Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Питанки 
Автор Съобщение
Начинаещ

Регистриран на: Сряда, 10.05.2017 г. 17:54 ч.
Мнения: 5
Местоположение: España
Мнение Питанки
Добра вечер на двутактовото общество,
Може ли някой да ми подскаже къде из с София мога да си купя гарнитура за карбуратор 28 Н 1 ?
До колкото разбрах от приятел магазина на Подуене вече не съществува.
Онзи ден си намерих забавлвние с почистване на кранче ,филтри и резервоар . Изпадна солидно количество кал ,пясък ,ръжда и какво ли не .Забелязах ,че ръждата не е много ,но не е страннно да я има . Чета по форуми за мото и авто вехтории , че си е напълно в реда на нещата да я има . Питанката е = има ли начин/и да я преборим и как. Относно почистването от вътре четох за метод с верига ,болтчета ,пясък и друсане ,клатене ,мандръсане ....Хайде чистенето е ясно .ами после ,ко прайм . Четох за пластификатор който се сипва и се разнася вътре на няколко пъти и после уж сбогом на ръждата ,ама дали е така ...
Моля ако някой е ползвал подобно чудо даде идея .
Ходя често до цех за поцинковане ( галванизация ) та се чудя дали да не питам майстора дали е възможно . Някой от вас правил ли си е опита и дали си заслужава? Та в същият ред на нещата, последна питанка .... има ли в продажба нов резервоар и колко ли пари ще струва удоволствието.
Благодаря предварително и отново ви пожелавам добра вечер .


Сряда, 02.05.2018 г. 21:28 ч.
Профил YIM
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Петък, 15.02.2008 г. 22:12 ч.
Мнения: 305
Местоположение: София
Automobile: 601K S de luxe
Мнение Re: Питанки
Привет, колега. Гарнитура за карбуратор ще намериш в "магазина Подуяне", само че работят вече единствено по телефона - https://forum.2tpower.com/viewtopic.php?f=23&t=104&start=15
Ако няма и при Влади в Красна Поляна, може да се обадиш във Велико Търново http://www.dalia005.com/4astitrabant.html, преди месец поръчах там едни малки чарколяци и дойдоха по куриер за нула време.

Относно резервоара, наистина питай за поцинковане, защото е най-доброто решение. Знам една работилница за калайдисване, може да ги попитам също. Пластификаторът е също добро решение, обаче фирмата, която го внася няма засега сервиз затова ти трябва някъде да го правиш на ръка и да цапаш наоколо.

_________________
Шофьори от стомана карат коли от картон
Klubburinn Skynsemin ræður


Четвъртък, 03.05.2018 г. 10:18 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Сряда, 10.05.2017 г. 17:54 ч.
Мнения: 5
Местоположение: España
Мнение Re: Питанки
Добър ви ден,
Огромно благодаря на Орлича за отговота експрес и добрите идеи . Работата е там ,че нито аз ,нито колата сме в БГ. И заради това съм помолил сестра ми да звъни в Търново ,но от вчера или не вдигат или тя е заета с работа .А човекът Влади в Красна поляна не го познавам и нямам негов телефон за връзка . Ако е удобно моля пусни ми номера .
Наистина мисля .че трикът с поцинковането не е лош ,а и ще реша и проблема с кранчето по идея някой от колегите съфорумец ,в момента не се сещам кой беше дал идея за електро клапан за бензина .
До скоро


Четвъртък, 03.05.2018 г. 12:14 ч.
Профил YIM
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Петък, 15.02.2008 г. 22:12 ч.
Мнения: 305
Местоположение: София
Automobile: 601K S de luxe
Мнение Re: Питанки
Телефонът на Влади от Красна поляна е 0889 281932, имаше го също в препратката по-горе.
За резервоара още веднъж: има фирма в София, която го консервира отвътре и дава 10 години гаранция на покритието. Питах за Трабант, цената е 100 лв, ако имало дупки - 150 лв, тел. 0888 504966. Адресът - бул Европа 10, Фертан България.
Това с електрическия клапан е някаква алтернатива, но лично аз се доверявам изцяло на простата и надеждна конструкция на кранчето под резервоара. Единствения критичен момент е корковото уплътнение, което вече в Германия се предлага от материала Витон и е устойчив на модерния бензин. https://www.trabantwelt.de/Trabant-601/Kraftstoffanlage/Dichtung-fuer-Benzinhahn-Trabant-500-600-601::953.html Дали ти е необходим допълнителен филтър за горивото, е също доста спорен въпрос, предвид спецификата на двутактовата горивна смес и самотека на горивото.

_________________
Шофьори от стомана карат коли от картон
Klubburinn Skynsemin ræður


Петък, 04.05.2018 г. 15:21 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 17 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов