Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
57 години Trabant - Организация и информация за събитието 
Автор Съобщение
Мисли си че знае всичко
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 16.08.2010 г. 17:23 ч.
Мнения: 242
Местоположение: София
Skype: k.i.p._ut
Automobile: Trabant 601S
Мнение 57 години Trabant - Организация и информация за събитието
Здравейте колеги и приятели.

Както всяка година , и тази е време да пусна темата за това важно за нас събитие. Както знаем на 7-ми ноември 1957г. излиза първият автомобил под името Трабант. Тази година се навършват 57 години от тогава. Но на тази дата няма да празнуваме само това. Преди точно 50 години (1964г.) влиза в производство и най-масовият модел на Трабант - именно 601. Също така на днешната дата се навършват 65 години от основаването на Германската Демократична Република. Цели 3 причини за да се съберем.

Ще отбележим това , като всяка година с традиционен парад по улиците на София. Тук ще обсъждаме идеи за парада относно неговата организация и др. Нека всеки , който има идея да я сподели тук , ще се радваме с нещо ново да разнообразим нашата програма защото рано или късно омръзва да е едно и също.

Искрено се надявам да се съберем повече от миналата година. Смятам че протестите тогава бяха основна причина , за да не се събере голяма бройка автомобили.

Основните ми идеи са да се съберем отново на Ал. Невски като сборен пункт и след това да поемем отново по избран предварително маршрут. Най вероятно това ще се случи на 8 или 9 ноември (събота или неделя , тъй като 7ми се пада петък) Да се отбием до Берлинската стена за поднасяне на цветя и обща снимка и да се запътим към някое заведение, което хем да е на разумни цени , хем да има достатъчно място за всички ни. Разбира се не е задължително всеки да ходи в заведението. Миналата година бяхме в Студентски град в "Джумаята" , където мога да кажа, че си изкарахме много добре! Все още мислим с колегата Trabantmaniac как да решим проблема със спирането , макар и за малко на ул. „Професор Фритьоф Нансен“ (зад НДК) , без да имаме проблем с органите на реда. Не че миналата имаше , но е имало случаи от предни години.

Чудя се за маршрута от миналата година как ви се струва?
viewtopic.php?f=30&t=5462

Великите банерчета за събитието ще ги пусна малко по-късно тук.

Имам и една идея , която ми се върти от известно време насам по случай 50 години P601. Евентуално да се направи нещо като кратко филмче (20 - 30 мин) за колата събрано от други такива снимани в завода или наши събития , но със някакво озвучаване или субтитри. Имам известно количество материал , но не знам дали ще се справя до тогава. Споделете мнение , какво мислите?

Знам че е рано още от сега да питам кой ще идва или не , но който има мерак нека пише , за да имаме ориентир колко бройки коли ще бъдат.

Обсъждането ще продължи до 25 октомври , когато ще се състои месечната среща на 2t Power. Който иска нека дойде и на живо ще обсъдим за последно какво ще бъде.

Поздрави! [smilie=2beers]

_________________
Защо точно два такта? - Защото един не е достатчен , а четири са прекалено много!


Вторник, 07.10.2014 г. 23:11 ч.
Профил
Мисли си че знае всичко
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 16.08.2010 г. 17:23 ч.
Мнения: 242
Местоположение: София
Skype: k.i.p._ut
Automobile: Trabant 601S
Мнение Re: 57 години Trabant - Организация и информация за събитиет
За празненството ми дойде още една идея , която смятам че е редно да споделя с вас и да дадете мнение по въпроса дали ви харесва или не.
В неделя си направих разходка до Рударци (25км от София по посока Перник) и разгледах един хотел , който е малко по-нагоре към леко гористата местност. Въздуха там е доста чист , разгледах ресторанта и има място където също може да проведем празненството. Цените са съвсем нормални , не са пресилени. Има достатъчно паркоместа , за да се съберем там. Предполага се че хотела няма да е натоварен началото на ноември. Който иска може да отседне там. Питах в ресторанта и казаха че няма проблем да се съберем повече хора. Може би тези дни ще се дигна отново до там и евентуално да направя снимки , че не се сетих.

Смятам че ще бъде забавно да се направи такъв поход тъкмо ще се раздвижат машините, не е толкова много като път , ако някой го притеснява , нека сподели. Разбира се не е задължително да отидем там , просто предлагам различни варианти.

Нека ако някой има предложение, да го сподели , така ще имаме опции за по-голям избор.

[smilie=2beers]

_________________
Защо точно два такта? - Защото един не е достатчен , а четири са прекалено много!


Вторник, 14.10.2014 г. 02:36 ч.
Профил
Научи се да сменя скоростите
Аватар

Регистриран на: Петък, 26.03.2010 г. 22:36 ч.
Мнения: 58
Местоположение: Sofia
Skype: ilia_mih
Automobile: Trabant 601s
Мнение Re: 57 години Trabant - Организация и информация за събитиет
Като гледам какви дискусии се вихрят тук да взема и аз да напиша някой ред :mrgreen: .Сега сериозно,остават грубо 2 седмици до мероприятието и никой нищо не е писал(нито дали е съгласен,нито дали е против).Предложението на KIP за ресторанта в Рударци е добро ако се съберат повече хора и коли и няма недоволни ,че ще се кара 25км в посока до там и ще трябва винетка.В противен случай Джумаята от миналата година е добро решение.За това приканвам съфорумците да дискутират темата,да се види колко хора ще идват,за да може да се измисли адекватна програма за този юбилей на модела 601.


Вторник, 21.10.2014 г. 23:31 ч.
Профил
Мисли си че знае всичко
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 16.08.2010 г. 17:23 ч.
Мнения: 242
Местоположение: София
Skype: k.i.p._ut
Automobile: Trabant 601S
Мнение Re: 57 години Trabant - Организация и информация за събитиет
Здравейте колеги,

Събитието ще се състои на 8 ноември (събота) , така смятам че ще е по удобно за всички ни.

Това е въпросният ресторант в Рударци. Ето линк към сайта:

http://rudartsi.com/restorant/

Остава много малко до събитието а още нищо не е обсъдено. В краен случай нещата ще ги направим така както сметем за добре присъстващите на идващата месечна среща. Тогава ще е последното обсъждане на мероприятието. Все пак не е просто поредното събиране по случаи рождения ден на Трабант , а юбилей на най-масовия модел 601.

[smilie=2beers]

_________________
Защо точно два такта? - Защото един не е достатчен , а четири са прекалено много!


Четвъртък, 23.10.2014 г. 00:12 ч.
Профил
Мисли си че знае всичко
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 16.08.2010 г. 17:23 ч.
Мнения: 242
Местоположение: София
Skype: k.i.p._ut
Automobile: Trabant 601S
Мнение Re: 57 години Trabant - Организация и информация за събитиет
Добър вечер колеги!

Мина последната месечна среща , следователно обсъждането приключи и вече имаме ясна представа какво ще се случи на 8ми ноември. Да не забравяме празнуват се също 50 години от създаването най-обичаният и най-масов модел 601 :) !

На месечната среща присъствахме общо 5 човека. Аз , колегите Bobi-Wan , Trabantmaniac , vasil_aviatora (мисля че така се пишеше тук) , TrabantS601. На тази среща имаше предложения, които бяха обсъдени и стигнахме до извода че заведението ще бъде отново "Джумаята". Има известни промени в маршрута. Този път ще минем по бул. Раковски за разлика от миналата година. Да по-бавно е , но искаме да ни видят повече хора.

Маршрута може да се види тук: Цък

Програмата ще бъде следната:

1. 11:00 ‐ пл. Ал. Невски – сборен пункт
2. 12:00 ‐ Откриване на мероприятието , преброяване на участниците и поемане
по зададения маршрут, със по‐бавен ход и подавания на звуков сигнал .
3. 12:15 :
‐ Поднасяне на цветя и отдаване на почит пред паметника на Берлинската
стена намиращ се на ул. „Професор Фритьоф Нансен“ (зад НДК);
‐ Обща снимка на участниците , пред паметника.
4. 13:00 – Отбелязването на събитието чрез кратко празненство по случаи 57 години Трабант и 50 години от създаването на моделът 601 в ресторант „Джумаята”
(намира се в кв. Студентски град на ул. „Доктор Йордан Йосифов“)
5. Закриване на събитието.

Направих стандартните банерчета , които за някои са досадни , но за други са хубави:

Изображение

Кода за подписа:
Код:
[url=http://forum.2tpower.com/viewtopic.php?f=30&t=5937][img]http://oi59.tinypic.com/11qiqev.jpg[/img][/url]


Мисля да пусна покана във някои други форуми и затова направих нещо , като афиш , където съм прикачил към мнението ми. До няколко дни ще пусна и pdf със програмата , за който иска да си я отпечата. Разбира се на място, който се нуждае също може да получи такава.

Надявам се да се съберем повече!
Очакваме ви! [smilie=2beers]


Прикачени файлове:
Trabi_DDR_57_jahre_pokana.jpg
Trabi_DDR_57_jahre_pokana.jpg [ 770.07 KiB | Прегледано 25918 пъти ]

_________________
Защо точно два такта? - Защото един не е достатчен , а четири са прекалено много!
Сряда, 29.10.2014 г. 00:32 ч.
Профил
Street Racer
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 13:53 ч.
Мнения: 138
Местоположение: Opicvet,sofia
Skype: trabifen
Мнение Re: 57 години Trabant - Организация и информация за събитиет
Колко човека се очаква да са на събитието

_________________
Не е важно колко коня има под капака а какво магаре е зад волана


Петък, 31.10.2014 г. 23:05 ч.
Профил
IFA boss
Аватар

Регистриран на: Събота, 14.06.2008 г. 23:29 ч.
Мнения: 258
Местоположение: Sofia
Automobile: 601 S de luxe
Мнение Re: 57 години Trabant - Организация и информация за събитиет
Здравей.Точно колко човека не мога да кажа поканил съм доста хора и събитието е пуснато в доста форуми а също и във фейсбук.

_________________
Trabant forefer


Събота, 01.11.2014 г. 00:03 ч.
Профил
Мисли си че знае всичко
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 16.08.2010 г. 17:23 ч.
Мнения: 242
Местоположение: София
Skype: k.i.p._ut
Automobile: Trabant 601S
Мнение Re: 57 години Trabant - Организация и информация за събитиет
Колегата trabantmaniac ми даде идея да кача и варианта на афиша , без надписите , който иска да си го разпечата и сложи на колата.


Прикачени файлове:
Trabi_DDR_57_jahre.png
Trabi_DDR_57_jahre.png [ 1.04 MiB | Прегледано 25819 пъти ]

_________________
Защо точно два такта? - Защото един не е достатчен , а четири са прекалено много!
Събота, 01.11.2014 г. 13:53 ч.
Профил
Street Racer
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 13:53 ч.
Мнения: 138
Местоположение: Opicvet,sofia
Skype: trabifen
Мнение Re: 57 години Trabant - Организация и информация за събитиет
защо не направите стикери със снимка на някой траб от бг?мисля че има доста лачени и тунинговани екземпляри

_________________
Не е важно колко коня има под капака а какво магаре е зад волана


Понеделник, 03.11.2014 г. 21:59 ч.
Профил
Некадърник

Регистриран на: Понеделник, 11.02.2008 г. 16:33 ч.
Мнения: 113
Мнение Re: 57 години Trabant - Организация и информация за събитиет
няма ли кои да пусне някоя снимка? или още сте на кръчма?


Събота, 08.11.2014 г. 19:49 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Събота, 08.11.2014 г. 20:01 ч.
Мнения: 1
Местоположение: Sofia
Мнение Re: 57 години Trabant - Организация и информация за събитиет
Снимки от днес - http://martinvg.tumblr.com/


Събота, 08.11.2014 г. 20:03 ч.
Профил
IFA boss
Аватар

Регистриран на: Събота, 14.06.2008 г. 23:29 ч.
Мнения: 258
Местоположение: Sofia
Automobile: 601 S de luxe
Мнение Re: 57 години Trabant - Организация и информация за събитиет
Здравейте колеги.Много благодаря на всички които присъстваха днес.Ето снимки от днес.
http://arsen.snimka.bg/automobiles/57-j ... 0.34335954

_________________
Trabant forefer


Събота, 08.11.2014 г. 22:33 ч.
Профил
Мисли си че знае всичко
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 16.08.2010 г. 17:23 ч.
Мнения: 242
Местоположение: София
Skype: k.i.p._ut
Automobile: Trabant 601S
Мнение Re: 57 години Trabant - Организация и информация за събитиет
Здравейте!

Извинявам се че чак сега пускам снимките, но по добре късно от колкото никога! Аз смятам че си прекарахме всички добре!

Снимките може да видите тук: http://kippro.snimka.bg/automobiles/57- ... ant.840685

[smilie=2beers]

ПП: Днес се сдобих с този мъник. Оказва се че на бул. Македония една книжарница ги продават. Взех последния зелен.


Прикачени файлове:
DSC_1717.jpg
DSC_1717.jpg [ 838.63 KiB | Прегледано 25631 пъти ]

_________________
Защо точно два такта? - Защото един не е достатчен , а четири са прекалено много!
Сряда, 12.11.2014 г. 22:24 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов