Напиши нова тема Отговори на тема  [ 42 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Ужасна катастрофа с участието на Вартбург 
Автор Съобщение
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:06 ч.
Мнения: 326
Skype: kolestral
Automobile: Wartburg 353
Мнение Ужасна катастрофа с участието на Вартбург
Туарег е помлял Вартбург, в който е пътувало възрастно семейство - http://vbox7.com/play:814f111d

Лека им пръст на хората. Купувайте си зимни гуми или не пътувайте през зимата.

_________________
GameOn


Вторник, 09.02.2010 г. 01:58 ч.
Профил WWW
Кара стар Wartburg
Аватар

Регистриран на: Петък, 26.12.2008 г. 18:00 ч.
Мнения: 293
Местоположение: Пловдив
Automobile: Wartburg-353
Мнение Re: Ужасна катастрофа с участието на Вартбург
Лека им пръст на хората но и Туарега е бил виновен.


Вторник, 09.02.2010 г. 09:08 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:35 ч.
Мнения: 643
Местоположение: Варна
Мнение Re: Ужасна катастрофа с участието на Вартбург
Щото е Туарег ли? Ако нещата са както казват - вина в него не виждам, щом стои стабилен на пътя!
Лека им пръст на хората! Добре че не са убили други заради едната икономия от 400 лв за зимни гуми! На 99% съм сигурен, че и летните му гуми са стари и вероятно с минимален протектор...
Не изключвам варианта обаче, да се окаже, че Туарега е поднесъл, а не варела...

_________________
Прави к'вот трябва, пък да става к'вот ще!
Изображение


Вторник, 09.02.2010 г. 15:45 ч.
Профил ICQ
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:06 ч.
Мнения: 326
Skype: kolestral
Automobile: Wartburg 353
Мнение Re: Ужасна катастрофа с участието на Вартбург
Ако става въпрос и за 200-250лв. мога да се вземат 4 нови зимни гуми, но човека явно не е можел да си позволи и това и ето го резултата. Странно как 63 годишен шофьор, който се предполага, че има доста опит за волана е решил да тръгне в такива ненормални условия с летни гуми. От друга страна и този с джипа според мен не е съвсем нормално да кара със 100км/ч в такива условия на двупосочен път. Каквито и системи за сигурност да има в тези условия не може да спре като на сух и чист път.

_________________
GameOn


Вторник, 09.02.2010 г. 16:03 ч.
Профил WWW
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:35 ч.
Мнения: 643
Местоположение: Варна
Мнение Re: Ужасна катастрофа с участието на Вартбург
С летни и износени гуми и с 30 км/ч нямаш сцепление, а с добри зимни и със 100 колата стои стабилна в един и същи участък. Иначе старата школа си ги знаем - те са велики, безгрешни и могат всичко - през комунизма нали са карали пак с такива гуми. Ей на де - сега и ги виждаме колко са безгрешни... Годините не са критерий за това колко идиот може да бъде човек!

_________________
Прави к'вот трябва, пък да става к'вот ще!
Изображение


Вторник, 09.02.2010 г. 16:05 ч.
Профил ICQ
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:06 ч.
Мнения: 326
Skype: kolestral
Automobile: Wartburg 353
Мнение Re: Ужасна катастрофа с участието на Вартбург
Teo написа:
С летни и износени гуми и с 30 км/ч нямаш сцепление, а с добри зимни и със 100 колата стои стабилна в един и същи участък. Иначе старата школа си ги знаем - те са велики, безгрешни и могат всичко - през комунизма нали са карали пак с такива гуми. Ей на де - сега и ги виждаме колко са безгрешни... Годините не са критерий за това колко идиот може да бъде човек!


Съгласен съм с всичко, което каза само с това за добрите зимни гуми и 100км/ч не мога да се съглася напълно. Тя колата си стои стабилна при тази скорост, но проблема идва като тръгнеш да спираш. Дори и с чисто нови гуми и ABS спирачния път се увеличава многократно когато се кара на лед и сняг. Не оневинявам шофьора на Вартбурга разбира се. Ако трябва да се определи "по-виновен" в случая това определено е той.

_________________
GameOn


Вторник, 09.02.2010 г. 16:20 ч.
Профил WWW
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:35 ч.
Мнения: 643
Местоположение: Варна
Мнение Re: Ужасна катастрофа с участието на Вартбург
И аз неможех да повярвам как в големия сняг аз едвам излязох от кварталните улички, хем съм с добри зимни гуми (то не беше копане, бутане, буксуване и псувни), а комшията запали Астрата (като полицейските, ама комби) си и замина...просто моите са към края на живота си (това им е последна зима) а неговите са чисто нови. Хубавите гуми наистина могат да те учудят страшно много! А като добавиш и 4х4, есп, абс и прочието системи за стабилност ето ти го резултата! ;)

_________________
Прави к'вот трябва, пък да става к'вот ще!
Изображение


Вторник, 09.02.2010 г. 17:54 ч.
Профил ICQ
Regular User
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:12 ч.
Мнения: 1090
Местоположение: Stara Zagora
Automobile: Wartburg 353S
Мнение Re: Ужасна катастрофа с участието на Вартбург
Коментирате, а не сте сигурни в подробностите - казват че информацията че Вартбурга е бил с летни гуми е НЕПОТВЪРДЕНА!
Ако все пак е така, то по-голямата част от вината е в шофьора на вартбурга.
Но тоя идиот с ТУАРЕГА дето кара със 100(при ограничение 90, или дори по-малко) също е в нарушение, освен това тази скорост е напълно несъобразена с пътните условия.
Точно такива "безсмъртни" утрепки като тоя с "летящия туарег" трябва да мрат по пътищата, но уви...


Вторник, 09.02.2010 г. 19:06 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:06 ч.
Мнения: 326
Skype: kolestral
Automobile: Wartburg 353
Мнение Re: Ужасна катастрофа с участието на Вартбург
Това казвам и аз. Дори и Вартбурга да е бил с летни гуми не е само това причината инцидента да е толкова тежък. Ако този с джипа е карал със 70км/ч може би е щял да успее да намали до 50-60 преди сблъсъка и тогава хората вероятно щяха да са живи, а аз доколкото разбирам в момента на сблъсъка се е движел с близо 100км/ч.

Колкото до това за непотвърдената информация за летните гуми. Допускам, че е по-вероятно наистина да е бил с летни гуми, защото обикновено хората, които все още карат тези коли изкарват на месец не много повече пари отколкото струват 4 нови гуми и просто не могат да си ги позволят. Също така в клипа се споменава, че Вартбурга се е движел бавно, което предполага, че е щял да бъде стабилен ако е бил със зимни гуми. Оператора така или иначе е снимал от 1 метър колата, можел е да провери какви са гумите и информацията да не бъде непотвърдена. :D

Както и да е, ние тук можем само да си гадаем каква точно е била ситуацията, но тъпото е че от клипа излиза, че вината е изцяло в шофьора на Вартбурга. Ако се зачетете в коментарите ще видите, че една голяма част от хората смятат, че за да няма такива инциденти старите коли трябва да се спрат от движение.

_________________
GameOn


Вторник, 09.02.2010 г. 19:25 ч.
Профил WWW
Regular User
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:12 ч.
Мнения: 1090
Местоположение: Stara Zagora
Automobile: Wartburg 353S
Мнение Re: Ужасна катастрофа с участието на Вартбург
Да бе, да спрем всички стари коли, а тия с джиповете дето се чустват безсмъртни да хвърчат със скорости много над ограниченията, знаейки че при евентуален удар ще оцелеят...


Вторник, 09.02.2010 г. 19:35 ч.
Профил
Долен и зъл ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 16.02.2008 г. 14:26 ч.
Мнения: 227
Местоположение: Стара Загора
Мнение Re: Ужасна катастрофа с участието на Вартбург
Ивак, трябва да спрем не старите, а неизправните коли.
Хора, не вярвайте на измислици на репортерите. Казаха, че Туарегът ''вероятно'' се е движил с около 100 километра в час. Аз предпочитам него, със 100, но да си е в платното, отколкото дядката с 30-40, ама е по целия път. Не виждам с какво е виновен шофьора на джипката. И аз карам с 80-90 там, където няма опасност да изтърва колата си. Ако някой не умее да кара или няма необходимите условия, за да е безопасен, да си носи последствията. Пък дето викате, че не е сигурно дали дядката е със зимни гуми - кажете ми честно колко пенсионери ще дадат пари колкото им струва колата за нови зимни гуми. Даже и те не са задължителни. По 30 кинта има и вериги по всяка бензиностанция, ще свършат работа. Хората трябва да свикнат да не карат ако не могат и тогава ще намалеят смъртните случаи. Нагледал съм се на смотльовци, дето не знаят на къде да завъртят геврека, ама и те барабар Петко с мъжете, че и газ раздават.

_________________
http://www.vbox7.com/play:b720d575


Вторник, 09.02.2010 г. 19:44 ч.
Профил
Regular User
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:12 ч.
Мнения: 1090
Местоположение: Stara Zagora
Automobile: Wartburg 353S
Мнение Re: Ужасна катастрофа с участието на Вартбург
Илко, ако тоя "безсмъртен" идиот с Туарег-а беше карал не със 100, а с 50, вероятно катастрофата щеше да е много по лека и без смъртни случаи.
Ама нали "карам чисто нова джипка, глей как фърчи през поледицата" и на...
Не го оправдавайте тоя тъпанар с Туарега, заслужава съд и затвор, понеже утре във вашата лека кола може да се вреже такъв летящ джип и тогава вие няма да сте сред живите, а не той.
Пък после иди обяснявай че нямаш сестра...


Вторник, 09.02.2010 г. 19:49 ч.
Профил
Долен и зъл ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 16.02.2008 г. 14:26 ч.
Мнения: 227
Местоположение: Стара Загора
Мнение Re: Ужасна катастрофа с участието на Вартбург
Ивак, ще го оправдавам. На пътя всеки трябва да кара със съобразена скорост. Ако джипката му поднесе 2-3 пъти ще се стресне и ще намали. Нормална реакция на всеки трезв човек. Винаги, когато някой усети, че пътната обстановка превишава уменията му, намалява скоростта, до сега друг случай не съм видял, поне при лоши атмосферни условия. Щом кара по-бързо, значи си поема риска. Човекът си е прав, стига да не излиза от платното си и да успява да спазва правилника за движение, а не да отнема предимство и други такива заради високата скорост. Този насреща му също поема риск, като тръгва с неподготвена за сезона кола и с недостатъчни умения. За това му викат риск - рискуваш и ако мине. Ми за тоя с Вартбург-а не е минало. Да е мислил преди да тръгне на път. Според мен грешките на пътя трябва да се наказват и не трябва да се дава книжка на всеки, защото едно 30-40 процента от хората определено не стават за тая работа, независимо от възрастта си.

_________________
http://www.vbox7.com/play:b720d575


Вторник, 09.02.2010 г. 19:58 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:35 ч.
Мнения: 643
Местоположение: Варна
Мнение Re: Ужасна катастрофа с участието на Вартбург
Недейте да говорите глупости..ако Туарега в момента на сбълсъка е със 100 и варела с още 40 не вярвам онези момченца да оживеят. Че те тестовете за сигурност се правят със 64км/ч и колите изглеждат по-зле! Всички знаем как журналистите правят от мухата слон! Както каза Бат Илко - предпочитам на пътя да срещна Туарег със 100 в платното му, отколкото Варел с 40 в моето! :evil:

_________________
Прави к'вот трябва, пък да става к'вот ще!
Изображение


Вторник, 09.02.2010 г. 20:20 ч.
Профил ICQ
Regular User
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:12 ч.
Мнения: 1090
Местоположение: Stara Zagora
Automobile: Wartburg 353S
Мнение Re: Ужасна катастрофа с участието на Вартбург
Като защитавате толкова тоя с Туарега, пожелавам ви утре във вашата кола да се вреже такъв безсмъртен летящ обект, да видим как ще изглеждате... на скамейката за аутопсия.


Вторник, 09.02.2010 г. 20:23 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 42 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов