Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Помощ 
Автор Съобщение
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 09.06.2008 г. 23:10 ч.
Мнения: 198
Местоположение: Стара Загора
Skype: etaniel4o
Automobile: Wartburg 1.3
Мнение Помощ
Някой борил ли се е с такова нещо? Обяснете ми от къде влиза студения въздух, от къде излиза топлия и от къде трябва да влезе бензина :) ?

Изображение

Изображение

_________________
Знания и опит се трупат с количество натрупани щети. Когато унищожиш всичко ставаш експерт.


Петък, 18.10.2013 г. 14:28 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 13.05.2010 г. 18:56 ч.
Мнения: 398
Местоположение: Самоков
Skype: няма
Automobile: Trabant 601s-kombi
Мнение Re: Помощ
Печка от ЗАЗ!Голям "смърдялник"!Слагал съм на моя трабант не останах доволен!От ляво има три рапидки/по спомен/,сваля се тази ламарина и под нея е перката на винталатора-от там влиза студения въздух.Входа за бензина е по-дебелия щуцер/отгоре на снимката/,а по-тънкия е за обратното гориво!


Петък, 18.10.2013 г. 15:02 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Четвъртък, 13.05.2010 г. 18:56 ч.
Мнения: 398
Местоположение: Самоков
Skype: няма
Automobile: Trabant 601s-kombi
Мнение Re: Помощ
Колега,аз просто ще споделя моя опит,пък ти реши дали и как ще поставиш печката!Ще ти трябва и оригиналния ключ/бутон/,който е на 2 степени с дърпане.Първата степен е за подгряване на свеща и дърпа здраво ток,аз го палех/трабанта/и тогава дърпах подгряването за около 6 сек.На втората степен пуска бензина на капки от карбуратора към горивната камера,заедно с винталатора.По някога не се запалва веднага и може да подгрееш втори път!Топлия въздух го бях хванал на оригиналния студен възд./тръбата/ на трабанта,като самата печка бях захванал на стойка около скоростите над стартера!Бях изкарал и изпускателни тръби чак до задна лява гума и като е студена печната-особено при първите няколко минути-дими и смърди ужасно!Когато загрее е поносимо,а вътре в купето става доста топло!А,щях да забравя,оригинално има към печката и един реотан,който се загрява до червено и е за да не изгори подгряващата свещ,при запалване угасва!Успех,ако си решил да я слагаш!И още нещо се сетих-има оригинално ел.бензинова помпа към печката,но може и на "самотек",при мен бях сложил резервар от резачка"дружба"-литър и половина от ляво на резервоара на трабанта и с този бензин работеше около 3 часа!


Събота, 19.10.2013 г. 08:01 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 09.06.2008 г. 23:10 ч.
Мнения: 198
Местоположение: Стара Загора
Skype: etaniel4o
Automobile: Wartburg 1.3
Мнение Re: Помощ
Чудя се дали да я слагам. Казаха ми, че ако колата има и газ е много опасно. А за помпата знам имам я и нея ама не съм се разправял до сега с такова нещо.

_________________
Знания и опит се трупат с количество натрупани щети. Когато унищожиш всичко ставаш експерт.


Събота, 19.10.2013 г. 16:30 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов