Напиши нова тема Отговори на тема  [ 42 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Ужасна катастрофа с участието на Вартбург 
Автор Съобщение
Ентусиаст

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:47 ч.
Мнения: 741
Местоположение: Русе
Мнение Re: Ужасна катастрофа с участието на Вартбург
Ивак, аз знам и съм сигурен, че Вартбурга е най-сигурната соц. кола и е по-напред от доста други западни, но имай предвид, че Туарега е 2 тона, а не тон. Разликата е огромна, още повече, че е доста по-висок и е ударил в напрактика не толкова здравата част на Вартбурга, в горната част, може би в долната част на стъклата.
Погледни краш теста му, това е с 60км/ч и изглежда доста по-зле.
ПП Имаше клипче на краш тест на Вартбург, някой намира ли то?


Сряда, 10.02.2010 г. 14:01 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:35 ч.
Мнения: 643
Местоположение: Варна
Мнение Re: Ужасна катастрофа с участието на Вартбург
Ето ти ФВ при 100 км/ч.
http://www.youtube.com/watch?v=_B8M_FfNw3I
Ето и разликата между 60 и 100
http://www.youtube.com/watch?v=mFjPfewYxWc
Ето ти и челен сблъсък със 100
http://www.youtube.com/watch?v=BjyvudZCm5Q
Не подценявайте скоростта!

_________________
Прави к'вот трябва, пък да става к'вот ще!
Изображение


Сряда, 10.02.2010 г. 14:03 ч.
Профил ICQ
Regular User
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:12 ч.
Мнения: 1090
Местоположение: Stara Zagora
Automobile: Wartburg 353S
Мнение Re: Ужасна катастрофа с участието на Вартбург
Относно червения вартбург 1.3 който е ударен странично - статията съм я чел преди няколко години в един полски сайт за Вартбург, статията е написана лично от шофьора на Вартбурга и той беше описал обстоятелствата - някакъв идиот не спира на стоп и го натриса странично.
Пишеше че това че вартбурга е на рама го е спасило, защото удара напрактика приключил за Вартбурга след като другата кола "достигнала" рамата на Вартбурга.
Имаше и нейна снимка - някакъв форд ако не се лъжа, беше безбожно смачкан.

Chakazulu - прав си че в случая туарега е ударил вартбурга доста по високо, там където не е толкова здрав.


Сряда, 10.02.2010 г. 14:22 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:06 ч.
Мнения: 326
Skype: kolestral
Automobile: Wartburg 353
Мнение Re: Ужасна катастрофа с участието на Вартбург
Teo, разбирам желанието ти да се заяждаш и караш но поне не изопачавай думите на другите. Никъде не съм казал, че трябва да гадаеш с какви гуми са другите, колко са некадърни и другите глупости които изписа. Преувеличаваш и изопачаваш думите ми прекалено. Аз просто казвам че при такива условия по-правилно е да се кара примерно със 70км/ч вместо с 90-100. Толкова ли нередно ти се струва? Толкова ли не можеш да прежалиш тази разлика в скоростта, ако това би предотвратило тежък инцидент?

Никъде не съм казвал нито че Туарега е виновен понеже е Туарег, нито че Вартбурга е невинен понеже е Вартбург. Както вече казах няколко пъти, много ясно че шофьора на Вартбурга носи основната вина ако наистина е бил с летни гуми, но просто мисля че 90-100км/ч е несъобразена скорост с тези условия независимо, че за Туарега не е проблем да се движи по този начин. Проблема в случая не е проходимостта на джипа, а увеличения му многократно спирачен път при такава пътна настилка.

_________________
GameOn


Сряда, 10.02.2010 г. 16:43 ч.
Профил WWW
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение Re: Ужасна катастрофа с участието на Вартбург
Нормално от пунто да му няма нищо. Тези колки са толкова кекави, че съм бил свидетел как калник при леко некадърно паркиране все едно си го шиблнал при ПТП или как калника се вдлъбна като седна по-тежък човек.

За съобразената скорост- половината дето писаха по темата никога не карат с такава. Тука са се писали хиляди митове за 120 с трабант, 150 с вартбург, разни гонки градско. Аз също карах трабанта така. Все едно ако някой се завърти пред вас с тази скорост ще реагирате..... Дайте да караме с 20 за да предвидим старци с летни гуми на поледица, жени които изпреварват без да ползват огледалото и т.н.... Може би трябва, но никой не го прави, а после краде вика дръжте крадеца.

_________________
МВ-7. Парапети, сенници, щори, слънчеви бойлери


Сряда, 10.02.2010 г. 16:48 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:35 ч.
Мнения: 643
Местоположение: Варна
Мнение Re: Ужасна катастрофа с участието на Вартбург
Turbo написа:
.....

Далеч съм от идеята да се заяждам или карам с когото и да е! Не ти изопачавам думите, ами ти ги представям как звучат, погледнати от друга гледна точка! Няма как да се съобразяваш с другите, като незнаеш тяхното техническо състояние! Ако започнеш да мислиш всяка една кола около теб - че ти трябва да отбиеш на 100-тина метра встрани от пътя, за да не се хвърли някой отгоре ти, понеже незанеш на кой може да му блокира карето (един приятел се блъсна така с Голф - блокира му лявото каре в ляв завой и се заби в мантинелата на кръговото за летището във Варна със 70 - скорост, която за там е абсолютно нормална), на кой не му държат спирачките, кой има балон на гумата, който може да се пръсне и т.н...
Причината за ПТП-то не е скоростта на Туарега, която е била "близо 100 км/ч" според журналисите, занчи полицайте са им казали "към 80", което пък означава, че тя е около 60-70. Причината е тази, че чичката с Вартбурга е решил, че може! За всяка кола разумната скорост е различна. Във Варна преди време един Лексус с 4 полуслика успя да се качи от пристанището (тъкмо го бяха докарали от щатите) до крайните квартали в едни снегове и ледове, в които ГТ имаше проблеми! Успя благодарение на нам си колко технологий за потегляне, спиране, стабилност и нам си к'во още. Тази кола на сняг с 4 зимни гуми, въпреки че е със задно предаване е много пъти по-стабилна от кой да е Вартбург със 4 зимни гуми! А за сравенение за Вартбург с летни да не говорим! Респективно тази кола може на един заснежен път да поддържа безпроблемно 90 км/ч, докато за Вартбурга всичко от 50 нагоре е завъртане! При Туарега нещата стоят по същия начин - стабилен е, стои си в платното. Това се иска от него! Вартбурга вероятно се е завъртял точно пред него, защото иначе все щеше да успее да го заобиколи или да се хвърли в пряспите отстрани - инстинкт за самосъхранение! Това и на суха настилка да се случи- пак няма време за реакция!

_________________
Прави к'вот трябва, пък да става к'вот ще!
Изображение


Сряда, 10.02.2010 г. 17:29 ч.
Профил ICQ
Долен и зъл ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 16.02.2008 г. 14:26 ч.
Мнения: 227
Местоположение: Стара Загора
Мнение Re: Ужасна катастрофа с участието на Вартбург
Добре, бе хора, казвате, че този с Туарега е виновен, защото не е успял да спре,когато пред него се е завъртял Вартбург. Ако вместо Туарег със 100(може би) е имало камион с 45 и пораженията бяха още по-лоши? Защото инерцията си е инерция. Пак ли камионът е виновен заради несъобразена скорост. Виновен е единствено този, който е позволил на колата да се отклони от пътя си,защото той не кара със съобразена скорост. Ако караше с такава нямаше да поднесе. Щом този срещу него не е поднесъл, значи е карал съобразено с пътните условия. По вашите критерии трябва на чист прав път лятото да карам с 30, защото при 90 имам към 50-60 метра спирачен път с времето за реакция и ако някой баламурник се завърти на 20 метра пред мен няма да успея да спра. Пак ли аз ще бъда виновен? А тези 20 метра са точно времето за реакция + времето за задействане на спирачната система, така че скоростта ще си е пак 90.

_________________
http://www.vbox7.com/play:b720d575


Сряда, 10.02.2010 г. 18:33 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:06 ч.
Мнения: 326
Skype: kolestral
Automobile: Wartburg 353
Мнение Re: Ужасна катастрофа с участието на Вартбург
Teo написа:
....Причината за ПТП-то не е скоростта на Туарега, която е била "близо 100 км/ч" според журналисите, занчи полицайте са им казали "към 80", което пък означава, че тя е около 60-70....


Абсолютно недоказуема логика. Вероятността това което си написал да е вярно е точно толкова голяма, колкото и да не е вярно.

Както и да е. Няма да се разберем с вас защото продължавате да изопачавате думите(Teo и Bat_Ilko). Все пак помислете, ако карате с 90-100 на такъв път и убиете няколко човека(не го пожелавам на никого разбира се), въпреки че сами за себе си сте съобразили скоростта си и не сте нарушили правилника, дали ще спите спокойно след това и дали при следваща такава ситуация ще карате пак с такава скорост.

_________________
GameOn


Последна промяна Turbo на Сряда, 10.02.2010 г. 20:57 ч., променена общо 1 път

Сряда, 10.02.2010 г. 18:59 ч.
Профил WWW
Regular User
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:12 ч.
Мнения: 1090
Местоположение: Stara Zagora
Automobile: Wartburg 353S
Мнение Re: Ужасна катастрофа с участието на Вартбург
Turbo написа:
Все пак помислете, ако карате с 90-100 на такъв път и убиете няколко човека(не го пожелавам на никой разбира се), въпреки че сами за себе си сте съобразили скоростта си и не сте нарушили правилника, дали ще спите спокойно след това и дали при следваща такава ситуация ще карате пак с такава скорост.


Ей затова става въпрос! То явно това трябва да се случи за да се укротят разни хора дето мислят че като карат нова кола може да карат със 100 по заснежен и заледен път!


Сряда, 10.02.2010 г. 19:21 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:35 ч.
Мнения: 643
Местоположение: Варна
Мнение Re: Ужасна катастрофа с участието на Вартбург
Turbo написа:
Teo написа:
....Причината за ПТП-то не е скоростта на Туарега, която е била "близо 100 км/ч" според журналисите, занчи полицайте са им казали "към 80", което пък означава, че тя е около 60-70....


Абсолютно недоказуема логика. Вероятността това което си написал да е вярно е точно толкова голяма, колкото и да не е вярно.

Както и да е. Няма да се разберем с вас защото продължавате да изопачавате думите(Teo и Bat_Ilko). Все пак помислете, ако карате с 90-100 на такъв път и убиете няколко човека(не го пожелавам на никого разбира се), въпреки че сами за себе си сте съобразили скоростта си и не сте нарушили правилника, дали ще спите спокойно след това и дали при следваща такава ситуация ще карате пак с такава скорост.

Хайде, хайде...мен тия журналя ме бяха изкарали че жиевя в съседен квартал, при положение, че знаеха точен адрес, та какво остава за една скорост, особено при "борба с войната по пътищата", пък и нали имам роднина работещ при тях - хич не са да им вярваш... Пораженията по колите също го доказват!
Бат Илко го е казал но да по понатъртя - не Туарега, ами Вартбурга е бил с несъобразена скорост!!! Ей това се опитвам да кажа през цялото време с обяснение защо и т.н! Аз като карам зимата си вземам впредвид поведението на колата, когато в близост до мен (поне 500 метра напред и назад) няма коли, проверявам колко е устойчива при завиване и ако е нужно правя корекция на скоростта! Също така ние не изопачаваме казаното от теб а ти го представяме в друга ситуация и доразвито!
То се е видяло, че всеки си знае своето, аз нямам какво повече да кажа! [smilie=2beers]

_________________
Прави к'вот трябва, пък да става к'вот ще!
Изображение


Сряда, 10.02.2010 г. 21:17 ч.
Профил ICQ
Луд с картечница
Аватар

Регистриран на: Събота, 02.02.2008 г. 13:04 ч.
Мнения: 455
Местоположение: Густо майна, Филибето!...
Мнение Re: Ужасна катастрофа с участието на Вартбург
Turbo написа:
Teo написа:
....Причината за ПТП-то не е скоростта на Туарега, която е била "близо 100 км/ч" според журналисите, занчи полицайте са им казали "към 80", което пък означава, че тя е около 60-70....


Абсолютно недоказуема логика. Вероятността това което си написал да е вярно е точно толкова голяма, колкото и да не е вярно.


Специално за журналята Тео е прав на 100% - със сигурност са сложили нещо и от себе си... Бил съм на място на събитие, и после съм гледал отразяването му... чудех се за едно и също събитие ли става дума - отразяването му нямаше НИЩО общо с това, което видях.

По темата: не показаха длъжностно лице, което да заяви отговорно, че джипа наистина се е движел със 100 км/ч, което автоматично го приемам за журналистическа фантазия. А и както казаха доста колеги по-горе: и с 50 да се движиш в такова време, завърти ли се някой пред теб - пускаш волана и почваш да четеш молитвата. Това си е чиста форма на краш тест, а всички знаем какво остава от колите на краш тестовете при сблъсък със скорост 50 км/ч.
С какви гуми е карал - всички сме чували крилатата фраза "То едно време като нямаше зимни гуми, как карахме и по-тежки зими?"... Баща ми, който е дългогодишен шофьор, като купувах зимните гуми на баба Меца, ме попита "Защо не взе всесезонни, ами си взел зимни, дето я ги ползваш пълноценно 2 месеца в годината, я не ?...". Просто повечето представители на онова поколение са си такива - не можем да ги променим (без значение какви са им шофьорските умения).

Чия е вината - според мен и на двамата участници. Почти съм убеден, че Вартбурга не е бил оборудван със зимни гуми, както и че Туарега не се е движел особено бавно. Така че - Бог да прости мъртвите, а живите да си опичат акъла (ако го имат), че да не ни четат и нас по новините (пази Боже)..

_________________
Hard to the core ! [smilie=2beers]


Сряда, 10.02.2010 г. 22:27 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:35 ч.
Мнения: 643
Местоположение: Варна
Мнение Re: Ужасна катастрофа с участието на Вартбург
Сетих се по темата - по-миналата година, есента направих един подарък на дядото - 2 нови зимни гуми за Опела му (неможех да си позволя 4 просто). Миналата и по-миналата зими минаха леко, но тази във Варна ни е*а мамата. Преди няколко дни ми вика дядото - "То имало смисъл от зимни гуми, колата излиза от коловозите..." А познайте ако аз не му бях купил зимни гуми, дали нямаше да отиде при някой вулканизатор, който като го види и да му продаде на момента две 2-ра ръка всесезонни (т.е. летни) и той да е щастлив и заблуден че има "хубави" гуми за малко пари... :arrow:
Хубавото е че в последствие пролетта го накарах да си купи и 4 нови летни гуми и в общи линий Опела е оборудван с гуми до края на съществуването си...евентуално мисля да му плясна другата зима сегашните си предни (зимните) отзад. :D

_________________
Прави к'вот трябва, пък да става к'вот ще!
Изображение


Сряда, 10.02.2010 г. 23:10 ч.
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 42 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  

Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов