Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Кой, какъв Трабант иска да има? 
Автор Съобщение
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Петък, 15.02.2008 г. 22:12 ч.
Мнения: 305
Местоположение: София
Automobile: 601K S de luxe
Мнение 
Това за София е вярно, но трябва да се има предвид, че нашият град не е особено "нормален". Мисля, че съм единственият тук във форума, който е карал повече от половин година Трабант в Германия и то съвсем като нормален автомобил със ежедневни задължения. Въобще не съм забелязал някаква аномалия при ползването му в огромен град като Берлин през 2007 година - колата ускорява, маневрира, спира и се паркира съвсем адекватно спрямо движението, предвид че там няма коли в движение със спирачни дискове по-тънки и от фонокарта или със загадъчна светлинна уредба, напомняща цветомузика. Да не говорим, че през ноември миналата година изминах с него около 1600 км за 6 дена, главно по аутобани, където всеки знае, че се кара много бързо. Повечето собственици на Трабанти в Германия не са някакви маниаци, носталгици или клоуни, а съвсем нормални хора с професия и семейства и колите им се използват по предназначение - ежедневно прекарване на хора и багажи от А до Б. За технология, конструирана и актуална преди 50 години - никак не е зле. Особено като се има предвид, че западните аналози на Трабанта се виждат там само по ретро сбирки или в музеите.
За колегите тук, които твърдят, че карането на Трабант не е особено комфортно изживяване ще кажа: да, но по българските пътища! Покарайте там, където е "нормално" и ще разберете че в този автомобил при движение с 60 км/ч може да си оставите пластмасовата чаша с кафе на седалката до вас без да се разлее (не го вярвах докато не го пробвах сам). Един вид: грешката е във вашия телевизор!


Сряда, 12.03.2008 г. 23:48 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 20:43 ч.
Мнения: 455
Местоположение: с.Кирилово
Automobile: Trabant 601
Мнение 
За такива работи /гуми, спирачки/ пари не се пестят ако ще само в гората да караш. Все пак живота ти е по-скъп.Говоря за смяна на двигатели, ксенони лети джанти и т.н.
Към темата не бих отказал един 600 като антика. Трабанта на мечтите ми вече си го имам.

_________________
Къни и фърга
http://vbox7.com/play:b253bfd8


Последна промяна fraxinus на Четвъртък, 13.03.2008 г. 00:00 ч., променена общо 1 път

Сряда, 12.03.2008 г. 23:57 ч.
Профил
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение 
Може би си прав, защото извънградското дори на село не ме разбива толкова колкото един по-дълъг маршрут в София. Просто колкото и да съм настроен позитивно, като ме клати 5 минути на някой светофар, после като мина по паветата на Дондуков или през кратерите в Гео Милев и съм съсипан отвсякъде. Трабанта намира оптимално приложение за някое село или малък град с къси разстояния, относително здрав асфалт и малко работа на място.


Сряда, 12.03.2008 г. 23:58 ч.
Профил
Мисли си че знае всичко
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 11.02.2008 г. 19:06 ч.
Мнения: 255
Местоположение: Средец
Мнение 
fraxinus написа:
За такива работи /гуми, спирачки/ пари не се пестят ако ще само в гората да караш.
тук си много прав без спирачки никъде не тръгвам с трабаня защото е 2т и не спира по надолнището на скорост,а ако си в града не ми се мисли, а иначе уазката доскоро беше без спирачки сега вече има ръчна

_________________
Дърпаше ръчни с трабаня


Понеделник, 07.04.2008 г. 22:43 ч.
Профил
Пърпоранчо
Аватар

Регистриран на: Петък, 29.02.2008 г. 19:18 ч.
Мнения: 430
Местоположение: гр. София
Automobile: Върви пеша
Мнение 
-------------------------------------------------

_________________
www.lozenetz-hospital.bg/static.php?content_id=51
www.pathologie.de/startseite/
www.esp-pathology.org/home
www.bpa-pathology.com
www.bgpathology.org/
www.patolog.ru/
www.ascp.org/content
publications.iarc.fr/
Трабантозавър


Последна промяна филип3 на Сряда, 04.02.2009 г. 00:12 ч., променена общо 1 път

Сряда, 16.04.2008 г. 15:53 ч.
Профил YIM WWW
Начинаещ

Регистриран на: Четвъртък, 17.04.2008 г. 09:32 ч.
Мнения: 2
Мнение 
Ние си имаме един трабант и той ни стига:
Клик
Вярно, че прави доста проблеми на дядо, но нищо, НИЩО не може да се сравнява с великите трабанти. ^^


Четвъртък, 17.04.2008 г. 09:53 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти
Аватар

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 21:27 ч.
Мнения: 134
Местоположение: Русе
Мнение 
Усещам , че в скоро време изразите от типа "Трабанта на дядо" , "Вартбурга на дядо" , ще залеят света :mrgreen:

_________________
Изображение


Четвъртък, 17.04.2008 г. 10:06 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Четвъртък, 17.04.2008 г. 09:32 ч.
Мнения: 2
Мнение 
Не е смешно, трагично е. :!: :D


Петък, 18.04.2008 г. 09:53 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  

Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов