Напиши нова тема Отговори на тема  [ 42 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Ужасна катастрофа с участието на Вартбург 
Автор Съобщение
Долен и зъл ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 16.02.2008 г. 14:26 ч.
Мнения: 227
Местоположение: Стара Загора
Мнение Re: Ужасна катастрофа с участието на Вартбург
АКО не успея да овладея колата си и му изскоча на пътя не бих му се сърдил. Добре, бе Ивак. Ти как пък защитаваш човек, който кара с гуми от на баща ти абитюрентската, с 30-40 километра в час по-бавно от останалия трафик и по този начин създава опасност за движението. И даже е качил хора. Ако ги няма такива ще можем да караме сравнително бързо доста по-безопасно от сега. Същите ей такива паркират на завой, като си мислят, че като пътят е до селото е техен и другите трябва да се съобразяват. Той е за затвор още преди да се блъсне. Това, че караш по-бавно не оправдава неподготвения автомобил в никакъв случай. Или липсата на елементарни умения. Какъв човек се върти по прав път? Трябва да се е стреснал от това, че срещу него има кола и да е натиснал спирачки, за да се завърти.
Аз искам да ги махнем тези от пътя, защото 80% от трафика си кара с някаква съобразена скорост, има такива, дето избиват комплекси и трябва да ги няма и има и пенсии, дето карат с 50 по хубав прав път и събират колона след себе си. И тях трябва да ги няма. Тогава ще пътуваме бързо и безопасно. А туарегът е към 2 тона, Вартбургът е 900 кила и е особено неустойчив при страничен удър. И със 70 резултатът щеше да е същия. А като толкова е за затвор си представете, че си карате със 70 извън града по заснежен път. Пътят е прав като стрела, няма страничен наклон и колата върви направо, само дето ще спре за 70-80 метра ако стане нещо. Ми то и на асфалт повечето коли спират за 40 метра и нагоре от 100, което е нормална скорост за добър път. Та точно тогава някой със сликове се завърти напреки точно пред вас, без да имате никакво време за резкция, защото не знае какво върши на пътя. Кой е за затвор тогава? Ама айде като е с Туарег да е виновен. При тези обстоятелства не се знае скоростта на джипа, но се вижда, че Вартбург-ът е ударен отстрани, значи той се е завъртял. Е при тези факти можете ли да съдите човека?
Всеки път като се ударят хубава и стара кола и този с хубавата кола е виновен, щото бил безсмъртен. Ми не е винаги така.

_________________
http://www.vbox7.com/play:b720d575


Вторник, 09.02.2010 г. 20:47 ч.
Профил
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение Re: Ужасна катастрофа с участието на Вартбург
Жалко за човека. Още по-жалко, че явно си е отишъл заради 200-300лв.

_________________
МВ-7. Парапети, сенници, щори, слънчеви бойлери


Вторник, 09.02.2010 г. 22:39 ч.
Профил
Ентусиаст

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:47 ч.
Мнения: 741
Местоположение: Русе
Мнение Re: Ужасна катастрофа с участието на Вартбург
http://www.youtube.com/watch?v=vW1GPvKIBxE
:?
Нямаш никакъв шанс с лека кола с/у джипка..
Всеки има право по темата.
1. Всички шофьори със стаж по-голям от 20-30 години парадират, че са невероятни шофьори и никой по-млад не може да кара.
2. Ако тея хора(не познавам човек с хубави зимни гуми на Вартбург например) са на тези години, карат тая кола от немотия... за какви зимни гуми говорим въобще...то е радостно, че има гуми.
3. Вярно е, че много хора със скъпи коли карат все едно са хванали "Господ за шлифера"...+ кофти инфраструктура = на много катастрофи.

Проблемът в България е, че никой не мисли за нищо освен за себе си, то и за себе си толкова, никой не иска да се "мине" и напротив, иска да изцака другия. Затова и сме на тоя хал.

И един въпрос за накрая - кога за пръв път в България има повече от 1000 загинали в катастрофи?


Вторник, 09.02.2010 г. 22:50 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 20:43 ч.
Мнения: 455
Местоположение: с.Кирилово
Automobile: Trabant 601
Мнение Re: Ужасна катастрофа с участието на Вартбург
То станало вече.Кво значение има кой е виновен.Единия в е гроба живия е убиец и ще го съдят.Вие ще можете ли да заспите като знаете ,че сте убили човек.Наказанието си го получава.Въпроса е да не става така.Не е хубаво да се кара с летни гуми , нито да се кара с превишена скорост.Всъщност понятието е несъобразена-така ще го пише и в протокола.Това 90км ограничение важи за лятото по сух път.Като има сняг -ми ще караш със 70 бе братче.
Не само при Вартбурга не е минало.При джипа също.

_________________
Къни и фърга
http://vbox7.com/play:b253bfd8


Вторник, 09.02.2010 г. 23:41 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:35 ч.
Мнения: 643
Местоположение: Варна
Мнение Re: Ужасна катастрофа с участието на Вартбург
Ivaka написа:
Като защитавате толкова тоя с Туарега, пожелавам ви утре във вашата кола да се вреже такъв безсмъртен летящ обект, да видим как ще изглеждате... на скамейката за аутопсия.

По-голяма простотия не измисли ли!? Да тръгна да защитавам тоя с варела, само щот е с варел и друагата кола в ПТП-то е Туарег!? Да ти бях на акъла да ти пожелая такъв варел срещу теб, но уви - не съм!
fraxinus написа:
То станало вече.Кво значение има кой е виновен.Единия в е гроба живия е убиец и ще го съдят.Вие ще можете ли да заспите като знаете ,че сте убили човек.Наказанието си го получава.Въпроса е да не става така.Не е хубаво да се кара с летни гуми , нито да се кара с превишена скорост.Всъщност понятието е несъобразена-така ще го пише и в протокола.Това 90км ограничение важи за лятото по сух път.Като има сняг -ми ще караш със 70 бе братче.
Не само при Вартбурга не е минало.При джипа също.

Кара се със соборазена скорост! Турарега очевидно е бил със съобразена скорост за възможностите си, а варела - не! И в закона така е записано - съобразена с пътните условия скорост!


Абе понякога мислите ли докато пишете!? В момента на сблъсака Туарега е бил с около 60 км/ч, което означава, че и преди това не се е движил чак толкова бързо! Ако беше със 100, евентуално ще успее да падне на 80 и купето на варела щеше да е на 2 съвсем отделни части! Само той си знае с колко е карал - нито журналисти, нито полицай! Те и едните и другите обичат да правят от мухата слон, а като се има впредвид, че журналята вероятно знаят това от полицайте - странно как не са го изкарали че кара и с 200...

_________________
Прави к'вот трябва, пък да става к'вот ще!
Изображение


Сряда, 10.02.2010 г. 01:02 ч.
Профил ICQ
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:06 ч.
Мнения: 326
Skype: kolestral
Automobile: Wartburg 353
Мнение Re: Ужасна катастрофа с участието на Вартбург
Bat_Ilko написа:
....При тези обстоятелства не се знае скоростта на джипа, но се вижда, че Вартбург-ът е ударен отстрани, значи той се е завъртял. Е при тези факти можете ли да съдите човека?....


Факти в случая няма освен този, че Вартбурга е ударен отстрани. Ако всичко което се казва в клипа е вярно тогава да, мога да съдя човека с джипа. Независимо от това с какви гуми е бил Вартбурга мисля, че не е нормално в тези условия да се кара със 100км/ч без значение вида от превозното средсвто. При такъв път независимо от гуми, ABS, и всякакви други системи за сигурност спирачият път е много по-голям отколкото при нормален, сух път.

Естествено че не оправдавам карането с летни гуми в такива условия, то е не просто неправилно, а направо малоумно, но и да караш със 100км/ч при толкова лоши условия на двупосочен път също не е нормално.

_________________
GameOn


Сряда, 10.02.2010 г. 01:09 ч.
Профил WWW
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:06 ч.
Мнения: 326
Skype: kolestral
Automobile: Wartburg 353
Мнение Re: Ужасна катастрофа с участието на Вартбург
Teo написа:
Кара се със соборазена скорост! Турарега очевидно е бил със съобразена скорост за възможностите си, а варела - не! И в закона така е записано - съобразена с пътните условия скорост!

Абе понякога мислите ли докато пишете!? В момента на сблъсака Туарега е бил с около 60 км/ч...


"Съобразена с пътните условия скорост" не е едно и също със "съобразена с възможностите на автомобила скорост". Сам си противоречиш.

От къде знаеш, че Туарега в бил с около 60км/ч в момента на сблъсъка? Ако си намерил някъде повече информация за инцидента дай някакъв линк да видим и ние.

п.п. Извинявам се че пускам две последователни мнения

_________________
GameOn


Сряда, 10.02.2010 г. 01:15 ч.
Профил WWW
Regular User
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:12 ч.
Мнения: 1090
Местоположение: Stara Zagora
Automobile: Wartburg 353S
Мнение Re: Ужасна катастрофа с участието на Вартбург
Ако се вгледате хубаво в гумите на Вартбурга, ще забележите че имат доста добър грайфер, а вероятно е и да са зимни.
По някои дребни детайли си личи че колата не е занемарена, а мераклийска, така че може да е била и с добри гуми...


Сряда, 10.02.2010 г. 01:20 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:35 ч.
Мнения: 643
Местоположение: Варна
Мнение Re: Ужасна катастрофа с участието на Вартбург
Turbo написа:
Teo написа:
Кара се със соборазена скорост! Турарега очевидно е бил със съобразена скорост за възможностите си, а варела - не! И в закона така е записано - съобразена с пътните условия скорост!

Абе понякога мислите ли докато пишете!? В момента на сблъсака Туарега е бил с около 60 км/ч...


"Съобразена с пътните условия скорост" не е едно и също със "съобразена с възможностите на автомобила скорост". Сам си противоречиш.

От къде знаеш, че Туарега в бил с около 60км/ч в момента на сблъсъка? Ако си намерил някъде повече информация за инцидента дай някакъв линк да видим и ние.

п.п. Извинявам се че пускам две последователни мнения

Ако тоз Туарег удари кой да е Вартбург със 100, то В-га ще е поне на 2 съвсем отделни части! Самия факт, че на хората в Туарега им няма нищо, а варела е цял, говори че в момента на сблъсъка скоростта на ФВ-то е била около 60 и варела с още 10-20 въртейки се!
Колкото до разумната скорост - образно казано аз със зимните гуми и ЕСП-то мога спокойно да си поддържам 70 км/ч по заснежен път, без да ми поднесе колата никъде, а ти с летните гуми, калпавите спирачки и липсата на каквито и да е системи за стабилност и с 20 км/ч можеш да се завъртиш по същия маршрут! Всеки сам определя каква е за него съобразената с пътните условия скорост! Важно е също да се вземе впредвид и опита (не стажа, а опита!) на водача и той самия да не се надценява (както в случая)! :wink:
ЕДИТ: Ивак и точно защото гумите му са зимни се е завъртял, при това с ниска скорост? Другия вариант е калпави спирачки - и в 2-та случая шофьора му е за е*ане, само защото е тръгнал с тази кола на път! Уви - и по-лошо се е случило, дано поне някой си вземе поука!

_________________
Прави к'вот трябва, пък да става к'вот ще!
Изображение


Сряда, 10.02.2010 г. 01:51 ч.
Профил ICQ
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:06 ч.
Мнения: 326
Skype: kolestral
Automobile: Wartburg 353
Мнение Re: Ужасна катастрофа с участието на Вартбург
Доколкото разбирам пишеш само на предположения, а при това положение няма как да си сигурен че си прав. Аз пък мисля че ако Туарега е ударил Вартбурга с около 50-60км/ч варела нямаше да е толкова смазан и ако не всички то поне хората от противоположната страна на удара можеше да са живи.

Що се отнася до самоопределянето на разумната скорост, не съм съгласен. Пътните условия включват и останалите участници в движението, а не само пътната настилка, което означава че при такава ситуация трябва да се съобразиш не само с възможностите на колата и своите собствени, а и с другите на пътя.

_________________
GameOn


Сряда, 10.02.2010 г. 11:43 ч.
Профил WWW
Ентусиаст

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:47 ч.
Мнения: 741
Местоположение: Русе
Мнение Re: Ужасна катастрофа с участието на Вартбург
Съмнявам се ударът да е бил с повече от 60-65. Ако е бил с "почти 100 км/ч" щеше да мине през него.

http://www.youtube.com/watch?v=O2nwVxCzorY


Сряда, 10.02.2010 г. 13:07 ч.
Профил
Regular User
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:12 ч.
Мнения: 1090
Местоположение: Stara Zagora
Automobile: Wartburg 353S
Мнение Re: Ужасна катастрофа с участието на Вартбург
Ето така изглежда страничен удар във Вартбург с 65 км/ч, хората в колата са живи и здрави, в статията пишеше че само ръката на шофьора била натъртена.


Прикачени файлове:
test1.jpg
test1.jpg [ 26.21 KiB | Прегледано 14629 пъти ]
Сряда, 10.02.2010 г. 13:44 ч.
Профил
Regular User
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:12 ч.
Мнения: 1090
Местоположение: Stara Zagora
Automobile: Wartburg 353S
Мнение Re: Ужасна катастрофа с участието на Вартбург
Та айде Туарега да не е ударил Вартбурга с 60 а?


Сряда, 10.02.2010 г. 13:45 ч.
Профил
Regular User
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:12 ч.
Мнения: 1090
Местоположение: Stara Zagora
Automobile: Wartburg 353S
Мнение Re: Ужасна катастрофа с участието на Вартбург
Ето ви още един страничен удар, тук нямам никаква информация с каква скорост е станало, но като гледам другата кола(май фиат пунто) как е смачкана.... а на вартбурга май дори не е мръднала страничната колонка.


Прикачени файлове:
test55.jpg
test55.jpg [ 19.48 KiB | Прегледано 15055 пъти ]
Сряда, 10.02.2010 г. 13:48 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:35 ч.
Мнения: 643
Местоположение: Варна
Мнение Re: Ужасна катастрофа с участието на Вартбург
Turbo написа:
...

Да бе - аз ще ставам оракул заради педерасите с летни и/или стари изтъркани гуми! Откъде да знам оня срещу мен с какви гуми е, колко е некадърен и дали ще се завърти пред мен!? То по тая логика аз трябва да спра, че видиш ли ако се завърти пред мен да не го блъсна? Е, да, ама по същата логика трябва и той да спре, че аз да не се завъртя пред него..и тя каква стана - отписахме движението!? Туарега си е бил в платното, варела - не! Туарега е бил стабилен, варела - не! И накрая Туарега е виновен, щот е Туарег, а варела е почти невинен - само леко е поднесъл
Колкото до предположенията ми - виж краш тест на една съвременна кола (или направо на Туарег), който се прави с 50-60 км/ч. Пораженията са далеч по-големи от тези на Туарега в този инцидент!
Я, той колегата преди мен е постнал направо такъв тест.

Ивак, ти чуваш ли се какви ги говориш!? Този варел НЕ Е ударен със 65 км/ч. Може колата да се е движила със 65 и да е намалила примерно на 30, но удара не е със 65! французите, японците, че и германците хвърлиха маса пара за какви ли не системи за сигурност и пак немогат да докарат при страничен сблъсък със 65 км/ч от дясно ръката на шофьора да е леко натъртена а пътниците да са без травми!
ПП - То и варела който си показал не е ударен от страничен удар, ами на една страна, вероятно под ъгъл 30-45 градуса, което е много важно, понеже колата която го е ударила го е разкарала от пътя си, а не е минала през него, както в случая край Пазаржик!
2-рия варел е ударен с 10-15 км/ч максимум! Фиата не го вземай за критерий! Той е направен да омекотява удара, а варела точно обратното! Един колега блъсна Опел Вектра на кръстовище с има-няма 5 км/ч. Вектрата спира на стоп, той след нея, тя тръгва, той след нея и се оглежа и тя през това време спира. Резултата за Вектрата е леко кривнала и одрана задна броня, а той на Пунтото сменя 2 греди, капак, предна броня, изправя калници и прочие...

_________________
Прави к'вот трябва, пък да става к'вот ще!
Изображение


Сряда, 10.02.2010 г. 13:56 ч.
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 42 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов