Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Помощ!! Вече счупих Трабанта :( 
Автор Съобщение
Начинаещ
Аватар

Регистриран на: Вторник, 07.06.2016 г. 12:47 ч.
Мнения: 14
Местоположение: София
Skype: niccolo.zanotelli
Мнение Помощ!! Вече счупих Трабанта :(
Скъпи колеги,
за съжаление моята мечта си счупи на третия ден ... Трабантът, купен преди три дни, вървеше добре, само трябваше да давам газ постоянно за да не си изгаси когато си спирах ... но днеска, преди два часа, си случи неприятното. Връщах се от работа и вместо да пристига до къщи реших да покажа трабантчето на един приятел. Така отново отидох с приятеля на цариградско шосе на висока скорост (100 км/ч) от университет до пл. авиацията и обратното. Но когато се приближавахме, при връщане, към университета двигателят почне да прави метален шум, димът малко стане по бял, от първата на втората скорост колата се движеше по-бавно и на края, след 20 метра, се спре. Когато се опитвам да я паля не се чува стартера но само един електричен удар. Същовремено светлините и чистачките се активират нередовно когато въртя ключа.

Аз не съм експерт но ми се струва, че двигателя си е счупил. Какво точно не мога да го разбирам. По тази причина питам вас по-опитни, какво може да си е случило? Имате ли някое мнение?

В същото време ви питам и познавате ли честен майстор в София, който би могъл да реши проблема. И още ви питам според вас колко би могло да платя за такава работа?

Благодаря ви, за мен е тъжен момент ... :cry: :cry:


Неделя, 26.06.2016 г. 03:10 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 13.05.2010 г. 18:56 ч.
Мнения: 398
Местоположение: Самоков
Skype: няма
Automobile: Trabant 601s-kombi
Мнение Re: Помощ!! Вече счупих Трабанта :(
Колега,наистина жалко!Най-вероятно двигателя ти е блокирал!Металния звук може да се дължи на разпаднал се лагер на коляновия вал,или пък на задрало бутало в цилиндър,щом не върти на стартер.Свали свещите,изключи от скорост,нека някой ти натисне съединителя за да изолираш за момент скоростната кутия и пробвай на ръка да завъртиш вала/коляновия/,може да го завъртиш през турбината за охлаждане,ако си е на място ремъка.Не се ли върти,или върти ли се много трудно-сваляне на двигателя,разглобяване и ремонт.За добър майстор нека колегите от София ти помогнат или насочат!Успех!


Неделя, 26.06.2016 г. 06:44 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Вторник, 20.05.2014 г. 01:44 ч.
Мнения: 114
Местоположение: Пловдив
Skype: Skype
Automobile: 601, Lada 2101
Мнение Re: Помощ!! Вече счупих Трабанта :(
Хммм наистина интересно, да не би да си забравил маслото в бензина? При мене дълго време непален двигател прекъсваше, гърмеше през ауспуха, дори хвърляше искри, очаквах да блокира всеки момент, но уви, прочисти и сега направо не си иска гумите! Читав майстор според мен не ти трябва - разглоби си всичко сам и погледни кое - как работи. Като го закараш при някой друг, губиш удоволствието да си го отремонтираш сам... Трабантовия двигател е изключително прост! Ако е зарало бутало се свалят цилиндрите, шлайфат се до следващия ремонтен комплект, буталата се сменят със следващия размер също и се сглабя и върви още-по-добре. Ако е вала, тогава вече незнам какво се прави, някой друг да каже, а и мисля че има писано в другите теми.


Понеделник, 27.06.2016 г. 01:51 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Петък, 15.02.2008 г. 22:12 ч.
Мнения: 305
Местоположение: София
Automobile: 601K S de luxe
Мнение Re: Помощ!! Вече счупих Трабанта :(
Тодор Александров, майстор за София и околността, 0887334549

_________________
Шофьори от стомана карат коли от картон
Klubburinn Skynsemin ræður


Сряда, 29.06.2016 г. 02:03 ч.
Профил
Научи се да сменя скоростите

Регистриран на: Събота, 23.11.2013 г. 00:19 ч.
Мнения: 63
Местоположение: Варна
Мнение Re: Помощ!! Вече счупих Трабанта :(
Отварям темата за да обсъдим един въпрос.В книжката на трабанта е казано максималната скорост да не се поддържа повече от 15 минути.Наистина ли според вас движение с скорост,близка до максималната,продължително време при висока околна температура е противопоказно за двигателя?


Петък, 26.08.2016 г. 19:04 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов