Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Нова Телевизия ''Здравей България'' (интервю мен и Чавдар) 
Автор Съобщение
Regular User
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:12 ч.
Мнения: 1090
Местоположение: Stara Zagora
Automobile: Wartburg 353S
Мнение Re: Нова Телевизия ''Здравей България'' (интервю мен и Чавда
Това хубаво, ама за това че урони публично пред цяла България репутацията на Вартбург още не мога да си намеря място от яд! Как може да викат хора които нямат никакъв опит с тези коли да дават интервюта? Че ти преди 5 дена го купи тоя Вартбург баси. Иначе даваш компетентни мнения колко вдига. А защо просто не каза "пълни километража" или "стрелката подминава последното деление" - твърдения които са по-близки до реалноста от "140 С ДОБЪР ДВИГАТЕЛ"
140 ще ги вдигне с издухан двигател и без центровка, дори с позапушени гърнета.


Понеделник, 14.03.2011 г. 21:39 ч.
Профил
Скрита лимонка
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 10:26 ч.
Мнения: 334
Местоположение: София
Automobile: 601L88,601K89,601K90
Мнение Re: Нова Телевизия ''Здравей България'' (интервю мен и Чавда
Ivaka написа:
140 ще ги вдигне с издухан двигател и без центровка, дори с позапушени гърнета.


[smilie=roflhfm] [smilie=roflhfm] [smilie=roflhfm]

Trabant-а вдига 135км/ч без центровка,с разхлопан вал, гърнета на ф15 (яко запушени),по нанагорнище и работещ на един цилинър...с дръпната ръчна и на 3та предавка + спряно кранче на бензина.


Понеделник, 14.03.2011 г. 22:28 ч.
Профил
Regular User
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:12 ч.
Мнения: 1090
Местоположение: Stara Zagora
Automobile: Wartburg 353S
Мнение Re: Нова Телевизия ''Здравей България'' (интервю мен и Чавда
Mario s TT-to написа:
Ivaka написа:
140 ще ги вдигне с издухан двигател и без центровка, дори с позапушени гърнета.


[smilie=roflhfm] [smilie=roflhfm] [smilie=roflhfm]

Trabant-а вдига 135км/ч без центровка,с разхлопан вал, гърнета на ф15 (яко запушени),по нанагорнище и работещ на един цилинър...с дръпната ръчна и на 3та предавка + спряно кранче на бензина.



Вартбурга с издухан мотор ще вдигне 140, точно както трабант в сходно състояние би вдигнал 100.
Ако не вярваш и намериш подходящ Вартбург мога да ти докажа.

п.с. Извинявам се че отключвам темата след като беше заключена, но мисля че е редно Кирил да се отрече от казаното и да се извини тук в темата за уронване на престижа на Вартбурга.

Явно на колегите Вартбургджии им е "през кура" щом никой друг не ме подкрепи(поне тук в форума, във скайп вече коментирах с някои въпросната издънка).
А аз си мислех че тук има фенове...


Понеделник, 14.03.2011 г. 23:00 ч.
Профил
Engine like steel drum
Аватар

Регистриран на: Събота, 03.04.2010 г. 23:54 ч.
Мнения: 494
Местоположение: София
Skype: mitsobishi_terziev
Automobile: Trabant,Chevy K30
Мнение Re: Нова Телевизия ''Здравей България'' (интервю мен и Чавда
Добре бе Ivak извинявай не го приемай толкова на дълбоко, само една кола е! Моят дигна 130 но в състоянието му сега и с тази скорост щеше да се разпадне... На мене са ми казвали Вартбугджии ,че толкова им е горе долу високата скорост ,като сметнем се пак как е карано ,коя година е на какви километри ?Не всеки варел е като твоят Ивак ,не се ядосвай, повечето хора бяха забравили какво е Вартбург, даже и като чуха че дига повече от 120 взеха ,че го приеха и за кола. :mrgreen:

Записът ми обещаха продуцентите да ми изпратят ,но така и не го получих не съм виновен ,че мен избраха за питането ..
Поне ни дадоха телефона да званим ,като има мероприятия и срещи, могат да се покажат...

_________________
Изображение

Луд съм мамо,ям паркет!!!!


Вторник, 15.03.2011 г. 00:43 ч.
Профил
Regular User
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:12 ч.
Мнения: 1090
Местоположение: Stara Zagora
Automobile: Wartburg 353S
Мнение Re: Нова Телевизия ''Здравей България'' (интервю мен и Чавда
Това вече е друго нещо, приема се извинението :)
Знам ги аз Вартбургджиите - без центровка (или с такава правена при местния специалист "на око") и карани с приста по 30 грама на литър, то и аз от стари трабантаджии знам че Трабанта повече от 100 не вдига, ама не го требя наляво надясно.
Стандартен Вартбург без подобрения, но при спазени регулировъчни данни си изпълва километража(150) че дори го подминава, за което могат да свидетелстват достатъчно хора от този форум. А твоя не го приемай за "норма", ако искаш ела да ти изкарам другото ми 353 което е съвсем заводско да видиш как си прави 160.
А моя не го коментираме, понеже все пак е с подобрения.


Вторник, 15.03.2011 г. 04:49 ч.
Профил
Гост-музикант
Аватар

Регистриран на: Сряда, 13.08.2008 г. 01:04 ч.
Мнения: 75
Местоположение: ПЛОВДИВ
Skype: deyaniyi
Мнение Re: Нова Телевизия ''Здравей България'' (интервю мен и Чавда
Не искам да съм нетактичен, навлизайки във вашия спор, но може ли да ми кажете на какво основание можем да имаме доверие на километражите, още повече като стрелката излезе извън скалата? Съвпадат ли тези данни с такива от оборотомер например, модерните електронни сателитни джиджафки...? Разбирам, че двутактовите се развъртат, но си има таван на оборотите, а и обтекаемостта не е силна страна на нашите любимци. Това е все едно да вярвам на хората, които пълнят километражи с Фиатчета... Ако вдигаха 140, нямаше да продават спортни валове, които по характеристика постигат тези резултати. Стандартно Фиатче и Трабант с повече от 120 реални... Че и с лекота... И на мене ми се ще, ама... :roll:

И аз съм от чакащите линк към интервюто. :D

Поздрав! Мир и любов! [smilie=2beers]

_________________
Бай Фичо - ега ти пауъра!!!Изображение
Изображение


Вторник, 15.03.2011 г. 11:55 ч.
Профил ICQ WWW
Regular User
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:12 ч.
Мнения: 1090
Местоположение: Stara Zagora
Automobile: Wartburg 353S
Мнение Re: Нова Телевизия ''Здравей България'' (интервю мен и Чавда
doctorZizi написа:
Ивак сега е твой ред да се извиняваш- с Операта съм вдигал 110 км - скоростта на колоната- и имаше още ход на педала, а преди доста години с първия ми Трабант съм стигал до 135 км/ч, което е доста над 120. Този Тт беше от 1966 г. и няма смисъл да обяснявам, че по онези години освен ЛТ-2Т и М10 Д и 33 гр/л, центровка на "око" други екстри просто нямаше.


Докторе, вярвам ти, аз това го казах образно. Мисълта ми е че се срещат Трабантаджии за които трабанта повече от 100 не може, точно както твъренията за Вартбурга.
Но е факт че при Вартбурга отклонение от всеки параметър влияе на вървенето - лоша центровка и 33 грама на литър определено ще го направят да не си пълни километража. И точно такива са мненията на повечето "стари вартбургджии", да не говорим че най-вероятно като вдигнат 140 им става жал за колата и пускат газта. Друго е да се каже примерно - "вдигнах 155 и колата просто не можеше повече"


Вторник, 15.03.2011 г. 14:21 ч.
Профил
Regular User
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:12 ч.
Мнения: 1090
Местоположение: Stara Zagora
Automobile: Wartburg 353S
Мнение Re: Нова Телевизия ''Здравей България'' (интервю мен и Чавда
Забравих да отговоря за километражите - има разни тестове из интернет, та в едно чешко списание пишеше че при висока скорост километража на Вартбурга дори е склонен да показва по-малко - например при 130 да показва 128. Данните бяха под формата на таблица, но сега ме мързи да търся. А аз съм склонен да твърдя същото, понеже сме слагали оборотомери не на 1 и два Вартбурга и си върви точно километража. Да не говорим какви случки съм имал - караме колона 2 лади и аз с Вартбурга, после спираме и се оказва че двете лади са карали със 160, докато моя километраж показваше 140. Та ако не друго поне тези километражи, на Вартбурга са доста точни, в сравнение с всички други коли от соца. При ладата положението е най-трагично, има жигули които показват 160 при реални 130....


Вторник, 15.03.2011 г. 14:25 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:06 ч.
Мнения: 326
Skype: kolestral
Automobile: Wartburg 353
Мнение Re: Нова Телевизия ''Здравей България'' (интервю мен и Чавда
Гледал съм преди едно клипче, на което едни пичове с Вартбург проверяваха скоростта с GPS(на iphone) и показанието на скоростомера си беше вярно. Мисля че клипчето е българско, не знам дали не е на някой от форума даже.

_________________
GameOn


Вторник, 15.03.2011 г. 17:53 ч.
Профил WWW
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение Re: Нова Телевизия ''Здравей България'' (интервю мен и Чавда
Километража на жълтия Трабант съм го засичал с GPS - абсолютно точен. За което правя евала на немците - повечто коли с километраж с жило дават някакви безумни отклонения още от завода.

_________________
МВ-7. Парапети, сенници, щори, слънчеви бойлери


Вторник, 15.03.2011 г. 18:25 ч.
Профил
Engine like steel drum
Аватар

Регистриран на: Събота, 03.04.2010 г. 23:54 ч.
Мнения: 494
Местоположение: София
Skype: mitsobishi_terziev
Automobile: Trabant,Chevy K30
Мнение Re: Нова Телевизия ''Здравей България'' (интервю мен и Чавда
Kiril Terziev написа:
Записът ми обещаха продуцентите да ми изпратят ,но така и не го получих не съм виновен ,че мен избраха за питането ..
Поне ни дадоха телефона да званим ,като има мероприятия и срещи, могат да се покажат...

_________________
Изображение

Луд съм мамо,ям паркет!!!!


Вторник, 15.03.2011 г. 19:47 ч.
Профил
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение Re: Нова Телевизия ''Здравей България'' (интервю мен и Чавда
Известно време се пазят записите онлайн. Кажете от коя дата е предаването и ще видя какво мога да направя.

_________________
МВ-7. Парапети, сенници, щори, слънчеви бойлери


Вторник, 15.03.2011 г. 21:00 ч.
Профил
Engine like steel drum
Аватар

Регистриран на: Събота, 03.04.2010 г. 23:54 ч.
Мнения: 494
Местоположение: София
Skype: mitsobishi_terziev
Automobile: Trabant,Chevy K30
Мнение Re: Нова Телевизия ''Здравей България'' (интервю мен и Чавда
То предаването е качено но ми се обадиха да ми кажат, че е имало срив и са загубени доста репортажи в това Число и нашият. Като изрязано е просто ,липсва от базата данни казаха ми ,че ги имат на резерв но не се знае кога ще бъде качено ...На мене ми стана ясно ,че който го е гледал на живо го е гледал който не .... :mrgreen:

ААА ето и един съсед от блока ни е снимал докато са ни снимали....
http://kirilterziev.snimka.bg/advertisi ... 6074.0.big
http://kirilterziev.snimka.bg/advertisi ... 739601.big
http://kirilterziev.snimka.bg/advertisi ... 739596.big
http://kirilterziev.snimka.bg/advertisi ... 739594.big
http://kirilterziev.snimka.bg/advertisi ... 739591.big
http://kirilterziev.snimka.bg/advertisi ... 739587.big
http://kirilterziev.snimka.bg/advertisi ... 739584.big


В снимкикте в ,който няма хора тогава сме били в ефир .. :mrgreen:

_________________
Изображение

Луд съм мамо,ям паркет!!!!


Вторник, 15.03.2011 г. 22:49 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов