Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Trabant 601 1966 
Автор Съобщение
Научи се да сменя скоростите

Регистриран на: Вторник, 31.03.2020 г. 14:36 ч.
Мнения: 72
Местоположение: София-град
Automobile: Трабант 601S L
Мнение Re: Trabant 601 1966
Колега, развитие по проекта има ли? Интересно ни е...


Неделя, 14.08.2022 г. 15:01 ч.
Профил
Блокира си коляновия вал
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 06.08.2015 г. 22:00 ч.
Мнения: 85
Местоположение: Монтана
Automobile: Trabant 601
Мнение Re: Trabant 601 1966
Развитие има, макар и малко. В момента чистя незначителни ръжди по коша на колата, но нямам много време и нещата стават бавно, успоредно с това стягам друг Трабант и времето наистина не ми стига. Скоро ще кача и снимки. Предстои да го прехвърля и регистрирам...


Сряда, 17.08.2022 г. 13:50 ч.
Профил
Блокира си коляновия вал
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 06.08.2015 г. 22:00 ч.
Мнения: 85
Местоположение: Монтана
Automobile: Trabant 601
Мнение Re: Trabant 601 1966
Здравейте! След това динамично лято, в което се дипломирах, приеха ме студент, поработих малко като спасител на басейн в града и посъбрах малко финанси, работата ми по Трабанта бе възобновена.
Най-напред започнах от единствените ръжди в коша отпред - обработих ги с Вюрт и следва боя. Обаче най-същинската манипулация, която започнах, беше възстановяването на блясъка на 56-годишната боя. Тъй като в началото на лятото същата процедура направих със синия ми Трабант, вече имах опит и започнах. Работата става доста бавно, тъй като всичко минавам на ръка /все пак не смея да използвам машина върху тая стара боя, защото не знам колко е здраво покритието й и лесно може да я стопя/, обаче резултатът е повече от чудесен. Свалих всички части, които ще ми пречат - брони, емблеми, дръжки, гривни на фаровете и тях ще ги пастирам отделно. Най-напред започнах от задницата и още след първото минаване имаше видим резултат. След задницата продължавам постепенно напред, но както вече написах по-горе, става бавно.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


Петък, 16.12.2022 г. 23:33 ч.
Профил
Научи се да сменя скоростите

Регистриран на: Вторник, 31.03.2020 г. 14:36 ч.
Мнения: 72
Местоположение: София-град
Automobile: Трабант 601S L
Мнение Re: Trabant 601 1966
Добре става Кристиане. Аз също полирах моя това лято като не съм търсил много блясък, а по-скоро възвръщане на цвета. Полирах го с бюджетна машина, която успях да намеря, ексцентрична. Пастата не мога да я кажа в момента, но не съм имал проблем, не забелязах дори леко загряване.
Наистина красива машина! Браво!


Събота, 17.12.2022 г. 18:28 ч.
Профил
Блокира си коляновия вал
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 06.08.2015 г. 22:00 ч.
Мнения: 85
Местоположение: Монтана
Automobile: Trabant 601
Мнение Re: Trabant 601 1966
Здравейте, колеги, и за много години! Нека новата година е по-успешна и градивна за всички.
Като за финал на изминалата вече година успях да полирам и монтирам двете брони. Определено започва да си проличава цялото това занимание, което пък от своя страна ми дава още повече стимул да продължавам. Обаче времето започна да застудява и затова преустановявам работа до трайно затопляне.
За студеното време си имам друг Трабант, който трябва само да сглобявам :)

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Трабант 601S L 83г. написа:
.... Пастата не мога да я кажа в момента, но не съм имал проблем, не забелязах дори леко загряване....

Аз използвам пастите на 3М, които са с различна абразивност. Използвам средната и най-фина.


Четвъртък, 05.01.2023 г. 13:51 ч.
Профил
Блокира си коляновия вал
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 06.08.2015 г. 22:00 ч.
Мнения: 85
Местоположение: Монтана
Automobile: Trabant 601
Мнение Re: Trabant 601 1966
Здравейте, с отгряването на времето, работата ми по Ветерена продължава. Напредвам с поетапното пастиране на цялата кола. Въпреки, че през целия си живот колата е била гаражна, годините са оказали влияние върху 57-годишната боя, но пък се оказва, че не е нещо непоправимо. Колкото повече се занимавам с тая кола, толкова повече се уверявам колко масивна е останала във времето - на места състоянието на боята просто ме впечатлява...
Изчистих гърнетата с телената четка до здраво, обработих ги с Вюрт и вече са на черна термо боя. Ще трябва да търся друго предно гърне от ранните 601 или 600, защото моето има доста дупки на места отвън и общо взето не е много добро, но за временно решение става - поне не изпуска. За съжаление то е най-съсипаното нещо в цялата кола.
Почистих и освежих оригиналната резервна гума Pneumant, която е в много добро състояние и с перфектна шарка. Старият номер на колата даже е отбелязан на нея, както е била масова практика едно време. Като вадихме Трабанта от гаража намерих две от заводските гуми, които си ги взех о също не са в лошо състояние.

Въпрос - С какво е най-добре да опитам да почистя стара боя, която е нанесена върху тази на колата без да съсипя оригиналната?

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


Вторник, 30.05.2023 г. 12:00 ч.
Профил
Научи се да сменя скоростите

Регистриран на: Вторник, 31.03.2020 г. 14:36 ч.
Мнения: 72
Местоположение: София-град
Automobile: Трабант 601S L
Мнение Re: Trabant 601 1966
Ако говориш за мацвания с четка върху оригиналната боя - с полиране. Или най-много с водна шкурка + полиране. Това е мойто мнение, моя също имаше мацвания с четка и точно така ги отстраних, но не трябва да се прекалява с шкурката.

П.П. - толкова време не успях да разбера ръждопреобразувателят на Вюрт може ли да се нанася на места подложени на висока температура? Ще ми е интересно, ако някой сподели.


Вторник, 30.05.2023 г. 22:16 ч.
Профил
Детската градина rlz
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 07.02.2008 г. 11:53 ч.
Мнения: 1183
Местоположение: Пловдив
Automobile: Trabant 601s
Мнение Re: Trabant 601 1966
За вюрта - да, става за гърнетата.
Но като цяло нещо имам чувството, че са го развалили тоя продукт в последно време, всички много хвалят един друг ръждопреобразовател, фертан ли беше, трябва да се пробва.

На твое място в никакъв случай няма да махам мацнатото, то е част от историята на колата и предава характер, който я отличава.


Петък, 02.06.2023 г. 20:05 ч.
Профил
Блокира си коляновия вал
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 06.08.2015 г. 22:00 ч.
Мнения: 85
Местоположение: Монтана
Automobile: Trabant 601
Мнение Re: Trabant 601 1966
Обработените леки ръжди в краищата на коша отпред и улея покрай предния капак минах с боя 3в1 след Вюрта и вече са боядисани с цвета на купето. Монтирах предния капак и започнах поетапното събиране на двигателя. Всички ламарини по коша, както и резервоара, остават с оригиналната си боя. Идеята ми за тази кола си остава непроменена - всичко да е максимално автентично.
Взех си вкъщи оригиналните тасове и за две дъждовни вечери придобиха съвсем различен вид. Намерих в залежите си второ външно огледало за модела, което ще монтирам отдясно, за да съм изряден спрямо днешните законови разпоредби... :wink:

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение


Събота, 17.06.2023 г. 21:13 ч.
Профил
Мисли си че знае всичко
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 11.02.2008 г. 00:01 ч.
Мнения: 283
Местоположение: Пловдив
Skype: kchuchkov
Automobile: Trabant 601s
Мнение Re: Trabant 601 1966
Поздравления колега!


Сряда, 23.08.2023 г. 17:29 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов