Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Свещи 
Автор Съобщение
Блокира си коляновия вал
Аватар

Регистриран на: Неделя, 06.04.2008 г. 01:25 ч.
Мнения: 95
Местоположение: Панагюрище
Мнение Re: Свещи
Здравейте колеги,
Сложих си преди време свещите от стария Трабант на новия, че Бриск N17Y от 3 чисто нови купени, само една остана да работи. Другите две почнаха да правят номера едната почти веднага, а втората след 500-700 км. Та старите свещи бяха NGK BP6HS, купувани през социализма и карани на тъста на Вартбурга кой знае колко. Но за съжаление тази неделя едната свещ отказа. Смених я с оцелелия Бриск и сега се оглеждам за нови свещи.
В нашите селски магазини има Бриск, но N15Y. Те са с по-ниско топлинно число и нямам представа как ще се държат през зимния сезон - който може, нека ги похвали, та да се престраша да сложа такива.
В същото време, пак през социализма, баща ми (мир на праха му) си е купувал за Ява-Татран Bosch W225T1. Чисто нови са, с картончетата по тях. Ако съдя по номера, то топлинното им число е 225, което се препоръчва за Трабант. Но ме смущава факта, че разстоянието между електродите е 0,7мм, а за Трабата препоръчват до 0,6. Моля, някой врял и кипял да сподели опита си, как разстоянието между електродите влияе на горивния процес. И като следствие дали да пробвам да карам с Бош-а.


Понеделник, 03.11.2014 г. 23:23 ч.
Профил ICQ
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Петък, 15.02.2008 г. 22:12 ч.
Мнения: 305
Местоположение: София
Automobile: 601K S de luxe
Мнение Re: Свещи
Здравей колега,
Моето мнение е, че можеш дори и по-ниското топлинно число да сложиш, особено ако караш зимата на къси разстояния. 225 е универсалното топлинно число за Трабанта, т.е. обхваща възможно най-големия диапазон и режим на работа на двигателя - трябва да се спазва, но само ако не си наясно с колата си или не ти се занимава. Например, аз карам само лятото и само на дълги разстояния в натоварен режим и често слагам 260 свещи, стигал съм дори и до 300. Относно Бош-а, нищо не ти пречи леко с дръжката на голяма отвертка да чукнеш върху електрода 2-3 пъти и ще си дойде на 0,6 или дори по-малко.

_________________
Шофьори от стомана карат коли от картон
Klubburinn Skynsemin ræður


Вторник, 04.11.2014 г. 15:05 ч.
Профил
Кандидат-фен

Регистриран на: Сряда, 20.02.2008 г. 18:53 ч.
Мнения: 314
Мнение Re: Свещи
Влезте в Косер и си купете свещи Дензо за Шкода 105. Не за друго ами Трабант и Вартбург ги нямат в каталога. 4 лв е парчето, топлинното число е около 200. След което може да изхвърлите всякакви работещи и неработещи свещи от багажниците и гаражите си. :idea:


Сряда, 05.11.2014 г. 10:48 ч.
Профил
Блокира си коляновия вал
Аватар

Регистриран на: Неделя, 06.04.2008 г. 01:25 ч.
Мнения: 95
Местоположение: Панагюрище
Мнение Re: Свещи
Благодаря за съветите!
По принцип Трабанта се кара два-три пъти седмично, в малък град и изминава 4-10км на изкарване. Няма възможност за "пилене", а напоследък заради разкопаните улици рядко включвам 4-та скорост.
Имам луфтомер и с повече старание може да докрам разстоянието доста близо до 0,6мм. Интересно ми беше, какво е влиянието на разстоянието между електродите. Единственото което ми идва на ум, е, че ще е необходимо по-високо напражение за да се получи искра, при еднакви останали условия.


Четвъртък, 06.11.2014 г. 01:20 ч.
Профил ICQ
Кандидат-фен

Регистриран на: Сряда, 20.02.2008 г. 18:53 ч.
Мнения: 314
Мнение Re: Свещи
Зависи от мощността на бобините. За свещта сама по себе си по-голямо разстояние означава по-мощна искра. Ако вземеш свещите, за които писах- не пипай луфта. Японеца знае какво прави.

п.с. една такава свещ останала я завих на Симсон преди 3 г. - не е мръднала и гори перфектно. А за него май се иска по-голямо топлинно число.


Последна промяна Оги на Четвъртък, 06.11.2014 г. 14:43 ч., променена общо 1 път

Четвъртък, 06.11.2014 г. 12:43 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 26.04.2010 г. 16:03 ч.
Мнения: 492
Местоположение: Ловеч
Automobile: 2 трабанта
Мнение Re: Свещи
Оги написа:
Влезте в Косер и си купете свещи Дензо за Шкода 105. Не за друго ами Трабант и Вартбург ги нямат в каталога. 4 лв е парчето, топлинното число е около 200.

http://www.globaldenso.com/cgi-bin/glob ... ion=search

_________________
Изображение


Четвъртък, 06.11.2014 г. 14:42 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  

Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов