Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Здравейте трябва ми съвет ! 
Автор Съобщение
Начинаещ

Регистриран на: Понеделник, 30.03.2009 г. 02:34 ч.
Мнения: 3
Местоположение: София
Мнение Здравейте трябва ми съвет !
Здравейте пичове аз съм нов във форума.Значи взех си шофьорските курсове и сега баща ми ми предлага неговата Шкода 130 а в същото време чичо ми ми дава неговият Вартбург 353 .Значи Шкодето е от Кореком -1989г с петстепенна скоростна кутия и е доста запазена баща ми постоянно си я държи в гараж на реални 52 000хил км е ,с нови гуми .А Вартбурга е -1975г ,чичо ми се е старал пазил си го е на 135 000хил км е реални ,разказа ми че го е купил от Мототехника с 2 годишен ред.И сега се чудя коя кола да взема да карам :D Понеже сега почнах работа и ми трябва всеки ден градско да карам от единия край на София до другия край -Аз съм от Люлин 10 до работата ми в Младост 1 и искам колата да е сревнително икономична :) Разбрах от чичо ми ,че Вартбурга е двутактов и се смесва масло с бензин и че не може да му се сложи газова уредба .Моля за съвет пичове ,че аз съм раздвоен :? [smilie=2beers] Благодаря ви ! :wink:

[smilie=angry] дЗ добре дошъл, но защо не напишеш и в аватара, че си от София, защото следващия пост ще бъде- откъде си. Използвай повече препинателни знаци, точки, тирета- където е необходимо. На въпроса- може да се сложи газова уредба на Вг- потърси темата.


Понеделник, 30.03.2009 г. 02:54 ч.
Профил
Луд с картечница
Аватар

Регистриран на: Събота, 02.02.2008 г. 13:04 ч.
Мнения: 455
Местоположение: Густо майна, Филибето!...
Мнение Re: Здравейте трябва ми съвет !
Шкода 130 ?!?

Да не би да е от ония с полегатото задно стъкло?

_________________
Hard to the core ! [smilie=2beers]


Понеделник, 30.03.2009 г. 08:29 ч.
Профил
Боби Диван
Аватар

Регистриран на: Събота, 16.02.2008 г. 19:16 ч.
Мнения: 141
Местоположение: сф
Automobile: ?
Мнение Re: Здравейте трябва ми съвет !
Nasakoto написа:
Шкода 130 ?!?

Да не би да е от ония с полегатото задно стъкло?


Поршето на бедняка.Тая кола.....си е жива легенда.В интерес на истината бих предпочел тука Шкодето,но виж ако Варела беше след 1985 няма да го мисля.

За икономия,излъчване,ск. кутия,двг-Шкодата.

_________________
'80s cars forever and only
http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/4152394_700b.jpg


Понеделник, 30.03.2009 г. 10:56 ч.
Профил
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение Re: Здравейте трябва ми съвет !
Ама като казвате икономия заради газовата забравяте нещо.

1. Газовата е 400-500лв нова с читав изпарител. Това не се избива бързо с ходене на работа.

2. На шкодата трябва да сложиш бутилката отпред. Това при катастрофа просто не ми се мисли....аз поне не бих опитал. Също и баскаса ще е леко странно да сложиш отпред.

Като изключим че Шкодата е 4т и можеш зимата да се грееш на място и че има части, всичко останало е предимство на Вартбурга - голямо купе, голям багажник, предно предаване, мека возия. В твоя случай бих покарал и двете коли и която ти хареса повече.

_________________
МВ-7. Парапети, сенници, щори, слънчеви бойлери


Понеделник, 30.03.2009 г. 11:07 ч.
Профил
Regular User
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:12 ч.
Мнения: 1090
Местоположение: Stara Zagora
Automobile: Wartburg 353S
Мнение Re: Здравейте трябва ми съвет !
Така...
Вартбурга е 1975 година - това е доста старичък модел, разликата с модела от 86-та е доста голяма - като се кача да покарам някой Вартбург от този модел, моите ми се струват като Мерцедес! И това е не само мое мнение, а на всеки който кара Вартбург модел от 86-та. Шкодата, ако наистина е 130 си е уникат, това е хубав и рядък модел. Разхода и е по-нисък от на Вартбурга, а ти търсиш икономичност. От друга страна Вартбурга е много по-здрав. Също така Шкодата не издържа на ръчкане и тормоз. Вие виждали ли сте Шкода да се сепне или да врътне гуми? : :lol:
Има и друго - за Вартбурзи майстори вече няма, а има специфични неща по колата, които трябва да се погледнат и коригират, от тях зависи цялостната работа на автомобила и това дали ще си доволен.
Ако избирам за себе си, бих взел Вартбурга. Ти щом нямаш наблюдения върху тези коли тогава качи се, покарай и двете, виж коя ще ти допадне повече и тогава избирай. А theultimate е прав за всичко което каза, така че имай и това предвид.


Понеделник, 30.03.2009 г. 13:16 ч.
Профил
Начинаещ

Регистриран на: Понеделник, 30.03.2009 г. 02:34 ч.
Мнения: 3
Местоположение: София
Мнение Re: Здравейте трябва ми съвет !
Газовата уредба се слага отзад зад задните седалки ,там чехите са го предназначили като допълнителен багажник ,може и бас касата :D. Ето и снимки който намерих в интернет пространството,само че тези са на 120Л но 130- ката има също отзад такова пространство.Ами доста съм раздвоен и Вартбурга много ме кефи и Шкодето еми да ще помисля и ще ги пробвам :D Намерих и едно клипче как хората ръчкат Шкода http://www.youtube.com/watch?v=moVJp_DZ ... re=related http://www.youtube.com/watch?v=4HwRW1snxy8 http://www.youtube.com/watch?v=kN5Q1Fk3 ... re=related :D :D :mrgreen: А Вартбурга нали е с предно значи е машина [smilie=2beers]


Прикачени файлове:
010398664-big.jpg
010398664-big.jpg [ 61.04 KiB | Прегледано 13154 пъти ]
009312017-big.jpg
009312017-big.jpg [ 44.93 KiB | Прегледано 13147 пъти ]
000783619-big.JPG
000783619-big.JPG [ 66.91 KiB | Прегледано 13162 пъти ]
Понеделник, 30.03.2009 г. 13:21 ч.
Профил
Regular User
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:12 ч.
Мнения: 1090
Местоположение: Stara Zagora
Automobile: Wartburg 353S
Мнение Re: Здравейте трябва ми съвет !
Тая шкода точно 10 пъти ще я изръчкаш и двигателя няма да става за нищо. Отделно че ще ти побелее косата от хроничните прегрявания на двигателя :lol:


Понеделник, 30.03.2009 г. 14:40 ч.
Профил
Научи се да сменя скоростите
Аватар

Регистриран на: Петък, 22.02.2008 г. 15:21 ч.
Мнения: 57
Местоположение: София
Мнение Re: Здравейте трябва ми съвет !
не забравяй и момента, че с това задно на Шкодата зимата умираш, независимо от гумите. За ръчкане- забравяш също, за комфорт- почти еднакви са (като изкл. парното). Имам приятел с такава и просто имам наблюдения...Пък и на баса му трябва въздух, за да работи качествено т.е. не му е там мястото. За газова- става това пространство, но малка...все пак и акумулатора е там! [smilie=2beers]

_________________
I work for MONEY,
if you want loyalty...
get a DOG!


Понеделник, 30.03.2009 г. 14:52 ч.
Профил
Долен и зъл ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 16.02.2008 г. 14:26 ч.
Мнения: 227
Местоположение: Стара Загора
Мнение Re: Здравейте трябва ми съвет !
Ако ще караш градско в София шкодата е твоята кола. Просто Вартбург от 75-та с еднокамерния карбуратор има уникален градски разход в задръстванията (разбирай уникално висок). Зимата лично аз предпочитам задно предаване, а това, че шкодата не може да драпа през зимата е една от най-големите глупости, които съм чувал последните 3-4 дни. Минава където си иска, стига да има читави гуми. Ако се кара основно извънградско всякакъв Вартбург е по-добре от 120-ката, ама просто не му е комфортно на двутактовия мотор в задръстванията. Така или иначе скоро ще ви пуснат метро. Най-добрия съвет е да се качиш и на двете коли и да ги покараш. Която ти хареса нея вземаш. Като съм купувал кола, която по-малко ми харесва, но е по-рентабилна за моите условия на експлоатация винаги съм съжалявал после.

_________________
http://www.vbox7.com/play:b720d575


Понеделник, 30.03.2009 г. 18:56 ч.
Профил
Луд с картечница
Аватар

Регистриран на: Събота, 02.02.2008 г. 13:04 ч.
Мнения: 455
Местоположение: Густо майна, Филибето!...
Мнение Re: Здравейте трябва ми съвет !
Ivaka написа:
Тая шкода точно 10 пъти ще я изръчкаш и двигателя няма да става за нищо. Отделно че ще ти побелее косата от хроничните прегрявания на двигателя :lol:


Ивак, може много да се уважаваме, ама колко време си карал Шкода?

Със Шкода 105 - гонят ме със 130 км/ч, и не могат да ме стигнат - аз се отдалечавам. За времето, което ми беше в ръчичките, шкодилака видя бая зор, и нито веднъж не е прегрял.

Stil , на въпроса "коя от двете ?!?" - послушай бат ти Илко. И за двете коли частите ще стават все по-проблемни, така че като ще се вътриш - поне да ти е кеф на душата. :)

_________________
Hard to the core ! [smilie=2beers]


Понеделник, 30.03.2009 г. 19:40 ч.
Профил
Regular User
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 02:12 ч.
Мнения: 1090
Местоположение: Stara Zagora
Automobile: Wartburg 353S
Мнение Re: Здравейте трябва ми съвет !
Преди време в дир-а за кратко се появи един фен, който имаше Вартбург 1.3. Tа той си е взимал 1.3то чисто ново от мототехника, да ама понеже колата официално била на баща му(или дядо му, не помня точно) решил да си вземе шкода 120л. По думите му - огромна грешка е направил. Само за 5000 км каране, по начина по който е карал Вартбурга е докарал Шкодата до основен ремонт. Не става дума за мундарлък, а за по спортно каране. Изръсил се пари за основен и след това продал шкодата и пак си взел ханса.
Имам и други познати от които съм чувал подобни неща.
Така че това си е моята гледна точка.


Понеделник, 30.03.2009 г. 22:43 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 01:35 ч.
Мнения: 643
Местоположение: Варна
Мнение Re: Здравейте трябва ми съвет !
Ако главната цел е икономия, мисля че и 2-те коли не отговарят на изискванията. ;)

_________________
Прави к'вот трябва, пък да става к'вот ще!
Изображение


Вторник, 31.03.2009 г. 00:41 ч.
Профил ICQ
Начинаещ

Регистриран на: Понеделник, 30.03.2009 г. 02:34 ч.
Мнения: 3
Местоположение: София
Мнение Re: Здравейте трябва ми съвет !
Да благодаря ви :D :wink:


Вторник, 31.03.2009 г. 16:00 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  

Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов