Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Проблем с клемореда на Траби??? 
Автор Съобщение
Начинаещ

Регистриран на: Събота, 10.09.2016 г. 09:31 ч.
Мнения: 9
Местоположение: Бургас
Мнение Проблем с клемореда на Траби???
Здравейте колеги от скоро имам трабант.От самото начало имам проблеми с него,но се спрявих с тях.Та сегашния проблем е следния колата пали нормално но когато върна ключа не угасва и затова съм пренуден да спирам бензина и така угасва.На какво се дължи това.Благодаря предварително.

:D


Събота, 10.09.2016 г. 09:43 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Петък, 15.02.2008 г. 22:12 ч.
Мнения: 305
Местоположение: София
Automobile: 601K S de luxe
Мнение Re: Проблем с клемореда на Траби???
Какво точно се случва, когато върнеш ключа? Светва ли червената лампа за зареждането? От празни обороти ли изключваш двигателя?
Ако няма други аномалии, то проблемът е сигурно в клемореда зад контактния ключ. Докато отстраниш проблема в никакъв случай недей да гасиш двигателя от клемата на акумулатора! Платката на електронното запалване ще изгори веднага.


Събота, 10.09.2016 г. 13:11 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Събота, 10.09.2016 г. 09:31 ч.
Мнения: 9
Местоположение: Бургас
Мнение Re: Проблем с клемореда на Траби???
Благодаря за вниманието колега.Та за проблема когато дам на контакт лампата светва и си паля нормално,но когато искам да изгася двигателя връщам ключа но нищо не се получава,а лампата не светва повече.Та въпроса ми е как се сваля клемореда и може ли да се отремонтира или продават ли се някъде. :D


Събота, 10.09.2016 г. 16:56 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 13.05.2010 г. 18:56 ч.
Мнения: 398
Местоположение: Самоков
Skype: няма
Automobile: Trabant 601s-kombi
Мнение Re: Проблем с клемореда на Траби???
Колега,клеморедите за трабант са 2 модела.За по стария модел-с болтчета са захванати жиците,за по новия мод.се надяват с клеми.Ако трабанта ти е с елестронно-втория модел.Попитай в магазин "Далия"-В.Търново/без да им правя реклама/-работят с Еконт и са точни според мен.Тел им е 062605110.


Неделя, 11.09.2016 г. 07:40 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Събота, 10.09.2016 г. 09:31 ч.
Мнения: 9
Местоположение: Бургас
Мнение Re: Проблем с клемореда на Траби???
Да разбрах моя е от по-старите с болчета.Та въпроса ми е как се отваря и може ли да се ремонтира.


Понеделник, 12.09.2016 г. 15:27 ч.
Профил
Научи се да сменя скоростите

Регистриран на: Събота, 23.11.2013 г. 00:19 ч.
Мнения: 63
Местоположение: Варна
Мнение Re: Проблем с клемореда на Траби???
Да,отваря се и може да се ремонтира.След това обаче трябва внимателно да го свържеш по схемата.Имай предвид че много трудно се работи под таблото.Трябва да извадиш седалката.


Понеделник, 26.09.2016 г. 20:36 ч.
Профил
Научи се да сменя скоростите

Регистриран на: Понеделник, 02.12.2013 г. 14:29 ч.
Мнения: 67
Местоположение: близо до София
Мнение Re: Проблем с клемореда на Траби???
а дали не е по- лесно да свали клемореда, да го ремонтира или подмени с нов и тогава да го върне на мястото му, вместо да работи под таблото. Убеден ли си , че клемореда е правилно свързан? Може би е крайно време да напишеш кога е произведен Трабанта, за да не се гадае какво, къде, кои и.т.н.


Вторник, 27.09.2016 г. 21:25 ч.
Профил
.
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 10:27 ч.
Мнения: 137
Местоположение: София
Мнение Re: Проблем с клемореда на Траби???
Когато е загрят двигателя , на много километри от производството , не са сменявани сегменти и има луфтове, може да се стигне до това положение.
Дори и без да е на "контакт" самата горивна смес се самовъзпламенява и работи на принципа на дизелов двигател .
Това ми се случи много отдавна , когато купих първият Трабант, карах в планина по нагорно и изключих от "контакт" извадих ключа , а двигателя си работи, слагам ключа. пак на "контакт " ,пак изключвам и след като не загасна дадох на "скорост" при натиснат педал на съединителя , натискам и спирачката , отпускам съединителя и двигателя изгасна.
Замислих се тогава защо стана така и след като си спомних какво съм учил за двигателите и техните повреди, разбрах ,че е станало това, което описах.
Затова ,колега, опиши какво е станало и при какви условия , за да може да се даде отговор, има много неща за които да се пише.

_________________
винаги може да се научи нещо ново


[Изображение


Четвъртък, 29.09.2016 г. 22:15 ч.
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  

Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов