Напиши нова тема Отговори на тема  [ 221 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Следваща
Една мечта се сбъдна: Трабант 601s 86 г. 
Автор Съобщение
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 26.04.2010 г. 16:03 ч.
Мнения: 492
Местоположение: Ловеч
Automobile: 2 трабанта
Мнение Re: Една мечта се сбъдна: Трабант 601s 86 г.
Не знам как ги заваряваш тия неща така, ама геометрия нещо гледаш ли? И откъде купи тази греда?

_________________
Изображение


Сряда, 08.01.2014 г. 11:01 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 10.10.2011 г. 10:40 ч.
Мнения: 372
Местоположение: Варна, България
Skype: vlado.paskov
Automobile: Seat Ibiza SC, Trabs
Мнение Re: Една мечта се сбъдна: Трабант 601s 86 г.
hrisvasilis написа:
Не знам как ги заваряваш тия неща така, ама геометрия нещо гледаш ли? И откъде купи тази греда?


Хайде без нападателен тон... :)

За нещата още не съм ги заварил, пък долу горе се старая да не "кривя" много. Ако имаш забележки или препоръки, моля сподели ги. [smilie=2beers]

Гредата я взех от trabantwelt.de.

Не мисля, че нещо съм усукал или изкривил за сега, пък в крайна сметка ако се случи нещо такова, отива за вторични, и се взима нов...

Малко се изнервих. Правя каквото мога, в домашни условия, мисля, че прогреса който съм отбелязал от закупуването насам е значителен, нямам достатъчно време нонстоп да стоя при колата, всичко го правя за първи път. Геометрията се старая до колкото мога да я държа, за сега нищо не се е усукало.... [smilie=angry]

Ако можете да го правите по-добре, идеално за Вас, на мен за сега са ми такива възможностите... [smilie=blowup]

_________________
Vladimir Paskov's Blog
Trabant

VMSoft
Android apps by VMSoft

Dream on
Dream on
Dream on
Dream until your dreams come true


Последна промяна paskov на Сряда, 08.01.2014 г. 19:36 ч., променена общо 1 път

Сряда, 08.01.2014 г. 18:29 ч.
Профил WWW
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 26.04.2010 г. 16:03 ч.
Мнения: 492
Местоположение: Ловеч
Automobile: 2 трабанта
Мнение Re: Една мечта се сбъдна: Трабант 601s 86 г.
Аз съвсем сериозно те питам за геометрията ти се сърдиш на въпроса,пък и нападателно съм те питал :(
Има един документ от завода, в който пише за заварките по трабанта, включително имаше и размери за предната греда. Ако искаш ще ти го намеря, ако не ...сърди си се..

_________________
Изображение


Сряда, 08.01.2014 г. 19:31 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 10.10.2011 г. 10:40 ч.
Мнения: 372
Местоположение: Варна, България
Skype: vlado.paskov
Automobile: Seat Ibiza SC, Trabs
Мнение Re: Една мечта се сбъдна: Трабант 601s 86 г.
hrisvasilis написа:
Аз съвсем сериозно те питам за геометрията ти се сърдиш на въпроса,пък и нападателно съм те питал :(
Има един документ от завода, в който пише за заварките по трабанта, включително имаше и размери за предната греда. Ако искаш ще ти го намеря, ако не ...сърди си се..


Не се сърдя, малко се ядосах, звучеше като едва ли не, "ти като правиш нещо гледаш ли какво правиш". За документа, ще ти бъда много благодарен ако ми го дадеш...

_________________
Vladimir Paskov's Blog
Trabant

VMSoft
Android apps by VMSoft

Dream on
Dream on
Dream on
Dream until your dreams come true


Сряда, 08.01.2014 г. 19:35 ч.
Профил WWW
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 26.04.2010 г. 16:03 ч.
Мнения: 492
Местоположение: Ловеч
Automobile: 2 трабанта
Мнение Re: Една мечта се сбъдна: Трабант 601s 86 г.
Сори, ако така ти е прозвучало-пиша набързо напоследък, поради липса на време :cry: Мисля имам ти мейла ще преровя утре "облака" и ще ти пратя файла..Лека вечер...

_________________
Изображение


Сряда, 08.01.2014 г. 20:24 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 10.10.2011 г. 10:40 ч.
Мнения: 372
Местоположение: Варна, България
Skype: vlado.paskov
Automobile: Seat Ibiza SC, Trabs
Мнение Re: Една мечта се сбъдна: Трабант 601s 86 г.
hrisvasilis написа:
Сори, ако така ти е прозвучало-пиша набързо напоследък, поради липса на време :cry: Мисля имам ти мейла ще преровя утре "облака" и ще ти пратя файла..Лека вечер...


Извинявам се!!! Явно си излях, нервите на грешното място. Но нали знаете как е, работа - нерви, работа - нерви, работа - нерви. И накрая нещо малко те кара да изгубиш самообладание. Пък и скоро не съм си взимал дневната доза от работа по колата, която ми действа успокоително :)

@hrisvasilis: Ако имам път към Ловеч, ще те черпя една [smilie=2beers] .

_________________
Vladimir Paskov's Blog
Trabant

VMSoft
Android apps by VMSoft

Dream on
Dream on
Dream on
Dream until your dreams come true


Сряда, 08.01.2014 г. 21:13 ч.
Профил WWW
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 10.10.2011 г. 10:40 ч.
Мнения: 372
Местоположение: Варна, България
Skype: vlado.paskov
Automobile: Seat Ibiza SC, Trabs
Мнение Re: Една мечта се сбъдна: Трабант 601s 86 г.
Миналата неделя, малко напреднах. Тази като довърша пода под гредата ще кача снимки.

За момент имам едно питане към Вас съфорумци. Загледах се на следната обява в продавалник: http://prodavalnik.com/chasti-trabant-i36783597. В общи линии продават Трабант на части близко до Варна. Както си гледах обявата ми се зароди една идея да питам дали купето се продава цяло и е в добро състояние, евентуално да си го прибера и нахвърля текущия проект в него. Така ще съм готов за евентуалното мероприятие в Търново тази година.

От една страна идеята ми се струва добра, от друга, ако го направя ще ми е малко тъжно че почти 3 години се занимавам с реставрацията на текущата кола.

Вие какво мислите по въпроса? Да продължа ли да се занимавам с текущата кола или да взема купето от обявата и да прехвърля всичко в него?

_________________
Vladimir Paskov's Blog
Trabant

VMSoft
Android apps by VMSoft

Dream on
Dream on
Dream on
Dream until your dreams come true


Четвъртък, 16.01.2014 г. 14:16 ч.
Профил WWW
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 13.05.2010 г. 18:56 ч.
Мнения: 398
Местоположение: Самоков
Skype: няма
Automobile: Trabant 601s-kombi
Мнение Re: Една мечта се сбъдна: Трабант 601s 86 г.
Колега,трудно се дават съвети/поне според мен/ за това какво да направиш.Лично аз бих отишъл да видя купето на място,за да знам дали се продава,за колко и най-важното-здраво ли е!И чак тогава ще реша какво да направя.


Четвъртък, 16.01.2014 г. 15:25 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 10.10.2011 г. 10:40 ч.
Мнения: 372
Местоположение: Варна, България
Skype: vlado.paskov
Automobile: Seat Ibiza SC, Trabs
Мнение Re: Една мечта се сбъдна: Трабант 601s 86 г.
Малко развитие по темата за купето: Говорих с човека, в Събота, ще мина да го видя. Било бракувано но има документи към него. По негови думи няма ръжда никъде, на колата и бил свален само двигателя.

От тук идва и следния въпрос: ако се харесаме и си стиснем ръцете, според вас ще има ли проблем да насипя целия трабант в новото купе да му сложа номерата от текущия и да отида в КАТ да им занеса 2 талона и да им кажа: "Купих си Трабант, купето му не ставаше, взех си и купе"

_________________
Vladimir Paskov's Blog
Trabant

VMSoft
Android apps by VMSoft

Dream on
Dream on
Dream on
Dream until your dreams come true


Четвъртък, 16.01.2014 г. 17:54 ч.
Профил WWW
Научи се да сменя скоростите

Регистриран на: Четвъртък, 14.02.2013 г. 03:26 ч.
Мнения: 69
Местоположение: България
Мнение Re: Една мечта се сбъдна: Трабант 601s 86 г.
Абе що си слагаш таралеж в гащите. Я по-добре си намери добро купе и само прехвърли табелката и двата щамповани номера и приключваш с упражнението. Иначе ще те направят див и щастлив с неясен резултат.Без да се брои нервите,времето,парите и висенето в КАТ.


Четвъртък, 16.01.2014 г. 18:09 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти

Регистриран на: Четвъртък, 15.11.2012 г. 14:02 ч.
Мнения: 121
Местоположение: Варна
Skype: air1239
Automobile: рено,трабант
Мнение Re: Една мечта се сбъдна: Трабант 601s 86 г.
Здравей колега, ще се опитам да отговоря на въпроса ти:
Според мен ще имаш проблем ако прехвърлиш всичко на новото купе и отидеш на регистрация. По принцип купето е основната част , към която се захващат всички останали части. От тази гледна точка, двигателят и всичко останало се явява консуматив или резервни части.
Тоест регистрацията върви с купето, което означава , че трябва да пуснеш в движение новото купе с неговия номер на рама и твоя двигател, което е свързано с големи разходи. Минава се на обстоен технически преглед /така наречения Технотест, сега мисля , че вече са други фирми, но това е друга тема/. Дори не съм сигурен дали това още е възможно, защото бях чул , че бракувани коли няма да може да се пускат в движение. Ако е само спряна от движение има възможност да се пусне.
Разликата между бракуване и спиране е , че в първия случай автомобилът физически се смята за унищожен/взимат номера,талон заличават от регистъра/, при спирането , талонът си е в теб и си плащаш данък, но не може да се движиш.


Четвъртък, 16.01.2014 г. 18:31 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти

Регистриран на: Четвъртък, 15.11.2012 г. 14:02 ч.
Мнения: 121
Местоположение: Варна
Skype: air1239
Automobile: рено,трабант
Мнение Re: Една мечта се сбъдна: Трабант 601s 86 г.
smehurkotot написа:
Абе що си слагаш таралеж в гащите. Я по-добре си намери добро купе и само прехвърли табелката и двата щамповани номера и приключваш с упражнението. Иначе ще те направят див и щастлив с неясен резултат.Без да се брои нервите,времето,парите и висенето в КАТ.




Това което колегата ти предлага е престъпление по нашия Наказателен Кодекс, за справка - член 345, член 345а.


За да не е престъпление, първо новото купе трябва да е от бракуван автомобил, тоест вече несъществуващ/заличен от регистъра/ ,после към твоята предна част със заводските данни и набити номера и към твоята задна престилка със занитения регистрационен номер прикачваш бракуваното купе.
:shock: Шокиращо е , но такъв е законът.


Четвъртък, 16.01.2014 г. 18:35 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 10.10.2011 г. 10:40 ч.
Мнения: 372
Местоположение: Варна, България
Skype: vlado.paskov
Automobile: Seat Ibiza SC, Trabs
Мнение Re: Една мечта се сбъдна: Трабант 601s 86 г.
http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=958.0 - според classiccar-bg ако има талон за брак, се минава нотариус, технотест, застраховка, кат.

Ще отида да го видя купето. Ще го наснимам и ще си мисля. Кара ми се трабант :)

_________________
Vladimir Paskov's Blog
Trabant

VMSoft
Android apps by VMSoft

Dream on
Dream on
Dream on
Dream until your dreams come true


Четвъртък, 16.01.2014 г. 19:06 ч.
Профил WWW
Сивият котарак
Аватар

Регистриран на: Събота, 07.04.2012 г. 06:15 ч.
Мнения: 48
Местоположение: София
Automobile: Москвич 1360
Мнение Re: Една мечта се сбъдна: Трабант 601s 86 г.
Има и по-лесен начин!За да не минеш през всичко това намираш купе със СЪЩИЯ цвят като този,който ти се води основен в талона. Прехвърляш всичко на него и слагаш номерата от твоя.Иначе е лабиринт,от който може и да не се намери изход.Ако вече решиш да пренабиваш всичко ще е в пъти по-лесно,защото цветовете в документите са еднакви [smilie=2beers]

_________________
Студ,ветър,дъж-Трабанто пали от веднъж!


Четвъртък, 16.01.2014 г. 19:31 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти

Регистриран на: Четвъртък, 15.11.2012 г. 14:02 ч.
Мнения: 121
Местоположение: Варна
Skype: air1239
Automobile: рено,трабант
Мнение Re: Една мечта се сбъдна: Трабант 601s 86 г.
paskov написа:
http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=958.0 - според classiccar-bg ако има талон за брак, се минава нотариус, технотест, застраховка, кат.

Ще отида да го видя купето. Ще го наснимам и ще си мисля. Кара ми се трабант :)



Това е вярно , но тук става въпрос за пускане в движение на бракуван автомобил, тоест по тази логика трябва като купиш купето да го регистрираш като автомобил и да го пускаш в движение. Не мисля че търсиш точно това, ако смяташ да тръгваш по този път, по добре с парите си купи направо нов Трабант.
Ти имаш вече регистриран автомобил, в движение , с номера, но с много изгнило купе.
Тоест на теб ти трябва само купе. Така , че купувай купето, прикачваш и имаш регистриран Трабант в движение.


Четвъртък, 16.01.2014 г. 20:00 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 221 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов