Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Катакомбите в София (The Underworld) 
Автор Съобщение
Боби Диван
Аватар

Регистриран на: Събота, 16.02.2008 г. 19:16 ч.
Мнения: 141
Местоположение: сф
Automobile: ?
Мнение Катакомбите в София (The Underworld)
Десетки километри тунели кръстосват земята под София. Около 10 000 клошари балансират на ръба на живота в подземния град. Тук е опасно, мръсно и потайно. Тук се живее по закона на джунглата: “Зъб за зъб и око за око”.
На метри под нас живее друг град. Непознат. Мръсен и потаен, опасен... Запитвали ли сте се някога къде отиват всичките клошари и просяци през зимата? Когато температурата е минус 20, изглежда, че са се скрили вдън земя. И това е самата истина.

Погледнете за какво става въпрос!

http://www.standartnews.com/bg/article.php?d=2006-01-26&article=8064

http://www.chudesa.net/?p=statia&statiaid=1643

Цитат от една статия: Ако влезете тогава, ще срещнете много народ, но не гарантирам, че ще излезете.....

Даже си има определени райони с тартори,но най-висшия е Къртицата (виж статия номер 2)

Аз лично не съм и никога няма да рискувам живота си за едното зловещо любопитство :evil:

Вашите мнения (седянки) ?

_________________
'80s cars forever and only
http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/4152394_700b.jpg


Последна промяна Bobi-Wan на Неделя, 09.03.2008 г. 15:40 ч., променена общо 1 път

Неделя, 09.03.2008 г. 03:02 ч.
Профил
Вече прави дребни ремонти

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:04 ч.
Мнения: 103
Местоположение: София
Мнение 
Има и филм на бтв по случая. Който е бил оптикар ще е влизал в тия катакомби. Аз съм влизал.


Неделя, 09.03.2008 г. 13:53 ч.
Профил ICQ WWW
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:35 ч.
Мнения: 643
Местоположение: Варна
Мнение 
Цитат:
Вашите мнения (седянки) ?

За първи път чувам за подобно нещо, тук в България :shock: Явно просяците не са особено за съжаление... Прочетох 4 статий по темата - как може да има такова безхаберие относно поддръжката на тези тунели :? Защо държавата не направи нещо по въпроса :?

_________________
Прави к'вот трябва, пък да става к'вот ще!
Изображение


Неделя, 09.03.2008 г. 16:24 ч.
Профил ICQ
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение 
Това за съжалението е много относително. Има болни хора, инвалиди, които нямат друг избор. Ама половината и повечето клошари и просяци които виждам са си съвсем работоспособни хора. Работа в София колкото искаш, няма човек който да иска да работи и да няма работа за него.


Неделя, 09.03.2008 г. 17:01 ч.
Профил
Научи се как се сипва масло

Регистриран на: Неделя, 10.02.2008 г. 20:24 ч.
Мнения: 45
Местоположение: в софия къде другаде
Мнение 
ultimate, голяма част от тях са загубили трудови навици /някои въбоще не са имали/ а и както виждаш са намерили своето поприще. да крадат. въпроса който винаги го задавам на работодателите е - биха ли наели такива на работа. отговора е -/минус/.
значи разговарял съм с такива битници те се делят на кофари/ по кофите/ количкари и каруцари естествено/ тия последните никой не може да ги спре/ и още преди години ми казваха за какво да ходя на работа като е сега да изляза и съм намерил 100кг железо х35 ст. те ти надница от 30 лв. като идва видя ли обзидания водосток на сградата. така е понеже бяха успяли да задигнат другите 2 при това ги бях заварил към стената/ бучардата/ значи са били подготвени с лостове иначе не могат да ги измъкнат. една тръба чугунена от водостока аз едвам я дигам значи поне 35-40 кг. ето ти 10 лв за една вечер са минали из квартала и са обрали де що са могли.
така че веднаж като се е научил да не работи си е до края

_________________
има ли смисъл като нема значение


Неделя, 09.03.2008 г. 21:24 ч.
Профил WWW
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 21:56 ч.
Мнения: 640
Мнение 
Като ученици сме си играли из тия тунели.Минават на практика из целия център.Около НДК има два входа,до сегашния Хилтън имаше още един...В Лозенец има един...скоро имах път натам и от любопитство реших да погледна дали още го има...Ама не би....входа му е затрупан.Чувал съм и за един който минава някъде около бившата "София Ленд",но не съм ходил там.
Каптажите са отделна работа...в София са хиляди,повечето бяха затлачени и неподдържани още 93-та.Говорим за огромни резервоари за вода...дълбоки по 10-ина метра помещения с размери 20х20 метра.Два има до Мед.Академия....навремето там е имало трансформатори от някаква мощна подстанция и водата се е ползвала за охлаждане...не знам точно технологията каква е била...изоставени са когато трафовете са минали на маслено охлаждане.Но си ги има и сега.
За изоставените скривалища също може да стане дума...Влизал съм по такива...Е там са вече катакомби,защото тунелите им са проектирани да намаляват ударни вълни от взривове...и криволичат на стотици метри под земята,свързани с разни междинни кориодри и помещения.

Само не мога да разбера какво ви изненадва това...няма да намерите град по д слънцето,където да няма такива неща.В NY пък има изоставени цели линии от метрото...

_________________
Libenter homines id, quod volunt, credunt


Неделя, 09.03.2008 г. 23:01 ч.
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов