Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Simson S-51/Enduro 
Автор Съобщение
Начинаещ

Регистриран на: Понеделник, 03.03.2008 г. 11:44 ч.
Мнения: 2
Мнение Simson S-51/Enduro
Извинявам се предварително, че включвам тази тема тук виждам, че форума е за Трабант и Вартбург ама не намерих подобен за Симсон, а пък нали и "Аз" съм двутактово чудо от вече бившата ГДР и моля за съвет!!! Значи имам следния проблем: Няколко пъти вече когато возя още един човек зад мен и при изкачване на баир при пълна газ със скорост около 60 км. усещам по някое време че машинката започва да губи мощност и сякаш се опитва да затяга буталото в цилиндъра! Като стисна веднага съединителя и превключа на трета предавка /моторетката е с 4 предавки/ всичко се оправя! Дали това се дължи на износване на буталото или пък на маслото което наливам в бензина! Последно го карам с наливно масло за моторните резачки "Хускварна", което по мое мнение е твърде рядко! Чувал съм че когато буталото и сегментите са за смяна временно може да се отложи процедурата ако към бензина се добави допълнително рициново масло! Някой знае ли нещо по въпроса?


Понеделник, 03.03.2008 г. 11:52 ч.
Профил
Кандидат-фен
Аватар

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 20:43 ч.
Мнения: 455
Местоположение: с.Кирилово
Automobile: Trabant 601
Мнение 
Това с рициновото масло го остави. Никога не съм карал мотор но специално на симсон съм се возил доста , даже се опитвах да подържам неговата скорост с колело / не става ако маторчето е изправно/ Помня че с двама човека по неголям байр 60 е пределна скорост , на 3та , така че едва ли губи мощност ,просто умалява. А ако затегне със сигурност ще разбереш :) Виж му центровката ако загрява силно по баира

_________________
Къни и фърга
http://vbox7.com/play:b253bfd8


Понеделник, 03.03.2008 г. 12:02 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 11:01 ч.
Мнения: 126
Местоположение: Монтана
Мнение 
Ми байр , 2-ма човека , 4-та скорост
Според мен просто не може да ви изкара на 4-та голям товар , съпротивление заради байра , нормално е оборотите да паднат което води до намаляване на мощността , съмнява ме да ти затяга буталото ще се осети ако е това , просто при ниски обороти не може да потдържа скороста която искаш , нормално е това иска си по ниска предавка !


Понеделник, 03.03.2008 г. 12:09 ч.
Профил
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение 
Според мен просто в един момент не ти достига мощност, двигателя почва да заглъхва и трябва да преминеш на трета за да увеличиш мощността. Отделно че на всички коли и мотори с въздушно охлаждане, то е според оборотите и на продължителен баир в ниски обороти почва да прегрява (а оттам и да губи мощност) и като се премине на по-ниска предавка започва отново да се охлажда нормално.


Понеделник, 03.03.2008 г. 12:10 ч.
Профил
Блокира си коляновия вал

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 22:46 ч.
Мнения: 81
Местоположение: Добрич
Мнение 
http://fordsierra.free.bg/cgi-php/phpbb2/index.php
Това е сайт за симсони и МЗ-та.


Понеделник, 03.03.2008 г. 14:27 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Понеделник, 03.03.2008 г. 11:44 ч.
Мнения: 2
Мнение 
:) Благодаря на всички за съветите бъдете здрави!!! :lol:


Вторник, 04.03.2008 г. 07:54 ч.
Профил
Продавач-консултант
Аватар

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 14:52 ч.
Мнения: 78
Мнение 
значи гледай аз квео щи кажа имам БАЛКАН 50 и Вартбург - когато си с 2-ма натоварването е по голямо ... което намялява мощността на мотопеда - а както си на 4-а ти нямаш обороти а с липсата на обороти нямаш и мазане... мазането не само МЕЖИ но и охлажда мотора ти загрява и когато миниш на 3-а вкарваш повече обороти и повече гориво което ОХЛАЖДА и дава тяга ....

не те знам какъв сеибия си ама 60 по нагорнище с трабанта са много пък за симсона да не говорим.. недеи го юрка толкова много :wink:

ае търкаляи!

_________________
nur ........ Wartburg ........
http://www.prista-oil.com/bg/product/prista-2t-59.html


Вторник, 04.03.2008 г. 23:34 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  

Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов