Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Съборите на 2T POWER и бъдещето им 

Какъв е оптималния вариянт за следващите национални срещи на форума?
Срещата да бъде сред природата, на поляна или къмпинг 62%  62%  [ 13 ]
Срещата да бъде без нощувка 0%  0%  [ 0 ]
Срещата да бъде с 1 или 2 нощувки 14%  14%  [ 3 ]
Срещата да бъде в населено място, със протичане на парад по улиците, а също така да присъстват медии които да отразят събитието 24%  24%  [ 5 ]
Общо гласове : 21

Съборите на 2T POWER и бъдещето им 
Автор Съобщение
Regular User
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:12 ч.
Мнения: 1090
Местоположение: Stara Zagora
Automobile: Wartburg 353S
Мнение Съборите на 2T POWER и бъдещето им
Часът е почти 8 вечерта, събора свърши днес преди обед и малцината участници в него вече са се прибрали, а вероятно семкаджиите във форума се чешат умно по главата и се чудят защо аджеба все още никой не е писал как е минало, снимки и т.н.
АМИ КАТО ВСИЧКИ СЕ ОТКАЗАХА КОЙ ДА ПИШЕ? Броени дни преди събора уж "най-надъханите" излязоха с ангажименти, ремонти, курбан на село и прочее оправдания за да се откажат и да не дойдат.
Това говори че сме твърде несериозни като клуб, за да провеждаме сбирки.
Оттук нататък има 2 изхода - прекратяваме провеждането на събори на форума(2T POWER), а трабантаджиите продължавайки техния системен саботаж, който практикуват от години с високомерно самочуствие, продължават да си ходят на сбирките в лозница, парада в търново, белослав и т.н.(нарочно ги пиша с малки букви, за да покажа "уважението" си към тези мероприятия и техните организатори-саботьори) и втория изход е да продължим дългогодишната традиция за сбирка с Москвич клуба, или пък друг клуб на соц. автомобили.
Също така вчерашния събор предизвика у мен размисли относно има ли смисъл форумът да продължава да съществува, споделих това и с Васко(theultimate) и е съвсем възможно догодина да прекратим заплащането на хостигна.

Също така си задавах въпроса "защо аджеба официалния събор на форума има по ниска посещаемост от спонтанно организиран парад на пръдливите кашони в някакъв град от селски тип в североизточна България? Може би на хората не им харесва начина на протичане на националните събори? Или пък Трабантаджиите НЕ ЖЕЛАЯТ среща с Вартбурзите?
В тази тема ще прикрепя и анкета, в която потребителите да гласуват как виждат евентуалните бъдещи събори на 2TPOWER, като форма на организация и протичане. Нека всеки да отбележи най-важния според него вариянт, а впоследствие тези неща ще се вземат предвид и ако догодина евентуално направим опит за събор(в което се съмнявам) да повдигнем броя на присъстващите.
Как вие виждате нещата? Еднодневен събор с парад по улиците и медийно отразяване? Или може би както досега - сред природата, споделяйки опит, хапвайки барбекю и пийвайки биричка в приятелска атмосфера? Събор с 1 или пък 2 нощувки?
Нека всеки сподели своята гледна точка, за да се опитаме да направим евентуалните бъдещи събори по-добри и по-посещавани.
Ако имате идея различна от изброените в анкетата, пишете в темата.


Неделя, 12.05.2013 г. 19:50 ч.
Профил
Trabant ML
Аватар

Регистриран на: Петък, 30.07.2010 г. 19:39 ч.
Мнения: 448
Automobile: Трабант 601
Мнение Re: Съборите на 2T POWER и бъдещето им
Може би трабанти не искат да идват, заради отношението Ви към тях. Израза ''пръдливи кашони'' на мен не ми харесва. Приемам ''пръдливия кашон'' като моята първа кола, закупена със собствени средства.
Относно анкетата, харесаха ми 2 отговора, жалко, че може само по 1. Добре е да е на поляна, както правят много други форуми. Също така, да е с 1 нощувка. Аз лично съжелявам, че не мога да дойда. Догодина се надявам да съм по-активен по сбирки и мероприятия.
Относно спирането на форума, лично не ме бърка да Ви пратя някой лев, ако се съберем повечко хора. Ако форума изчезне, ще изчезнат и автомобилите. От както стана караницата с Доктора и Марио, форума не е същото място. Саботьора Иво, също изчезна.

_________________
С други думи, тия коне искат да ядат!Колкото повече ги юркаш толкова повече си 'апват.
Колкото повече ги 'раниш , толкова повече бягат.ОК?


Неделя, 12.05.2013 г. 20:35 ч.
Профил
Научи се да сменя скоростите
Аватар

Регистриран на: Сряда, 09.04.2008 г. 18:41 ч.
Мнения: 74
Местоположение: Kazanlak
Мнение Re: Съборите на 2T POWER и бъдещето им
вие пък сте много тънко убидни бе нали имаше трабанти те що несе сърдят напрао си кажете че неви се идва ко си измисляте разни причини


Неделя, 12.05.2013 г. 21:18 ч.
Профил
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение Re: Съборите на 2T POWER и бъдещето им
Национален събор според мен - на поляна. Има достатъчно паради, особено за Трабанти. Ивак, надявам се правиш разлика между няколко часа автоколона в София/Пловдив/Търново и събор с палатки и пиене - двете са съвсем различни неща.

Форума НЯМА да се спира. Казвал съм го веднъж ще го кажа пак - технически форума струва колкото една кутия цигари на месец - не ми тежи.

Който иска е дошъл. За събора се знае от 3-4 месеца. Предостатъчно време да събереш 20-30лв или да си оправиш отпуски, ангажименти, да учиш за изпити и т.н. Проблема е българското мислене. Томас дойде от 2000км, а тука се разправяме че 150-200км било прекалено много. Да не говорим че имаше хора, които им беше на 20км и пак не дойдоха.

Важното е, че тези, който бяхме там си изкарахме готино какво всяка година [smilie=2beers]

_________________
МВ-7. Парапети, сенници, щори, слънчеви бойлери


Неделя, 12.05.2013 г. 21:35 ч.
Профил
Мисли си че знае всичко
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 16.08.2010 г. 17:23 ч.
Мнения: 242
Местоположение: София
Skype: k.i.p._ut
Automobile: Trabant 601S
Мнение Re: Съборите на 2T POWER и бъдещето им
Няма какво да казвам отговорът ми е ясен. Мястото на тези събори е сред природата за отдих!
Не знам какво толкова е ставало на срещата, ама тези неща за трабантистите дето не ги кефят да ходят на общи събори не е нормално. Ние сме общ клуб Трабант и Вартбург пише отгоре! Вартбургът е по-голям брат на Трабант-а все пак! Аз пък за разлика от Ивака пиша ВСИЧКИ имена със главни букви , за да покажа пък моето уважение към всички и така според мен трябва да бъде...!
Добре бе какво толкова им има на едните и другите коли , не стига че сме на изчезване , а пък ще се колим и бесим! Според мен на всички Трабант събори са поканени и добре дошли и Вартбурзите.
И какво като в нашето семейство няма Трабант от 4 години , а сега сме със Фиат? Да не би някой да ни е гонил на някое събитие? Може да сме отзад на колоната със западна машина , но пак уважаваме всички нали?

Аз се опитах със всички сили да дойда , но не се разбрах във последният момент и възникна семеен проблем... т.е. бях възспрян... Единствено ме е яд за всичко , което пропуснах.

Форумът ръждяса и прогни, като нашите коли , писна ми като всичко във тая България да е некачествено!!! Който да иска да идва на съборите , който не му харесва няма да идва нали сме "свободна държава" (малко съм бесен и на политическата тема , но не е по правилата да коментирам тук) !

Не може ли този форум отново да стане онова уютно местенце? Толкова ли е трудно?

_________________
Защо точно два такта? - Защото един не е достатчен , а четири са прекалено много!


Неделя, 12.05.2013 г. 22:33 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 26.04.2010 г. 16:03 ч.
Мнения: 492
Местоположение: Ловеч
Automobile: 2 трабанта
Мнение Re: Съборите на 2T POWER и бъдещето им
Много емоционално изказване Ivaka, не беше нужно да се обобщава така за трабантаджиите и като цяло не приемам изрази като "семкаджии" :evil:
Вярно е че в този форум хората от лозница и белослав ги виждаме само за да поканят на мероприятията си и повече не се и виждат. Вярно е и че еднодневното образуване на колони където и да е не е събор.
Може би баланса е да се направи интересен за повече участници. С организирането на игри, на посещения на места около мястото на събора, а не просто събиране на поляната и на масата. С две думи без ясна програма няма как да стане един събор.
Организирал съм много национални срещи на друга марка автомобили. Някои знаят кой автомобилен клуб съм създал. Нямам намерение да се афиширам. Преди 10 години сме започнали така, както тук сте от 3-4 години. С хапване и пийване. Но това омръзва и хората искат забавление. И развитие. Това ги привлича. За едното хапване никой няма се дигне вече на 200км, особенно с тези машини. А това с отказването в последния момент го има ама абсолютно на всички събори, независимо от марката.
Хубаво е да се погледне как се организират срещи на трабант и вартбург в чужбина и да се вземе интересни идеи от тях. И да се престане с това мерене между вартбург и трабант. Високомерни постове да не цитирам..
Прави впечатление, че някои хора пишат само когато има събори. През останалото време не се вясват с месеци по форума.
А един форум го правят хората.Този вече не е технически форум, а основно форум ПРОДАВА-КУПУВА.
Ако се закрие вероятно ще съжаляват за това само далавераджиите, дебнещи за изгодни обяви..

_________________
Изображение


Понеделник, 13.05.2013 г. 10:09 ч.
Профил
Научи се да сменя скоростите
Аватар

Регистриран на: Сряда, 09.04.2008 г. 18:41 ч.
Мнения: 74
Местоположение: Kazanlak
Мнение Re: Съборите на 2T POWER и бъдещето им
немога да разбера закво постоянно намесвате поляните и масите ГЕРМАНЦИТЕ каде праят тяхните събори по поляните кво неви харесва поляната и на коит нему се идва на масата посля да не идва никои не моля но ние сме едно запомнете го тва всички на мен цяла година сабор ми е в главата един месец преди тва кола прая боядисвам и прочие за да има вид хората да и се радват мисля че всеки мои да задели примерно някви 100 лева дори една година да пуска някаде по 5 лева сагласен сам да има програма няква нищо против нямам но вечерта работата си е за маса моите хора таиче повече без детинщини и се вземаите в раце малко сме нека да се даржим и да се сабираме повече коли за напред


Понеделник, 13.05.2013 г. 21:02 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Вторник, 26.02.2008 г. 20:29 ч.
Мнения: 550
Местоположение: Пазарджик
Skype: j_totkow
Automobile: много ясно - трабант
Мнение Re: Съборите на 2T POWER и бъдещето им
бе аз кво разбрах от тоя събор - работих до обяд в събота и после малко правих колата и хоп на събора и като дойдох - една дузина хора и чак ми стана криво, защо се получи така???? не ви ли хареса миналата година - на мен да, и да ви разкрия едно нещо - на този събор си изкарах супер, макар и с една дузина хора на мен си беше весело, смеех се и си починах от всекидневието ми, малко набързо стана всичко, затова аз искам за другия събор да се съберем от петъка направо

_________________
http://totkow.blogspot.com/


Понеделник, 13.05.2013 г. 21:19 ч.
Профил
Научи се да сменя скоростите
Аватар

Регистриран на: Сряда, 09.04.2008 г. 18:41 ч.
Мнения: 74
Местоположение: Kazanlak
Мнение Re: Съборите на 2T POWER и бъдещето им
ти я пусни клипа от дръпките дет си праихме с теб кои ти е феиса веееееееее


Понеделник, 13.05.2013 г. 21:30 ч.
Профил
Вечният новобранец
Аватар

Регистриран на: Петък, 19.04.2013 г. 21:37 ч.
Мнения: 45
Местоположение: София
Automobile: 601
Мнение Re: Съборите на 2T POWER и бъдещето им
Без да съм присъствал на Двутактов събор ще си позволя да се включа в спора.
Според мен събор с 1-2 нощувки е най-добрият вариант - ще има време за организирани мероприятия, дори някой да закъснее, пак ще има време за хапване и пийване, за участие в мероприятията и т.н.
Като пример мога да Ви дам съборът на Шкода - 2 нощувки в Габровския балкан, скара и бира на зелена поляна, надпиване с бира, разходка до Междене за някоя и друга гонка на пистата, приятелска атмосфера, гости от други авто клубове/форуми или просто любопитни зяпачи.
Имам и наблюдения над срещите на друг авто клуб, чиито срещи представляват сбор в някой ресторант, малко организационни караници, яко хапване и пийване и така до другия път.
Надявам се, че няма да ме разберете погрешно - не искам да Ви "вкарвам в правия път", а просто дадох пример с цел аргументиране.
С уважение: Вечният новобранец Чавдар

П.П. Естествено всичко зависи от доброто желание на участниците - каквото и да направят организаторите, без присъствието на "членове" съборът се превръща в пикник на приятелски начала.

_________________
Смелите умират веднъж, страхливите по сто пъти на ден


Понеделник, 13.05.2013 г. 21:46 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Вторник, 06.04.2010 г. 13:35 ч.
Мнения: 113
Местоположение: стара загора
Skype: ivanz_stz
Мнение Re: Съборите на 2T POWER и бъдещето им
Ae за какви състезания и игри говорите като нема коли да попълнят броя на грамотите а камоли да се събират пари за състезания и игри .Е догодина ако го напраеме на копринка може си прайме пясъчни замъци на плажа :mrgreen:

_________________
powered by ivan_trabant_stz


Понеделник, 13.05.2013 г. 22:28 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Вторник, 26.02.2008 г. 20:29 ч.
Мнения: 550
Местоположение: Пазарджик
Skype: j_totkow
Automobile: много ясно - трабант
Мнение Re: Съборите на 2T POWER и бъдещето им
аз не съм снимал нищо - нали се бегахме, снимки и клипове чакам и аз, не че съм много фотогеничен ама все пак :D
и за другия път да научим малко немски а не да се излагаме (в това число и аз) пред Томас

как само го питах за амортисьорите - амортисьорен клац клац :mrgreen:

_________________
http://totkow.blogspot.com/


Вторник, 14.05.2013 г. 19:57 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  

Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов