Напиши нова тема Отговори на тема  [ 64 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Моят Бодигард 
Автор Съобщение
Начинаещ
Аватар

Регистриран на: Петък, 06.11.2009 г. 14:41 ч.
Мнения: 21
Местоположение: Varna
Мнение Моят Бодигард
Здравейте, казвам се Алина, от Варна. Ще се опитам на кратко да ви представя моя най-любим спътник през последните 4 години - Синият лебед, както го наричат приятелите ми или просто моят Бодигард (Трабант на немски). Той е модел 601 S, комби, 1989 год., на 74 000 км. Първоначално беше бледо син, но в ръцете на моя талантлива приятелка доби настоящия си цвят - тъмносин металик с перлен отблясък.
Трабантите са ми страст още от дете. Първият ми беше една лимузина, която карах през 2004 - 2005, но като начинаещ шофьор бързо й разказах играта...
От снимките по-долу можете да се запознаете с историята на настоящото ми комби. На тях се виждат отделните фази, през които е минавал през годините. За съжаление обаче, снимките не са много и особено разнообразни.

...Мдаа, нещо не мога да сложа нито една снимка тук, въпреки че ги смалих предостатъчно, затова ще гледам да ги кача някъде другаде и да приложа линк...

Ето и линка:
http://rides.webshots.com/album/575722849BvNQlD

Сменяла съм доста части по предницата, но двигателят е много запазен и поне с него не съм имала проблеми.

Наскоро се заех да пооправя подовата настилка, изхвърлих старите балатуми, намазах пода с преобразувател за ръжда, след това с боди, сложих изолация за ламинат, мокет и отгоре нов балатум, който обаче не уплътнява добре по краищата и тъй като гумените изолации покрай прозорците са доста стари и съм махнала външните лайсни, вътре протича вода при дъжд и мокетът вече се е просмукал.. Иска ми се да намеря по-добър вариант, някакви съвети?


Последна промяна XalinaX на Неделя, 13.12.2009 г. 15:54 ч., променена общо 1 път

Понеделник, 30.11.2009 г. 16:25 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:35 ч.
Мнения: 643
Местоположение: Варна
Мнение Re: Моят Бодигард
Ето още снимки на колата. ;)
http://hrushcho.snimka.bg/automobiles/t ... 81.4451022
Защо си сменяла номера? :roll:

_________________
Прави к'вот трябва, пък да става к'вот ще!
Изображение


Понеделник, 30.11.2009 г. 18:08 ч.
Профил ICQ
Кара стар Wartburg
Аватар

Регистриран на: Петък, 26.12.2008 г. 18:00 ч.
Мнения: 293
Местоположение: Пловдив
Automobile: Wartburg-353
Мнение Re: Моят Бодигард
Много арно това комби бе


Последна промяна Wartburgman на Понеделник, 30.11.2009 г. 23:43 ч., променена общо 1 път

Понеделник, 30.11.2009 г. 18:36 ч.
Профил
Начинаещ
Аватар

Регистриран на: Петък, 06.11.2009 г. 14:41 ч.
Мнения: 21
Местоположение: Varna
Мнение Re: Моят Бодигард
Ехаа, Тео, браво, бях забравила за тези снимки...

Миналата зима ми откраднаха задния номер и се наложи да повтарям цялата досадна процедура в КАТ за получаване на нови номера... :x
Месец след това се оказа, че със стария ми номер е било извършено някакво престъпление... :!:
Добре, че го бях обявила навреме в полицията за откраднат.


Понеделник, 30.11.2009 г. 18:56 ч.
Профил
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение Re: Моят Бодигард
Трабанта изглежда много хубав. браво! Това с течовете най-вероятно ти идва от уплътненията между вратите и купето. Вземи си две нови от лада по 10лв и забравяш за мокрия мокет. И евентуално в средата на уплътненията на предния и задения прозорец ако има дупка, може да сложиш силикон.

_________________
МВ-7. Парапети, сенници, щори, слънчеви бойлери


Понеделник, 30.11.2009 г. 20:56 ч.
Профил
Powered by KKK
Аватар

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 17:36 ч.
Мнения: 70
Местоположение: София - Пазарджик
Skype: IFA_Racing_Team__DDR
Automobile: Wartburg 1.3RS Turbo
Мнение Re: Моят Бодигард
Първо добре дошла в клуба [smilie=2beers] всеки нов член е радост, поради липсата вече на нашите коли по улиците, а още по-радостно е ако е и от нежния пол. Другото нещо което исках да направя е да те поздравя за хубавата кола, личи си вложения мерак и пари в нея!

_________________
БЕНЗИН В КРЪВТА


Понеделник, 30.11.2009 г. 21:59 ч.
Профил ICQ WWW
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 20:43 ч.
Мнения: 455
Местоположение: с.Кирилово
Automobile: Trabant 601
Мнение Re: Моят Бодигард
Ха! Трабанта може да тече от най-невъзможните места.Моя ме беше побъркал-всичко силиконирах и се оказа точно над предната греда има малка дупка-фабичен дефект и от там леекичко се процежда водата.Възможно е от водосточния улей да тече.Както и да е добре е профилактично от време на време да се надига мокета :roll:
И още един съвет , ако нямате гараж като мен не оставяйте Трабантите на наклон с предницата надолу.Събира вода и ако влезе се оттича право в предната греда.И там се задържа.

_________________
Къни и фърга
http://vbox7.com/play:b253bfd8


Понеделник, 30.11.2009 г. 22:03 ч.
Профил
Начинаещ
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 08.01.2009 г. 21:32 ч.
Мнения: 6
Местоположение: Пловдив
Skype: mitaka_2002
Мнение Re: Моят Бодигард
Трабанта е супер. [smilie=thumbsup] [smilie=thumbsup] [smilie=thumbsup]


Понеделник, 30.11.2009 г. 23:17 ч.
Профил
Начинаещ
Аватар

Регистриран на: Петък, 06.11.2009 г. 14:41 ч.
Мнения: 21
Местоположение: Varna
Мнение Re: Моят Бодигард
Мерси момчета, за приветствията и отзивчивостта!
Мен също ме радва ентусиазма и опита ви, ще имам нужда от съвети, да знаете! [smilie=respect]


Вторник, 01.12.2009 г. 00:43 ч.
Профил
FingerBoard-BG
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 29.01.2009 г. 03:46 ч.
Мнения: 74
Местоположение: София, Дружба-2
Skype: bobbcho
Automobile: Трабант 601Т
Мнение Re: Моят Бодигард
Хубав трабант с хубава мацка, неочаквано добра комбинация :mrgreen: [smilie=2beers]

_________________
Моето Трабси


Сряда, 02.12.2009 г. 01:43 ч.
Профил
Детската градина rlz
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 07.02.2008 г. 11:53 ч.
Мнения: 1183
Местоположение: Пловдив
Automobile: Trabant 601s
Мнение Re: Моят Бодигард
Тази твоя ,, талантлива приятелка '' ще да е била наистина талантлива, боята наистина се е получила добре .

Какво мислиш да правиш с двигателния отсек, коша на двигателя ?

Мисля, че ако му се изтъркат ръждите и се боядиса в същия цвят като колата отвън ще изглежда доста по-добре .

Поздрави .


Сряда, 02.12.2009 г. 10:43 ч.
Профил
Начинаещ
Аватар

Регистриран на: Петък, 06.11.2009 г. 14:41 ч.
Мнения: 21
Местоположение: Varna
Мнение Re: Моят Бодигард
Ако трябва да сме най-точни, 'телохранител' е най-старото значение на думата, а освен това значи и 'сателит', 'спътник'. Не случайно съм го представила също като моя "най-любим спътник през последните 4 години". Не че е толкова важно де, но да се знае :)

[smilie=angry] дЗ [smilie=2beers]


Сряда, 02.12.2009 г. 13:34 ч.
Профил
Начинаещ
Аватар

Регистриран на: Петък, 06.11.2009 г. 14:41 ч.
Мнения: 21
Местоположение: Varna
Мнение Re: Моят Бодигард
siso написа:
Какво мислиш да правиш с двигателния отсек, коша на двигателя ?
Мисля, че ако му се изтъркат ръждите и се боядиса в същия цвят като колата отвън ще изглежда доста по-добре .
Поздрави .


Честно казано, все още не съм стигнала до освежаването "под капака", имаше (то и още има) твърде много детайли отвън и в купето да се правят. Но идеята ти не е никак лоша и ще я имам предвид като се захвана и с това. 10х!


Сряда, 02.12.2009 г. 13:45 ч.
Профил
Мисли си че знае всичко
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 25.02.2008 г. 10:51 ч.
Мнения: 251
Местоположение: Велико Търново
Skype: trabanta601s
Automobile: trabant
Мнение Re: Моят Бодигард
Трабантчето е супер както и задкормилното устройство също със здраве да си го караш и най - важното безавариино. Каквото има питай ще помагаме [smilie=2beers]

_________________
Напред с двутактовите ни зверове!
Изображение


Сряда, 02.12.2009 г. 22:19 ч.
Профил
Начинаещ
Аватар

Регистриран на: Петък, 06.11.2009 г. 14:41 ч.
Мнения: 21
Местоположение: Varna
Мнение Re: Моят Бодигард
Момчета, на вас крадат ли ви постоянно емблемите? На мен ми писна, честно! Втора емблема за по-малко от половин година. Сега не само са я взели, а направо са я откъртили до кит, щото се бях постарала да я залепя доста здраво последния път. Няма оправия в тая страна! Преди 15 години не можеше да видиш трабант със здрава емблема, ама тогава бяха много повече самите коли. Сега за какво им е?! Нали ако си я сложат и я видя, веднага ще си я разпозная по цветовете, с които е боядисана, за да подхожда на трабанта.. Пууу, много ме е яд на такива нещастници значи! То ако не е емблемата, ще е огледалото примерно. Случва ли ви се и на вас или просто ми е такъв късметът?


Петък, 15.01.2010 г. 18:28 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 64 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов