Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Електронно запалване за Трабант / Вартбург 
Автор Съобщение
Долен и зъл ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 16.02.2008 г. 14:26 ч.
Мнения: 227
Местоположение: Стара Загора
Мнение Re: Електронно запалване за Трабант / Вартбург
Само едно уточнение - този центробежен регулатор, за който става въпрос не е като на 1.3, а нещо съвсем различно. Служи за да променя аванса в зависимост от оборотите. А за запалвания давам тази идея, защото в големите сервизи за градинскатехника имат и стари части. На магнета по принцип няма какво да му стане. А и не е задължително да е нещо марково. Вече и китайците правят такива неща. Тия дни ще разглобя някоя машинка и ще снимам запалването, за да си прецениш дали става и да търсиш. Лесно се намира.

_________________
http://www.vbox7.com/play:b720d575


Понеделник, 07.09.2009 г. 22:33 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Неделя, 06.09.2009 г. 06:49 ч.
Мнения: 6
Местоположение: село Джулюница
Мнение Re: Електронно запалване за Трабант / Вартбург
Супер.
Дано да са с центробежен регулатор тези резачки.
То май не било чак толкова фатално, ако го няма в магнета, но било силно препоръчително.

[smilie=angry] дЗ поправи си " местоположение" на град или село, за да не ти трия мнението - правилата са еднакви за всички.


Вторник, 08.09.2009 г. 00:00 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Петък, 06.02.2009 г. 21:30 ч.
Мнения: 131
Местоположение: софия
Skype: trabitrabi2121
Мнение Re: Електронно запалване за Трабант / Вартбург
Пробвал ли си запалване от ковровец тои е с магнет и най-вероятно ще стане.Други алтернативи са от ИЖ и от ЧЗ, но според мен трябва да стане от ковровец.От Трабант най-вероятно няма да стане.


Вторник, 08.09.2009 г. 08:46 ч.
Профил
Научи се да сменя скоростите
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 05.06.2008 г. 14:39 ч.
Мнения: 73
Местоположение: Radanovo
Мнение Re: Електронно запалване за Трабант / Вартбург
Здравей и от мен
Само една подробност да вметна за мотоциклетите. Запалването при тях е комбинирано - динамо + магнет = динамомагнет. Значи от това устройство се изисква да подаде искра и да захранва фара и стопа. Доколкото знам при Балканчето за всяка една крушка си има отделна бобина в динамото. Може би и при другите е така. Акумулаторът при Симсона пък доколкото знам служи за релето на мигачите и клаксона.
Така че според мен е по-удачно да потърсиш динамомагнет от друг мотоциклет, за да захранва и крушките.
Сега, има разлика при в работата на акумулаторното и магнетното запалване. При първото токът в първичната намотка тече постоянно и се прекъсва в даден момент. Тригерът, (спусъкът), може да е с различно устройство: с датчик на Хол (Трабант), с индуктивен датчик, с чукчета. При магнета пък е друго. В момента на запалването магнитът генерира ниско напрежение в първичната намотка, което, затихвайки, предизвиква появата на високо напрежение във вторичната намотка. Освен това първичното напрежение при магнета е около два пъти по-голямо от акумулаторното, което пък осигурява и по-стабилна искра. Имало е състезателни автомобили с магнетно запалване заради стабилната и проста работа. Успех.

_________________
Който не напредва, изостава.


Вторник, 08.09.2009 г. 13:05 ч.
Профил
Кандидат-фен

Регистриран на: Сряда, 20.02.2008 г. 18:53 ч.
Мнения: 314
Мнение Re: Електронно запалване за Трабант / Вартбург
AWO425 написа:
По принцип на мотори от рода на ИЖ заменят акумулаторното запалване с магнет от пусков двигател на белоруски тактор ЮМЗ.
Чувал съм, че с много зор и с много условности става да се приспособи такъв магнет и за АВО.
Проблемът на тези магнети от трактор бил, че нямат центробежен регулатор (каквото и да е това).
Другият им проблем е, че са по 100-120 лева минимум.

Ето ти го на по-добра цена, продавача ми е приятел, ако имаш проблем с контакта- насреща съм :) - http://peugeotclub.info/forum/viewtopic ... 82#p502133
Успех с реставрирането на Авото [smilie=2beers] Ако случайно не се справиш и решиш да се разделяш с него също може да се обадиш.


Петък, 18.09.2009 г. 14:59 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов