички на спирачна помпа
Унгарските гумички са по-големи по периферията от немските и българските, и трябва да се внимава при монтажа им!
При монтажа внимавайте за посоката(огледайте хубаво оригиналните гумички преди да ги свалите).
Не купувайте на парче, вземете си комплект(ако е унгарски поне 2, че се късат при монтажа),
в него има и едни малки уплътнители за клапанчетата горе.
Отзад под капачката на помпата също има уплътнение(като шайба/няма го в комплекта)
и то се сменя, внимавайте с крачетата на капачката, че лесно се чупят.
За прибирането на буталата, колегата niki_k е обяснил.


Понеделник, 21.01.2019 г. 15:14 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 13.05.2010 г. 18:56 ч.
Мнения: 398
Местоположение: Самоков
Skype: няма
Automobile: Trabant 601s-kombi
Мнение Re: Въпрос за гумички на спирачна помпа
Колеги,отворих и само почистих една помпа,след сглобяването използвах 3 запушени тръбички и след протичане от двата кръга на течност затворих отворите,като оставих сп.течност в казанчето.Така можете да запазите помпата от блокиране.


Прикачени файлове:
DSCN7851.jpg
DSCN7851.jpg [ 169.27 KiB | Прегледано 10515 пъти ]
DSCN7852.jpg
DSCN7852.jpg [ 160.17 KiB | Прегледано 10515 пъти ]
Коментар на файл: Надявам се снимките да са полезни.
DSCN7853.jpg
DSCN7853.jpg [ 163.59 KiB | Прегледано 10515 пъти ]
Четвъртък, 24.01.2019 г. 20:15 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Вторник, 15.01.2019 г. 00:23 ч.
Мнения: 3
Местоположение: Пазарджик
Мнение Re: Въпрос за гумички на спирачна помпа
Екстра. Да кажа че свалих помпата от трабанта на баща ми който за съжаление се разпада. Помпата беше пълна с течност, свалих я комплект с казанчето (в него също имаше). Пратих я на човека и имам план Б ако и тя е проблемна. Благодаря на всички за отговорите и помощта. Искам да си кажа честно че не очаквах този форум за жив, но уви и за мое голямо щастие Вие сте винаги на линия. Благодаря че сте го запазили и сте запазили двутактовия дух. [smilie=2beers]


Петък, 08.02.2019 г. 21:02 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  

Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов