Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Trabant 601S Universal 
Автор Съобщение
Начинаещ

Регистриран на: Събота, 05.04.2014 г. 23:24 ч.
Мнения: 11
Местоположение: Бургас
Мнение Trabant 601S Universal
Хайде и аз, най-после, да си покажа колата. Трабанта е първият личен автомобил на баща ми. Купен за сумата от 400 марки. Още тогава е бил загнил и той го е мазал с разни смоли. Купил му е и оригинален спортен волан. Колата не се кара от доста години и тъй като стой в близост до стадион "Черноморец" в Бургас, футболните агитки няколко пъти са го обръщали. Не знам коя година е произведен автомобила. Тъй като пода е в много отчайващо състояние мисля варианта да търся само купе без двигател и окачване и да прехвърлям части. Кажете и вие мнението си и предложете варианти за ремонт на купето.
Лека вечер.
Христо Хр. Симеонов

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Сряда, 09.07.2014 г. 23:09 ч.
Профил
Детската градина rlz
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 07.02.2008 г. 11:53 ч.
Мнения: 1183
Местоположение: Пловдив
Automobile: Trabant 601s
Мнение Re: Trabant 601S Universal
За друго, по-здраво купе си, може да се намери.
Просто си губи смисъла да се възстановява, при наличието на коли - донори.
Дори е по-добре да си купиш регистриран здрав трабант и да ползваш този за части. Или пък само купе, стига твоите документи да са в ред и съответно да е възможно да смениш черните табели.

И моя трабант е бил 400 марки. :)


Сряда, 09.07.2014 г. 23:51 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Събота, 05.04.2014 г. 23:24 ч.
Мнения: 11
Местоположение: Бургас
Мнение Re: Trabant 601S Universal
Документите му са в ред и нямам проблеми да сменя старите номера. Иначе това е колата която ме накара да се интересувам от автомобили като цяло и ми е най-силния детски спомен, за това искам да използвам колкото се може повече части от нея.


Сряда, 09.07.2014 г. 23:55 ч.
Профил
Детската градина rlz
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 07.02.2008 г. 11:53 ч.
Мнения: 1183
Местоположение: Пловдив
Automobile: Trabant 601s
Мнение Re: Trabant 601S Universal
Ако си абсолютно сигурен, че документите са в ред и можеш да го пуснеш в движение с наличните документи и табели, то сменяй купето и недей да му мислиш.

Търсиш задължително Трабант комби, дори и бракуван, но купето да е здраво.
Здраво купе, да не е кърпен ! Може да е леко ръждасял или позагнил, но в рамките на разумното.
Такъв не мисля, че ще имаш проблеми да намериш. По селата има такива машини.
И ще използваш двигателя от този, който имаш, както и други части, ако ти потрябват.

А за смяна на купето има и друго нещо, което трябва да се прехвърли от единия на другия, ама като стигнеш до там ми пиши да ти обясня.


Четвъртък, 10.07.2014 г. 00:10 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Вторник, 20.05.2014 г. 01:44 ч.
Мнения: 114
Местоположение: Пловдив
Skype: Skype
Automobile: 601, Lada 2101
Мнение Re: Trabant 601S Universal
Разчисти буклуците с прахосмукачка и снимай пода. Може да не е толкова зле, и да се мине с няколко пърченца ламарина.


Събота, 12.07.2014 г. 19:41 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Събота, 05.04.2014 г. 23:24 ч.
Мнения: 11
Местоположение: Бургас
Мнение Re: Trabant 601S Universal
Тези дни ще се рaзходя до тaм и ще почистя подa от боклуци пък "кaквото сaбя покaже". Също тaкa ще свaля и волaнa, зaщото при липсaтa нa предно стъкло лесно могaт дa го открaднaт. Ще зaлепя и един нaйлон нa мястото нa счупеното стъкло зa дa не влизaт още боклуци. A сегa няколко глупaви въпросa: Кaк дa рaзберa кой кaбел е плюс и кой минус, зaщото клемите нa aкумулaторa сa изтръгнaти? Кaк дa рaзберa дaли е 12в или 6в? И последно кaкви сa подкотовките зa дa се опитaм дa зaпaля двигaтеля без дa му нaвредя?
Блaгодaря предвaрително! Поздрaви!


Неделя, 13.07.2014 г. 22:05 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 13.05.2010 г. 18:56 ч.
Мнения: 398
Местоположение: Самоков
Skype: няма
Automobile: Trabant 601s-kombi
Мнение Re: Trabant 601S Universal
Минуса отива на един болт на скоростната кутия,плюса с дебел кабел на стартера.Като гледам снимките и моторчето на чистачките-6 волтов,но виж на бубините отдолу какво пише,или на релето за мигачи!Колкото до запалването,вкато свалиш свещите,виж на шайбата на коляновия вал дали се върти,ако-да,и не затяга,сипи няколко грама масло през отворите на свещите,върти вала,сложи акомулатор,виж дали изобщо може да завърти стартера и тогава налей бензин и ако стигне до карбуратора,пробвай със смукач да запалиш!Успех!


Неделя, 13.07.2014 г. 22:21 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Събота, 05.04.2014 г. 23:24 ч.
Мнения: 11
Местоположение: Бургас
Мнение Re: Trabant 601S Universal
Блaгодaря!


Неделя, 13.07.2014 г. 23:13 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Вторник, 20.05.2014 г. 01:44 ч.
Мнения: 114
Местоположение: Пловдив
Skype: Skype
Automobile: 601, Lada 2101
Мнение Re: Trabant 601S Universal
niki_k написа:
Минуса отива на един болт на скоростната кутия,плюса с дебел кабел на стартера.Като гледам снимките и моторчето на чистачките-6 волтов,но виж на бубините отдолу какво пише,или на релето за мигачи!Колкото до запалването,вкато свалиш свещите,виж на шайбата на коляновия вал дали се върти,ако-да,и не затяга,сипи няколко грама масло през отворите на свещите,върти вала,сложи акомулатор,виж дали изобщо може да завърти стартера и тогава налей бензин и ако стигне до карбуратора,пробвай със смукач да запалиш!Успех!

Ами като гледам е с новите брони, възможно е да е на 12 волта. 6 волтовете са само първите. Чакаме още снимки с нетърпение! [smilie=2beers]


Понеделник, 14.07.2014 г. 02:28 ч.
Профил
Детската градина rlz
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 07.02.2008 г. 11:53 ч.
Мнения: 1183
Местоположение: Пловдив
Automobile: Trabant 601s
Мнение Re: Trabant 601S Universal
Това въобще не е така.
Има и оригинални 6 волтови с ,,новите '' брони.

А парченето ламарина, което ще му трябва е целия под.
Тая кола е само за части.


Понеделник, 14.07.2014 г. 09:29 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти

Регистриран на: Вторник, 27.05.2008 г. 10:39 ч.
Мнения: 178
Местоположение: Шумен
Automobile: Wartburg 353W 1984
Мнение Re: Trabant 601S Universal
Здравей от мен ! Колата въпреки не добрия си вид е спасяема.Само ти можеш с действията си да покажеш един ден дали ще стане, това да се движи пак.Формулата на успеха е " мерак, пари и време ".При много хора нещо от тея три неща все куца.Лошо е когато имаш сантимент,а всичко изглежда,че е отишло подяволите.Пожелавам ти успех,а и не забравяй да плакнеш очи в нашия скромен форум.Видиш ли се вдъхновил за действия.

_________________
Мир, двутактово масло и мнооогооо пушек
Strictly Old School


Вторник, 15.07.2014 г. 15:43 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Вторник, 20.05.2014 г. 01:44 ч.
Мнения: 114
Местоположение: Пловдив
Skype: Skype
Automobile: 601, Lada 2101
Мнение Re: Trabant 601S Universal
Като отида в Бургас на почивка, ще го погледна, ако намеря колегата. Не може да е толкова зле...


Четвъртък, 17.07.2014 г. 14:53 ч.
Профил
Некадърник

Регистриран на: Понеделник, 11.02.2008 г. 16:33 ч.
Мнения: 113
Мнение Re: Trabant 601S Universal
залагам на 6V- тов, произведен през 83 г- не личи да е преработен на 12 V- нови снимки или компетентен оглед може да разкрие истината. Ще чакаме.


Четвъртък, 17.07.2014 г. 23:18 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Събота, 05.04.2014 г. 23:24 ч.
Мнения: 11
Местоположение: Бургас
Мнение Re: Trabant 601S Universal
Здравейте отново. От доста време не съм писал във форума, но бях доста зает. Нямах никакво време да се занимавам и с автомобила, за съжаление. Колата се оказа, че е на 12V. Преди няколко дни отидох и се оказа, че са откраднали волана и карбуратора на машинката. Всичко беше доста професионално разглобено и си личеше, че някой е внимавал в разглобяването. за съжаление в момента нямам средства, а и не мога да намеря купе от комби за донор. Съмнява ме да ми сменят номерата с кола която е комби по документи, а реално е седан. Ако някой му се намира купе от комби което да е по здраво и не оборудвано да свирка.
Лека вечер.
Христо Хр. Симеонов


Петък, 07.08.2015 г. 23:56 ч.
Профил
Научи се да сменя скоростите

Регистриран на: Понеделник, 02.12.2013 г. 14:29 ч.
Мнения: 67
Местоположение: близо до София
Мнение Re: Trabant 601S Universal
Zizi написа:
залагам на 6V- тов, произведен през 83 г- не личи да е преработен на 12 V- нови снимки или компетентен оглед може да разкрие истината. Ще чакаме.


да, бе да- я погледни на третата снимка, долу в дясно кабела от динамото има една лустър клема и се вижда едно реле- струва ми се, че е от руска машина. Оригинално е бил 6 V, но вече е преработен на 12 V.

ziprok написа:
... Колата се оказа, че е на 12V. ...


На същата снимка се вижда и двигателчето на чистачките- такъв модел на 12V няма.


Понеделник, 10.08.2015 г. 23:59 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  

Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов