Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
нещо вие 
Автор Съобщение
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 20:43 ч.
Мнения: 455
Местоположение: с.Кирилово
Automobile: Trabant 601
Мнение нещо вие
Днес като се прибирах от работа се яви неприятно виене на четвърта около 60км/ч , чува се само на четвърта и само около 60-70. Маслото е 90 EP .Четох в книжката за трабанта ,че се дължало на няква несинхронна работа на зъбните колела в диференциала и не било болка за умиране ама хубаво било да се регулира. Някакъв акъл да дадете?

_________________
Къни и фърга
http://vbox7.com/play:b253bfd8


Сряда, 20.02.2008 г. 22:05 ч.
Профил
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение 
Препоръчаното масло за трабант в България е еп-80. 90 е само пристата доколкото знам и там се комбинират фалшиво+неподходящо масло. Опирай да налееш нещо хубаво за 20-25лв - кастрол, мобил, валволин и токувиж спре да вие.


Четвъртък, 21.02.2008 г. 00:58 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 21:56 ч.
Мнения: 640
Мнение 
Пристата за скорости няма нищо общо с ментаците за 2Т мотори.
Определено ако имаш проблем,той не е от пристата.Маслото си е достатъчно добро.Единственият му недостатък е,че идва малко гъсто зимата.Но като качество няма абсолютно никакъв проблем.


Четвъртък, 21.02.2008 г. 01:25 ч.
Профил ICQ
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 21:27 ч.
Мнения: 134
Местоположение: Русе
Мнение 
Че ти си имат и рядко , имат си такова което го водят спортно :D

_________________
Изображение


Четвъртък, 21.02.2008 г. 09:21 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 20:43 ч.
Мнения: 455
Местоположение: с.Кирилово
Automobile: Trabant 601
Мнение 
Де да знам , в книгата "Аз управлявам трабант" е препоръчано ЕП90 и за това му сложих такова /пък и го имах безпари/. Ще го сменя в събота с по-редичко дано спре да вие.

_________________
Къни и фърга
http://vbox7.com/play:b253bfd8


Четвъртък, 21.02.2008 г. 09:32 ч.
Профил
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение 
Santa написа:
Пристата за скорости няма нищо общо с ментаците за 2Т мотори.
Определено ако имаш проблем,той не е от пристата.Маслото си е достатъчно добро.Единственият му недостатък е,че идва малко гъсто зимата.Но като качество няма абсолютно никакъв проблем.


Това ми го кажи след като го сипах на голфа и докато загрее хубаво мотора от първа трябва да включваш директно трета. На трабанта беше подобно, но не беше чак да не може да влезе втора, влизаще с 2 ръце и як натиск. Или е фалшиво, или просто не е за леки коли. Никаква икономия не се прави точно с трансмисионното масло тъй като струва 20лв за 4 години.


Четвъртък, 21.02.2008 г. 13:48 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти

Регистриран на: Понеделник, 11.02.2008 г. 18:53 ч.
Мнения: 119
Местоположение: София
Мнение 
Не знам дали има във форума по-голям шовинист и радетел на българското от мен. Дори и шоколад като ми се дояде, си купувам български,макар да знам и до болка да ми е ясно, че някои от вносните са много по-вкусни. Защото знам, че макар и косвено, подпомагам скапаната икономика на скапаната ми любима Родина.

Но за маслата за скоростните кутии на нашите двутактови машини от опита на познати знам - който си е налял българско, и то 90ЕР, си е прецакал фрайлауфа и има проблеми с превключването. Аз специано употребявам Кастрол 80 ЕР. Доволен съм и за 20 години нямам проблеми нито със скоростите, нито с фрайлауфа.

Има и други качствени вносни масла. Сега поне има. Едно време си ги набавяхме само от Кореком. Срещу валута на черно. Сега пък трябва да се внимава да не е менте.Не мога да разбера защо се стискате и циганите за 20-30- лева, които се дават веднъж на 2-3 (или 4 - ако забравиш) години.


Неделя, 24.02.2008 г. 13:11 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 20:43 ч.
Мнения: 455
Местоположение: с.Кирилово
Automobile: Trabant 601
Мнение 
Не се стискам бе вчера го смених с мобил 80. Просто в книгата пишеше че трябва да се слага ЕР90 , всичките ми познати казаха че ЕР90 било идеално масло /без Илко/ и даже човека от магазина за масла /дето трябва да ми вземе парите/ каза ,че трабанта трябва да се кара точно с ЕР90 и тва е най-подходящото за него.А иначе с ЕР 90 сутрин втора направо не си влиза особенно ако е минус 5-6 вънка.

_________________
Къни и фърга
http://vbox7.com/play:b253bfd8


Неделя, 24.02.2008 г. 18:24 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов